Zdraví

Jak si vyrobit domácí deodorant bez hliníku, který opravdu funguje?

08.02 2021|DIY
Jak si vyrobit domácí deodorant bez hliníku, který opravdu funguje?

Existuje mnoho důvodů, proč se vyhnout komerčním deodorantům. Hlavním z nich je ten, že běžné deodoranty prodávající se v obchodech obsahují sloučeniny na bázi hliníku, parabeny a toxické chemické vůně, které v lidském těle dokáží způsobit doslova bouři.

Tyto chemické látky jsou spojovány s nemocemi, jako je rakovina prsu nebo Alzheimerova choroba. Kromě toho, podpaží je velmi citlivá oblast. Aplikace toxinů může omezovat lymfatické uzliny a okolí.

Jedním z nejlepších způsobů, jak udržet podpaží a zbytek těla bez toxinů, je připravit si vlastní domácí deodorant. I když nezastaví pocení, určitě alespoň pomůže redukovat nepříjemný zápach.

Jedničkou v tomto směru je kokosový olej. Ten má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které pomáhají bojovat proti bakteriím, které vyvolávají zápach. Díky své smetanové textuře je perfektním základem pro domácí deodorant. Kokosový olej je také neuvěřitelně hydratační. Jako účinný deodorant se dá použít i samostatně.

Další důležitou složkou přírodního deodorantu je soda na pečení, která skvěle pohlcuje špatný pach. Pomáhá neutralizovat naše pH a funguje jako fungicid, který zabraňuje infekci. Do přírodního deodorantu se skvěle hodí i bambucké máslo, které má neuvěřitelné hydratační vlastnosti, které pomáhají pokožku chránit před vysoušením. Také pomáhá s malými hrbolky, které pod paží vznikají po holení.

Včelí vosk pomáhá udržovat deodorant v roztaveném stavu a dává mu pevnější tvar. Kukuřičný škrob má schopnost absorbovat vlhkost, díky čemuž je také vynikající složkou do domácích deodorantů. Esenciální oleje mají vynikající léčebné schopnosti. Například olej z čajovníku má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které pomáhají udržovat bakterie, které způsobují zápach. Levandule má zase uklidňující schopnosti, které vám dodají pocit relaxace a pohody.

Jak vyrobit domácí deodorant bez hliníku a chemie:

  • 1/3 šálku kokosového oleje
  • 3 lžíce strouhaného včelího vosku
  • 2 lžíce bambuckého másla
  • 1/3 šálku kukuřičného škrobu
  • 1 polévková lžíce sody na pečení
  • 10-15 kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru
  • nádoby na deodorant

Postup výroby domácího deodorantu:

1.
Připravte si vodní lázeň. Do skleněné misky ve vodní lázni dejte 3 lžíce strouhaného včelího vosku a 2 lžíce bambuckého másla. Pomalu roztopte. Přidejte 1/3 šálku kokosového oleje. Nechte vše úplně roztavit.

2.
Odstraňte z tepla a přidejte lžíci sody a 1/3 šálku kukuřičného škrobu. Důkladně promíchejte, dokud směs nebude úplně hladká. Přidejte 10 až 15 kapek svého oblíbeného esenciálního oleje nebo jejich směsi.

3.
Směs nalijte do deodorantových obalů. Nechte vychladnout pár hodin. Poté je deodorant připravený k použití. Deodorant používejte každé ráno. Natírejte přímo na podpaží. Předtím, než se oblečete, jej nechte 3 až 4 minuty vyschnout, abyste zabránili vzniku skvrn nebo zbytků na vašem oblečení.

Autor: div

Jak si vyrobit domácí deodorant bez hliníku, který opravdu funguje. Přírodní domácí deodorant bez hliníku, parabenu a dalších toxinů vám pomůže stejně jako komerční deodorant.
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ