Zdraví

8 návyků lidí, kteří milují cvičení

07.11 2015|Kondice
8 návyků lidí, kteří milují cvičení

Jak poznáte jedince, kteří milují cvičení? Do práce jezdí na kole, po kanceláři pobíhají, z práce odchází se sportovní taškou v ruce a celkově jsou neustále v pohybu. Láska ke cvičení se dá naučit, můžete jí propadnout i vy. Zdravý pohyb je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro své tělo udělat. Podívejte se na 8 návyků lidí, kteří bez cvičení nemohou existovat.

1. Lidé, kteří milují cvičení, dělají i cviky, které je nebaví

Lidé milující cvičení dělají i takové cvičení, kterým pohrdají. Začnou například běhat jen proto, aby se mohli hýbat a spalovat kalorie, i když běh nenávidí. Podle odborníků je to špatně. Se cvičením souvisí spousta hormonů a ty správné se při cvičení objevují, když je v pohodě i psychická stránka jedince. Podle odborníků je tak třeba vybrat si takový cvik, který daného člověka doopravdy baví, protože poté bude výsledek ještě efektivnější.

2. Sportovci sledují zpětnou vazbu

Jak poznáte opravdového sportovního nadšence? Jednou ze známek je to, že neustále sleduje hodinky na ruce, mobilní telefon a další přístroje. Sleduje tak výsledky svého cvičení - kolik uběhl, kolik spálil kalorií, jaká byla nejvyšší tepová frekvence apod. Tato zpětná vazba napomáhá k další motivaci i překonání sama sebe a svých dosavadních výsledků.

3. Tito lidé cvičí se svým partnerem

Tito lidé jsou rádi, když mají u cvičení společnost a mají někoho, s kým se mohou navzájem předhánět, porovnávat výsledky a bavit se o daném cvičení. Často se cvičebním souputníkem stává partner či partnerka, ale také dobrá kamarádka či kamarád. Párovým sportem je nejčastěji běhání nebo také jóga. U těchto cvičení si mohou oba lidé také popovídat. Oblíbené je pak i kolo nebo plavání.

4. Zpátky do přírody

Díky cvičení se mnoho lidí dostane zpět ke své matičce přírodě, odkud odešli do měst. Pro běh jsou nejlepší parky a lesní cesty, jízdu na kole si také nejlépe vychutnáte v přírodě na čerstvém vzduchu. Pocit při cvičení jógy v zeleném parku je také nezaměnitelný. Podle výzkumů souvisí cvičení v přírodě s celkovým posílením energie.

5. Nemyslí na to, kolik váhy ztratili

Mnoho milovníků pohybu vůbec nepřemýšlí nad tím, kolik daným cvičením zhublo. Jejich motivace je samotný pohyb a radost z něj, nikoliv to, jaké změny to má pro jejich tělo.

6. Cvičení jako cvičení

Někteří milovníci fitness vůbec nehledí na tradici daného cvičení a na to, kde se provádí. Cvičit se nemusí nutně v posilovně, volejbal se nemusí nutně hrát na místě pro to určené a plavat se dá i v obyčejném rybníce. Radost z pohybu je vždy stejná a pravý milovník pohybu nehledí na škatulky a tradice.

7. Milovníci rytmické hudby

Lepší výkonnost při cvičení způsobuje i správně zvolená hudba. Milovníci cvičení tak vyhledávají rychlou, rytmickou a vysoce motivační hudbu, která je nutí zvyšovat svůj výkon. Sluchátka v uších jsou pak jedním z dalších poznávacích znaků těchto lidí.

8. Tito lidé se rádi odměňují

Také se rádi odměníte za dobrý výkon v práci, či ve škole? Stejné je to i u sportovců. Odměna je jednou z motivací, proč se při cvičení zlepšit. Odměna může mít různé podoby. Něco dobrého, nový kousek oblečení, zážitek a podobně. Je to dobrá motivace proto znovu a znovu obléknout sportovní trikot.

Autor: Health

Podívejte se na 8 návyky lidí, podle kterých poznáte, že daný jedinec je blázen do cvičení.
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ