Zdraví

Ven každý den: databáze hřišť

21.03 2017|Rodina
Ven každý den: databáze hřišť

Venku prší, fouká nevlídný listopadový vítr, je zima, a vy byste přesto rádi někam s dětmi vyrazili? Je krásně, ale právě jste se přestěhovali a nevíte, kde je nejbližší dětské hřiště?

Chcete si popovídat s kamarádkou u kafe, ale nechcete dceru nutit sedět vedle Vás na nepohodlné kavárenské židličce? Potřebujete nakoupit, ale syn by si radši hrál se stavebnicí? Nevíte, kam vzít vnučku, když ji máte na hlídání? Nebo prostě jen hledáte inspiraci na trávení příštího víkendu? Pak je tu pro Vás webový portál VenKaždýDen.cz, který Vám pomůže najít nejbližší vhodnou lokalitu na hraní pro Vás i Vaše ratolesti.

Najdete zde nepřeberné množství dětských koutků a hřišť ve všech krajích České republiky. K hledání toho správného místa pro trávení úterního dopoledne nebo klidně celé soboty můžete použít interaktivní mapu nebo filtry dle Vámi zvolených požadavků, případně i konkrétní název herny. Ke každému místu jsou k dispozici informace o typu hřiště, velikosti, povrchu, přítomnosti oplocení, pitné vody, toalet, laviček i možnosti hlídání.

U herních koutků se můžete dozvědět aktuální otevírací dobu a cenu vstupného, nechybí ani odkaz na webové stránky konkrétního nákupního centra či kavárny, ke které dětský koutek patří. V popisu místa se také dozvíte, jaké hry a vybavení tam lze využít, ať už je to molitanová stavebnice, dětský biliard, televize s pohádkami, výtvarné potřeby, prolézačka se skluzavkou, plyšáci, autíčka atp. Pokud Vás spíše zajímá, jak se na hřišti líbilo ostatním, i to na této stránce naleznete.

Máte v kapse chytrý telefon? Stáhněte si mobilní aplikaci a můžete najít to pravé hřiště třeba až cestou v autobuse. Můžete měnit plány jak je Vám libo.

Důležitou částí stránek je záložka "něco na čtení". Zde najdete články na různá témata. Například jak vyrazit s dětmi pod stan, tipy na výlety po českých horách, kam na kolech nebo jak příjemně strávit deštivý den.

Určitě Vás napadlo, jestli je v databázi i hřiště, které máte za domem. Že není? Míst na hraní je spousta, ale ne všechny se zatím podařilo zmapovat. Láká-li Vás přivýdělek, pořiďte několik fotek hřiště ve Vašem okolí a na webu jednoduše zadejte údaje o nafoceném místě. Odkaz na podmínky spolupráce najdete na spodním konci webové stránky, případně se rovnou zaregistrujte.

Potřebujete-li inspiraci, co podniknout s roční holčičkou či pětiletým synem, věřte, že pohyb je jednoznačně ta nejvhodnější volba. A když se jedná o pohyb venku, je to ještě lepší. Děti ke správnému vývoji potřebují pestrou škálu pohybů, různé stimuly a hlavně prostor, kde mohou neomezeně zkoumat, jak věci fungují. Hraní je jejich způsob, jak poznat svět, jeho základní fyzikální zákony, jako je působení gravitace, odstředivé síly a mnoha dalších.

Aktivně trávit dětství je důležité pro schopnost orientace v prostoru, vnímání přírody jako prostředí plného dobrodružství, prevence bolestí zad i hlavy, formování nožní klenby i jemné motoriky prstů. Pohyb na čerstvém vzduchu pomáhá také rozvoji mozkových center a zlepšení paměti, v neposlední řadě umožňuje dětem kontakt s dalšími dětmi. A schopnost komunikace s ostatními se v dnešní době hodí víc, než kdy dřív.

Ven každý den: databáze hřišť. Přemýšlíte, kam vyrazíte s dětmi ven? Hledáte dětské hřiště v blízkosti vašeho domova? Pak se vám určitě bude hodit databáze dětských hřišť
Zdravá výživa

 303 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ