Zdraví

Francie na kolech: Prožijte aktivní dovolenou plnou skvělých zážitků

07.11 2015|Zdraví
Francie na kolech: Prožijte aktivní dovolenou plnou skvělých zážitků

Léto je tu. A s ním souvisí i téma dovolených. Nebaví vás jet k moři, celý den ležet pouze na pláži a grilovat se jako paprika? A láká vás perfektní a aktivní dovolená? Jeďte do Francie na kolo!

Francie na kolech aneb kam se dá jet

Teoreticky můžete projet celou Francii. Řada cestovních kanceláří organizuje vyloženě zájezdy na kolech. Nejčastěji lidé míří do Bretaně, kde můžete objevovat megalitické stavby a nechat se unášet divokými vlnami Atlantiku, které se opírají o útesy. Francie je pro výlety na kolech tou nejlepší destinací.

Francie na kole Bretan


Pokud vás táhnou vinné sklípky a chcete poznávat historii francouzského bílého a prokládat to ochutnávkou, doporučujeme zajet do Alsaska, kde se nachází Vinná stezka, která je dlouhá 120 km. Každý nadšenec dobrého vína si zde přijde na své.

Francie na kolech Alsasko


A jestli upřednostňujete raději červené víno, perfektní oblastí pro vás bude Burgundsko. Zde si můžete dát i výborný francouzský sýr. Jsou zde svahy s krávami, které svým lahodným mlékem zásobují celou oblast. Z tohoto mléka se poté zpracovávají tradiční a nejlepší francouzské sýry.

Francie na kolech Burgundsko


Pro milovníky slunce a levandulových polí je jako stvořenou právě Provence. Můžete zde shlédnout i místní architektonické kousky, především hrady s dlouhou historií. Pořádají se zde i slavnosti na počest Katalánců.

Provence na kolech– tipy na výlet

Provence má své kouzlo. To bezpochyby. Kam se ale vydat na zajímavý výlet? Doporučujeme vesničku Lacoste. Tato vesnička je snad jednou z nejfotogeničtějších z celé Provence. Nepřichází sem tolik turistů, neboť ti raději zamíří přímo do Bonnieux. Dlážděné křivolaké uličky, schodiště, zaklenuté průchody a přítomnost zříceniny hradu markýze de Sade, propůjčují místu tajemnou atmosféru. Na kopci za vesnicí je opuštěný bauxitový lom, kde se nachází několik moderních soch.

Dalším tipem je krásné město Aix-En Provence. Toto univerzitní město a středisko umění, které přitahuje tisíce intelektuálů, malířů a hudebníků, leží 30 km severně od Marseille a žije zde zhruba 127 tis. obyvatel. Jeho široké, stromy osázené třídy, výstavné paláce ze 17. a 18. století, katedrála, muzea a půvab tichých zákoutí jsou příznačné pro starou část města. Kolem ní vyrostly moderní čtvrti.

provance


V nabídce jsou i ohromující národní parky Francie, kdy budete projíždět kraji vyhaslých sopek a průzračných jezer. A co Pyreneje? Ty už jsou pro odvážnější a vytrvalejší sportovce. Ale tu dřinu vám pak vynahradí překrásný výhled do krajiny.

Pyreneje


Francie na kolech: ubytování a praktické informace

Pokud nepojedete do Francie na kolech na „vlastní pěst“ a dáte přednost zájezdu, je většinou zajišťován doprovodně mikrobusem. Ubytování je většinou řešeno kempy nebo mobilhomech s klimatizací. Někde naleznete i bungalovy s kuchyňkou. Můžete si samozřejmě připlatit a být ubytování v penzionu. V ceně bývá také snídaně nebo polopenze. Cena je odvozená od určité nabídky a rozsahu služeb, každopádně se pohybuje většinou od 12.000 Kč.

Francie na kolech - vyzkoušejte aktivní dovolenou na kole, plnou zážitků. Chcete projet Francii na kole a nevíte kam jet? Francie na kole - praktické informace..
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ