Zdraví

Domácí měsíčkový krém

12.05 2017|DIY
Domácí měsíčkový krém

Měsíček lékařský má vynikající antiseptické, antibakteriální, hojivé a protizánětlivé účinky. Je výborný na akné, ekzémy, opary, opruzeniny i křečové žíly.

Měsíčkový krém chrání citlivou pokožku a zvyšuje její odolnost proti vnějším vlivům. Měsíčkový krém je vhodný pro každodenní péči o pokožku pleti i těla. Je perfektní i pro péči o pokožku novorozenců. Působí například proti opruzeninám. Měsíček lékařský si můžeme sami vypěstovat na záhonu nebo v truhlíku na balkoně.

Ingredience na domácí měsíčkový krém:

  • 100 ml destilované vody
  • 20 g květů měsíčku
  • 20 ml mandlového oleje
  • 100 g základního mastného krému

Příprava měsíčkového krému:

Květy zalijeme vařící destilovanou vodou. Potom přefiltrujeme přes jemný cedník, při tom květy dobře vymačkáme a smícháme s olejem. Směs oleje a vody pečlivě promícháme se základním krémem a naplníme do porcelánové dózičky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Měsíček lékařský a jeho účinky na zdraví

Autor: Ari

Domácí měsíčkový krém je univerzální krém pro tělo i pleť. Měsíčkový krém je výborný i pro novorozence. Působí proti akné, opruzeninám, spáleninám
Zdravá výživa

 303 
  Komentáře ( 3 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Ivana|13.05 2017 06:38
Prosím co je pod pojmem zakladní mastný krém, vazelina?
Odpovědět
 2 
Lída|13.05 2017 09:15
Dobrý den, může to být vazelína nebo pokud nechcete, aby byl krém příliš mastný, můžete použít základ pro krémy, třeba tady http://www.mydlovysvet.cz/cs/kosmeticke-suroviny/2019-krem-zaklad-pro-vyrobu-200g.html a nebo základ ze směsi oleje a vosku, viz. tady http://zpatkykbylinam.shop5.cz/cz-detail-781938-apiolka-prirodni-mastovy-zaklad-olej-vosk-200ml-kelimek.html
Odpovědět
 2 
Ivana|13.05 2017 15:38
Děkuji, ale bohužel nemůžu souhlasit, přece přírodní krém, který má být léčebný je bez účinků s vazelínou..není antibakterialní a hojivý už vůbec ne. Kdyby byl přírodní základ né syntetický, tak to chápu ,že měsíčková mast má tyto vlastnosti které uvádíte.
Odpovědět
 2