Zdraví

12 věcí, které úspěšní lidé nedělají

08.10 2015|Osobní rozvoj
12 věcí, které úspěšní lidé nedělají

Pokud jsi ambiciózní kariérista, který chce od života co nejvíce, dávej si pozor na následujících 12 věcí, které úspěšní lidé rozhodně nedělají.

1. Úspěšní lidé nedovolují ostatním, aby jim vymezovali jejich

Úspěšní lidé dělají to, co je činí šťastnými a neohlíží se na to, co si myslí ostatní. Vědí, že někteří lidé měří úspěch v penězích, zatímco jiní kladou větší důraz na vytváření pozitivních změn ve světě.

2. Úspěšní lidí věří v pravdu, kterou si sami vyslechnou

Úspěšní lidé jsou kritičtí myslitelé a pravda je až ta, kterou si sami ověří. Chápou, že všichni autoři slov jsou ovládání svými předsudky, a proto si udržují určitý skepticismus, bez ohledu na to, jak kvalifikovaný zdroj onu pravdu vyslovil.

3. Úspěšní lidí nedovolí rodině a přátelům, aby jim diktovali jejich život

Úspěšní lidé se starají své blízké, ale nastaví jejich názory před vlastní. A to i za cenu toho, že by mohli někoho zklamat.

4. Úspěšní lidé nelpí na minulosti

Úspěšní lidé jsou ochotni akceptovat skutečnost, že nemají nemusí mát vždy pravdu. Snaží se zůstat pokorní, protože celoživotní úspěch závisí na jejich schopnosti být vnímavý ke změně.

5. Úspěšní lidé se nebojí nepředvídatelnosti života

Úspěšní lidé jsou smíření s tím, že neví, co bude zítra ani za rok. A vědět to ani nechtějí. Jednou z jejich společných výsad je umění improvizovat.

6. Úspěšní lidé se netrápí urážkami ani kritikou

Úspěšní lidé neřeší urážky ani kritiku. Nesnižují se k tomu, že urážky a kritiku vrátí. Pokud je kritika oprávněna, poučí se, pokud ne, vypustí ji z hlavy a nad kritikem se povznesou.

7. Úspěšní lidé si nemyslí, že úspěch přijde jednoduše a rychle

Úspěšní lidé nelitují toho, že nepatří do kategorie „zhubnu rychle“ a zbohatnu ještě rychleji“. Vědí, že každý člověk se vyvíjí svým tempem, které má svůj opodstatněný důvod.

8. Úspěšní lidé nečekají na ten „správný čas“


Úspěšní lidé neříkají věci jako: "Začnu podnikat, až bude ten správný čas." Vědí, že správný čas je právě teď a tady.

9. Úspěšní lidé nezapomínají na ostatní

Úspěšní lidé si vždy udělají čas na svou rodinu a přátelé, bez ohledu na to, jak moc povinností mají. Uvědomují si totiž, že život bez lásky, přátelství a sociální soudružnosti je depresivní a nešťastný.

10. Úspěšní lidé neignorují problémy

Úspěšní lidé se snaží problémy řešit co nejdříve. Jsou určitě v pokušení problémy zanedbávat, stejně jako my všichni. Vědí však, že odkládání udělá problém ještě větší.

11. Úspěšní lidé se nevyhýbají odpovědnosti

Úspěšní lidé přijímají odpovědnost za své myšlenky a činy. Jsou to lidé jako my, a stejně jako my dělají chyby. Umí ovšem přiznat chybu a omluvit se.

12. Úspěšné lidi nezajímá, co si myslíte

Úspěšní lidé dávají přednost spíše kvalitním vztahům než jejich množství. Vědí, že nemá cenu se snažit zalíbit všem.

Autor: Jad

12 věcí, které úspěšní lidé nedělají. Úspěšní lidé dělají věci efektivně a neztrácejí čas hloupostmi. Jak být úspěšný? 12 věcí, které vás zařadí mezi úspěšné lidi..
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ