Zdraví

9 věcí, které si pamatujte, když máte špatný den

29.08 2021|Osobní rozvoj
9 věcí, které si pamatujte, když máte špatný den

Špatný den občas potká každého z nás. Ovšem dokonce i v ten nejtěžší den života můžete zažít lekci, která vám pomůže být lepším člověkem. Následujících 9 věcí vám k tomu mohou pomoci.

1. Nikdo netvrdil, že život bude dokonalý

Nesnažte se o absolutní dokonalost. Nepovažujte dokonalý výsledek za podmínku svého štěstí. Je dobré být ambiciózní, ale neznamená to, že musíte být perfektní.

2. Úspěch nepřijde přes noc


"Stromy, které rostou pomalu, nesou nejlepší ovoce." -Molière-

Neučte své děti, že úspěch přijde rychle. Raději je učte trpělivosti. Není snadné být trpělivý, ale rozhodně to stojí za to. Pokud vás v průběhu čekání přepadne frustrace, vzpomeňte si na to, jak je pro vás váš cíl důležitý.

3. V každém boji číhá lekce


"A jakmile bude bouře u konce, vzpomeňte si na to, jak se vám podařilo přes ni projít. Vlastně si možná ani nebudete jistí, jak se vám to podařilo a zda už je konec. Jedno však jisté bude. Ten, kdo prošel bouří, už nebude stejný jako dřív. -Haruki Murakami-

Nestěžujte si, jak strašný je váš život. Je to sice lákavé, ale nijak vám to nepomůže. Pokud ovšem v lekci, kterou procházíte, najdete poučení, může vám to pomoci v budoucnosti. Navíc, každá negativní situace sebou obvykle přináší i něco pozitivního. Jen je na vás, jestli to objevíte.

4. Oceňte svůj život i ve špatných časech


"Síla nepochází z vítězství. Vaše boje rozvíjejí vaše silné stránky. Když jdete přes těžkosti a rozhodnete se, že se nevdáte, to je síla. "-Arnold Schwarzenegger-

5. Někdy je v pořádku brečet


"Neomlouvej se za pláč. Bez emocí, jsme jen roboti. "-Elizabeth Gilbert-

Nebojte se pláče. Není známkou slabosti, ale spíše přijatelný způsob, jak uvolnit negativní emoce. Pokud sem tam tyto emoce neventilujete, hrozí, že později přerostou v mnohem větší problémy.

6. Nedělejte si pořád starosti

Nebojte se o všechno. Je to v lidské povaze, bát se, že se stane to nejhorší, co se může stát, a že se všechno pokazí zrovna, když se to nejméně hodí.

7. Ničí život není tak super, jak na první pohled vypadá

Nesrovnávejte svůj život s tím, co o sobě napovídají jiní online. Je v pořádku se svými přáteli komunikovat online, ale nevěřte všemu, co ve světě sociálních medií vidíte. Lidé rádi přehánějí a ukazují se v lepším světle. Někteří jsou tak postižení, že tráví hodiny a hodiny denně prací nad svou online image. Pusťte sociální média z hlavy a jděte se radši bavit.

8. Nebojte se požádat o pomoc

Neváhejte požádat o pomoc. V situaci, kdy se cítíte nejvíce na dně, je opravdu těžké požádat o pomoc, ale není na tom nic špatného. Některým to dělá radost, že vám mohou pomoci. A vy alespoň poznáte, kdo je v přítel v nouzi.

9. Zasloužíš si lásku a štěstí


"Lidé jsou obvykle asi tak šťastní, jak to dovolí své mysli." -Abraham Lincoln

Myslete na něco, za co jste právě teď vděční. Může to být šálek dobré kávy, kterou teď popíjíš, roztomilé štěně, které se k tobě tulí, zdravé oči, díky kterým si můžeš číst tento článek nebo cokoliv jiného, co vás napadne. Je snadné přehlédnout tyto titěrné drobnosti, které provázejí každý náš den. Většina z nás je bere jako samozřejmost a vůbec je nebere v potaz. V tom je ovšem základní chyba.

Dokud se nedokážete radovat z takových drobností, jako je jarní déšť nebo nádherně zbarvené padající listí, nedokážete se nikdy radovat ani z ničeho většího. Pozitivní zpráva je, že když se to naučíte, dokážete se radovat úplně ze všeho.

Autor: Sta

9 věcí, které si pamatujte, když máte špatný den. Špatné dny prostě k životu patří. Záleží ovšem na vás, jak se k ním postavíte - zda toho využijete nebo se tomu poddáte..
Zdravá výživa

 304 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ