Zdraví

Je jízda na skateboardu zdraví prospěšná?

24.09 2020|Kondice
Je jízda na skateboardu zdraví prospěšná?

U sportů jako je například skateboard se dá často polemizovat o tom, zdali se bavíme o reálném sportu či jen pouliční kratochvíli. Pokud pak ale pohlédneme na opravdové profesionály, kteří si mimochodem získali své místo i na olympiádě, tak nám rázem dojde, že skateboarding opravdu není jen odpočívárna. Dokonce je sport, který dokáže po mnoha ohledech zdokonalit lidské tělo.

Minimálně do začátků s kompletním vybavením

Jako první je potřeba zmínit bezpečnost. Jde konec konců a prkno na kolečkách, a především v prvních dnech a týdnech pak budou pády naprostou jistotou. To ale nepřestane ani v moment, kdy od odrážení přijdete k prvním trikům a rychlejší jízdě. Je proto ideální navštívit některý specializovaný obchod jako Ambassadors.eu.

Zde najdete jak kompletní výběr skateboardů pro všechny jezdce, tak veškeré skate oblečení, obuv a doplňky se street a skateboardingovou tématikou. Nezapomínejte zároveň na základní ochranné prvky jako loketníky, nákoleníky, děrované rukavice na ochranu dlaní, a především typickou kulatou skateboardovou helmu.

Zdravý a nenásilný sport pro lidské tělo? Je to tak!

Pokud odbočíme od vybavení a pohlédneme na samotného jezdce z profilu, tak si v rozboru můžeme všimnout hned několika důležitých věcí. Za prvé dochází k odrážení v tempu a plynulé jízdě, kdy se námaha nesoustřeďuje do nárazů. Šetří tak klouby a svaly jezdce a sport je tak vhodný například i pro lidi s nadváhou, které můžou aktivity jako běh zkrátka bolet.

Při jízdě na skateboardu se navíc zlepšuje schopnost rovnováhy a přenášení těžiště. To má za následek zlepšení koordinace, což je schopnost pracovat s naším tělem a kontrolovat jeho pohyby.

Pozitivní vliv pak má skateboarding i na samotný střed těla neboli CORE, které musí být po celou dobu jízdy pochopitelně zpevněné a v postřehu. Dochází tak i k zpevnění pánevního dna. Při přechodu od klasické jízdy do prvních triků a libůstek pak pochopitelně dochází k mnohem hlubšímu zdokonalení koordinace, ale zároveň i vlastností jako je rytmika. Sečteno a podtrženo – skateboarding je opravdu sportem, který má v moci pomáhat se zlepšováním lidského zdraví.

komerční sdělení

Je jízda na skateboardu zdraví prospěšná?. Ježdění na skateboardu může prospívat středu těla. Dochází ke zpevnění pánevního dna.
Zdravá výživa

 299 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ