Zdraví

Zázračná koupel v jedlé sodě pro zdraví těla i duše

21.03 2023|DIY
Zázračná koupel v jedlé sodě pro zdraví těla i duše

Hydrogenuhličitan sodný neboli jedlá soda byla populární již ve starém Egyptě. Staří Egypťané dobře věděli o jejich léčivých účincích na tělo i duši. Pokud jste o léčivých účincích jedlé sody ještě neslyšeli, pak pozorně čtěte. Budete mile překvapeni, jakou službu vám tato obyčejná a levná kuchyňská ingredience může udělat. Dnes se podíváme na to, jak si připravit zásaditou koupel z jedlé sody.

Příprava koupele ze sody bikarbony

Kouzelné na koupeli z jedlé sody je to, že kromě sody a teplé vody nebudete nic dalšího potřebovat. Stačí, když napustíte vanu teplou vodou a vmícháte do ní 100 gramů sody, což je zhruba půl hrnku. Sodu ve vodě promíchejte. Kdo chce, může si přidat pár kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru.

10. účinků koupele v jedlé sodě


1. Zjemňuje pokožku

Soda má perfektní schopnost zbavit vaše tělo mastnoty, potu a odumřelých částí pokožky a pleti. Po koupeli v sodě se vaše pokožka stane jemná a vláčná a vy se budete cítit jako znovuzrozeni.

2. Elixír mládí

Během koupání a sprchování přijímá naše tělo malé množství vody. Pokud mu dopřejete zásaditou bikarbonovou koupel, pomůžete mu účinně bojovat proti překyselení zvenčí. Překyselení způsobuje předčasné stárnutí kvůli tomu, že náš organismus nemá tu správnou hodnotu pH. Jedlá soda je tak pro naše tělo elixírem mládí, který působí proti vráskám i celulitidě. Dopřejte si jednou týdně koupel v jedlé sodě a uvidíte, jaké skvělé účinky to na vás bude mít.

3. Antiperspirant

Jedlá soda je perfektním antiperspirantem. Dokáže odstranit na delší dobu naše tělesné pachy, především pak ty v podpaží. Soda bikarbona však může pomoci i proti plísňovým onemocněním nohou.

4. Pečuje o vlasy a pleť

Nemusíte se bát si do sodné koupele namočit i hlavu. Kosmetika na naší hlavě a pleti dokáže v našem těle způsobit doslova chemickou bouři a jedlá soda ji zase dokáže uklidnit. Veškerou chemii z vaší hlavy a pleti rozpustí a vyčistí. Ponořte si vlasy na dvě minutky do koupele a pak je jemně masírujte. Jedlá soda umí zázraky i s vaší pletí. Vyčistí ucpané póry i černé tečky.

5. Péče o nohy

Koupel v jedlé sodě je účinným prostředkem proti pocení nohou a plísňovým onemocněním. Je to dáno antibakteriálními a antimykotickými vlastnostmi jedlé sody. Navíc, díky sodě budete mít i zdravější nehty.

6. Bolesti kloubů a revma

Pravidelná koupel v jedlé sodě se co do účinnosti dá srovnat s koupelí v solích z Mrtvého moře. Jedlá soda dokáže ulevit od bolesti kloubů, revmatismu, osteoporózy i psoriázy.

7. Intimní hygiéna

Soda bikarbona je perfektním prostředkem proti vaginální mykóze. Ženy, které používají parfemovaná mýdla by měly vědět, že pro intimní hygienu nejsou vůbec vhodná. Mnohem vhodnější je bikarbonová koupel. Ta může pomoci i mužům, kteří mají problémy se svěděním, opruzeninami nebo zarudlou pokožkou v intimních partiích. Soda může být nápomocná v případech, kdy se nejedná o pohlavní nemoc.

8. Holení nohou

Mnoho žen má při holení nohou problémy se zarůstajícími chloupky. Tento problém se dá jednoduše vyřešit, když budete pravidelně odstraňovat odumřelé buňky. Právě k tomu slouží koupel v jedlé sodě, která odumřelé buňky odstraní a chloupky tak nebudou mít šanci zarůst.

9. Očista těla i ducha

Soda očistí vaše tělo, a tím i vašeho ducha. Lázeň v jedlé sodě může trvat od 30 minut po 3 hodiny. Párkrát se ve vaně vydrhněte hrubší masážní houbou, kterou prokrvíte celý organismus. Pokud vás během koupele nebo den po ní svědí tělo, nelekejte se, je to přirozená reakce na vyplavování toxinů. Ideální dobou pro koupel je tedy večer. Během koupele pijte hodně vody, bylinkový čaj nebo ovocné či zeleninové šťávy. Meditujte, relaxujte nebo čtěte. Kdo chce, může si zapálit svíčky a pustit jemnou hudbu.

Očistná lázeň vás zbaví bolestí hlavy, břicha, svalů, šlach, menstruačních potíží. Koupel podpoří zahojení drobných povrchových ran. Ustoupí i zažívací potíže. Soda má schopnost vytáhnout záněty, včetně chřipky a angíny. Dokonale detoxikuje vaše tělo a nastartuje samoléčebný proces vašeho těla. Odpadne z vás stres a budete plní energie.

10. Psoriáza (lupénka)

O léčbě lupénky jedlou sodou se podnětně vyjádřil Národní institut zdraví: „Lázně s jedlou sodou se možná zdají v éře futuristické biologie jako staromódní, v současnosti je však výzkum jejich účinků opět obnoven. Léčivé lázně byly po staletí jedním z prvních pomocníků při léčbě lupénky, dokonce i dnes jsou lázeňské vody ve spojení se solí z Mrtvého moře považovány za velmi prospěšné.

Výzkum, který posuzoval účinnosti hydrogenuhličitanu sodného (sody) na léčení lupénky, zjistil následující. Metodika spočívala v tom, že 31 pacientů s mírnou až střední psoriázou bylo přijato do výzkumné studie, v rámci které bylo 19 pacientů léčených lázněmi v roztoku jedlé sody a vody. 12 pacientů bylo koupáno v placeba (čistá voda bez přísad s tím, že se jim tvrdilo, že tam soda je). Posouzení se provádělo ve dnech 0 a 21. Výsledky překvapily i skeptiky: téměř u všech pacientů koupaných v jedlé sodě bylo vykázáno statisticky cenné zlepšení stavu (téměř u 100% zmizelo svědění a dráždění), zatímco u pacientů s placebem nedošlo ke změně.

Závěr: Tvrdíme, že i při imunosupresivních sofistikovaných a vysoce specifických anti-cytokinové a chemokinových procedurách pro léčbu lupénky, může starší a často opomíjena léčba jedlou sodou stále hrát pozitivní roli. “Autor: Liv

Zázračná koupel v jedlé sodě pro zdraví těla i duše. Jednoduchá a levná koupel v jedlé sodě dokáže zázraky. Soda detoxikuje, léčí lupénku, bolesti kloubů
Zdravá výživa

 316 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Marcela|27.04 2019 12:49
kolik té sody do koupele?
Odpovědět
 -1 
Lenka|06.05 2019 17:47
V prvním odstavci pod obrázkem je to napsáno. Viz. 100 gramů sody, což je zhruba půl hrnku
Odpovědět
 3