Zdraví

45 minut po ránu, které udělají váš den produktivnější

25.03 2019|Osobní rozvoj
45 minut po ránu, které udělají váš den produktivnější

Většina z nás po ránu časem příliš neoplývá. Navíc, co si budeme vykládat, po ránu je docela těžké být produktivní a akční. Faktem je, že pokud si do svého života zavedete tu správnou ranní rutinu, všechno vám půjde lépe.

Ze všeho nejdříve je třeba si ráno rozdělit na dvě části. Prvních 45 bude patřit činnostem, které budeme dělat doma předtím, než se vydáme do práce. Druhá část našeho nového rána bude patřit práci a několika „vítězným úkolům“. Dobrý základ po ránu udrží vaší produktivitu na vysoké úrovni po celý den!

1. Začněte svůj den brzy ráno

Vzpomínám si na citát, který říká, že bychom měli začít dělat svou práci brzy ráno, protože strach v 5 hodin ještě spí. Je to trochu extrémní názor, nicméně, brzké vstávání nám může jenom prospět. Čím dřív vstaneme, tím více toho můžeme udělat, než se probudí náš strach a začne nás obtěžovat myšlenkami typu „To nemohu udělat“ a podobně.

Není to o tom, spát méně, ale chodit spát dříve. Tělo potřebuje kvalitní odpočinek, a to alespoň 7 až 9 hodin. Ideální je, chodit spát před půlnoci, třeba v 10 nebo 11 hodin. Čím více hodin naspíte před půlnoci, tím kvalitnější bude váš spánek a vy se budete cítit při vstávání lépe.

2. Zacvičte si každé ráno alespoň 15 minut

Cvičení je jednou z mála činností, které generuje nové neurony. Neurony dokáží zmírňovat fyzickou i duševní bolest. Jednoduše řečeno, cvičení z vás dělá celkově šťastnější bytosti. Není třeba cvičit hodně, stačí, když bude dodržovat aspoň těch 15 minut denně. Vytvořte si jednu nebo i několik 15 minutových sestav a těch se držte. Určitě by měly zahrnovat protahovací část i trochu kardio.

3. Meditace pro zaneprázdněné lidi

10 minut ranní meditace po cvičení je ideální způsob, jak vychladnout a zároveň uvolnit svou mysl. Meditace má skvělé účinky na vaše tělo i mysl. I studie doktora Herberta Bensona z Harvardské university ukázala, že pravidelná meditace má silně pozitivní účinky. „Asi po dvou měsících se začala těla meditujících měnit. Jejich buňky byly silnější a odolnější. Relaxační metody, jako je meditace nebo hluboké dýchání, zvyšují šanci na dlouhý život bez artritidy, bolesti kloubů, zajistí vám silnější imunitu, zdravější hladinu hormonů a nižší krevní tlak,“ uvádí ve své studii Dr. Benson.

Pokud jste ještě nikdy o meditaci neuvažovali, tady je rychlý návod:
  • 1. Pusťte si meditační hudbu.
  • 2. Tiše seďte, zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech.
  • 3. Zkuste nemyslet na nic jiného, než na průchod svého dechu.

To je vše. Zní to jednoduše, ale v průběhu vašich prvních 5-10 pokusech se vám to může zdát obtížné. Vaše mysl bude závodit a krmit vás stovkami různých myšlenek. Nebojte se. Je to v pořádku. Časem se to zlepší.

4. Zapište si své myšlenky a úkoly (10 minut)

Osobní deník je jedním z největších triků produktivity. Jeho používání je jednoduché a efektivní. Můžete použit obyčejný poznámkový blok nebo textový dokument v počítači. Zapisujte si své myšlenky. Cokoliv, co vás v tu chvíli napadne.

Na myšlenky, které si zapíšete, už nemusíte myslet, a tak zbytečně zatěžovat vaší mysl. Ta se může soustředit na aktuální úkoly nového dne. Až si zapíšete své úkoly, komunikujte se svými blízkými. To je něco, co vám dodá pozitivní náladu, a pak se můžete vydat do práce.

5. Začněte svůj pracovní den plánováním

Někteří lidé raději plánují až ve večerních hodinách. Já ne, protože večer mám tendenci být příliš optimistický. Ráno je to jiné. Už vím, co mám v plánu, takže ty nejdůležitější úkoly si řadím na začátek seznamu. Každopádně doporučuji vyzkoušet si plánování ráno i večer. Sami uvidíte, co vám vyhovuje víc.

6. Přejděte na snadné vítězství

Zkuste budovat svůj seznam úkolů tak, aby obsahoval dva typy úkolů:

  • Rozhodující: úkol, který musí být proveden, ať se děje cokoliv
  • Snadné vítězství: věci, které mohou být provedeny rychle, takže se můžete cítit, že jste produktivní

Začněte svůj den tím, že se zaměříte na jeden až dva úkoly ze sekce „snadné vítězství. A pak přejděte k prvnímu úkolu, který musíte splnit. U snadného vítězství si dejte pozor, aby to nebyly úkoly, které vám zaberou příliš mnoho času. I tyto úkoly by vás měly někam posunout.

7. Poslední krok: Dejte se do rozhodujících úkolů

Dejte se do nejdůležitějšího úkolu dne. Celé ráno jste na něj hledali energii, tak teď je ta správná příležitost. Jakmile za sebou máte ranní rituály, můžete se s jistotou úspěchu přesunout na hlavní úkol pro daný den.

Autor: Liv

45 minut po ránu, které udělají váš den produktivnější. Většina z nás po ránu časem příliš neoplývá. Navíc, co si budeme vykládat, po ránu je docela těžké být produktivní a akční.
Zdravá výživa

 304 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ