Zdraví

Domácí šampon pro matné vlasy bez života z mydlice lékařské

18.05 2017|DIY
Domácí šampon pro matné vlasy bez života z mydlice lékařské

Udržet dlouhé vlasy nadýchané, lesklé a plné života je velmi těžké. Většinou je na vině agresivní ošetřování, které vlasy zdrsní a může za to, že už neodrážejí světlo. Pomocí správných výživných a ošetřujících látek lze však krásu vlasů získat opět zpět.

Hlavní složku našeho dnešního domácího šamponu tvoří mydlice, žloutek a citron. Mydlice je bylinka, která se používá k výrobě nejrůznějších pěnivých kosmetických výrobků, jako jsou šampony, mýdla, zubní pasty, pěny do koupele. Dříve se z mydlice vyrábělo mýdlo. V domácí kosmetice se koncentrovaný odvar z kořene mydlice užívá k mytí mastných vlasů. Odvar z mydlice zcela nahradí šampon.

Šampon s mydlicí a citronem

Matné a splihlé vlasy opět ožijí, když je občas umyjete tímto šamponem. Citron dodává lesk a mydlice vlasy čistí a zpevňuje.

Ingredience na šampon z mydlice:

  • 1 lžíce mydlice
  • 1/4 litru vody
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • 1 žloutek
  • 1 kapka citronového oleje

Příprava šamponu z mydlice:

Mydlici a vodu dáme do hrnce a společně uvedeme do varu. Zbylé přísady do odvaru vmícháme a směs necháme 10 minut vyluhovat. Plníme do uzavíratelné nádoby a brzy spotřebujeme.

Autor: Ari

Domácí šampon pro matné vlasy bez života z mydlice lékařské. Domácí šampon pro matné vlasy bez lesku je jednoduchý a účinný. Šampon z mydlice lékařské.
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ