Zdraví

Domácí pampeliškový krém s magnesiem proti křečím

20.05 2017|DIY
Domácí pampeliškový krém s magnesiem proti křečím

Odborníci předpokládají, že velká část populace trpí nedostatkem hořčíku v každodenní stravě. To může vést k bolestem hlavy, křečím v nohách a celé řadě dalších onemocnění. Dnes jsme pro vás našli recept na pampeliškový krém s magnesiem, který vás může nedostatku hořčíku zbavit nebo mu pomoci předejít.

Pampelišky byly pro tento recept vybrány proto, že se tyto květiny používají tradičně kvůli jejich mírným analgetickým vlastnostem, což se skvěle hodí, protože křeče jsou často bolestivé. Magnesium do krému dostaneme pomocí magnesiového oleje.

Příprava pampeliškového oleje:

Nasbírejte půl litrové sklenice květů pampelišek. Doma květy rozložte na papírové nebo látkové utěrky a nechte několik dní proschnout. Jakmile jsou pampelišky suché, přemístěte je zpět do litrové sklenice a zalijte 2-3 větším množstvím oleje.

Můžete použít slunečnicový, mandlový, olivový, avokádový nebo jojobový olej. Přikryjte sklenici a dejte ji na chladné a temné místo (třeba do skříně) na 4-6 týdnů. Chladné a tmavé místo proto, protože světlo a teplo může degradovat kvalitu bylin a olej. Po 4-6 týdnech je pampelišková olej připravený. Skladovat jej můžete až 9 měsíců, ideálně na chladném a suchém místě.

Ingredience na pampeliškový krém:

  • 2 polévkové lžíce (30 ml) pampeliškového oleje
  • 3 lžičky (6 g) emulgačního vosku NF
  • 2 polévkové lžíce magnesiového oleje
  • 2 polévkové lžíce destilované vody
  • 1 polévková lžíce aloe vera gelu
  • 2-3 kapky esenciálního oleje dle vlastního výběru
  • přírodní konzervant

Příprava krému proti křečím

Pampeliškový olej a emulgační vosk dáme do žáruvzdorné sklenice. Magnesiový olej, destilovanou vodu a aloe vera gel dejte do další žáruvzdorné sklenice. Obě nádoby dejte do vodní lázně a nastavte oheň na středně nízkou teplotu. Vařte 10 minut. Během této doby dojde k úplnému rozpuštění vosku a smísení vody, magnesiového oleje a aloe gelu. Po 10 minutách odstraňte z tepla.

Obsah obou sklenic nalijte do jedné nádoby. Při vylití by měly směsi emulgovat a získat mléčně žlutou barvu. Poté směs rychle míchejte po dobu 30 sekund vidličkou. Pak za občasného míchání nechte 5 minut vychladnout. Vmíchejte esenciální olej. Pak přidejte konzervant, aby váš pampeliškový krém zůstal svěží několik měsíců. Bez konzervantu by vydržel jen 1-2 týdny, pokud je skladován v ledničce. Krém nalijte do sklenice. Během následujících několika hodin či dnů ještě zhoustne.

Pampeliškový krém s magnesiem nanášejte v malém množství na nohy a záda, ideálně v noci, nebo tak často, jak je potřeba v průběhu celého dne.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pampeliška lékařská – léčivá bylina se zázračným vlivem na zdraví
Kořen pampelišky - 10 užitečných účinků pro zdraví

Autor: Mak

Domácí pampeliškový krém s magnesiem proti křečím. Přírodní doma vyrobený pampeliškový krém s magnesiem působí výborně proti křečím.
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ