Zdraví

52 ranních rituálů, díky kterým budete šťastnější a úspěšnější

17.02 2021|Osobní rozvoj
52 ranních rituálů, díky kterým budete šťastnější a úspěšnější

Na světě existují dva typy lidí: ti, kteří se probudí a jsou připraveni dobýt svět a pak ti, kterým se ani po opětovném zvonění budíku nechce vstávat. Rána jsou pro mnohé z nás obtížná. To, jak svůj den začnete, ale ovlivní celý jeho zbytek. Ovlivní to naší náladu, kolik toho uděláme i jak moc se přiblížíme svým cílům a snům. Proto bychom je neměli podceňovat. V našem dospěláckém životě máme přibližně 22 tisíc rán a je dost pravděpodobné, že jsme jich už dost promrhali. Proto neváhejte a pusťte se se mnou do vytváření té nejlepší ranní rutiny, která vám pomůže změnit váš život!

Proč si vytvořit ranní rutinu?

Pro každého znamená ideální ranní rutina něco jiného. Liší se v závislosti na našich cílech. Někdo chce být produktivnější v plnění svých pracovních cílů, někdo chce zažívat po ránu větší pohodu, být zdravější nebo třeba zabránit depresivním myšlenkám. Než s vytvářením ranní rutiny začnete, promyslete si, co od ní očekáváte. Proč se probouzíte? Jaký je váš důvod, vaše základní motivace udělat vše, co plánujete na tento den? Je to vytváření pohodového domova pro vaše děti? Nebo chcete napsat knihu? Chcete se dožít vyššího věku?

Odpověď na tuto zásadní otázku může sloužit jako "vyšší síla", která posílí vaše odhodlání probudit se každý den a čelit novým výzvám. Každý z nás má určitou ranní rutinu - činnosti, rituály, které děláme každé ráno. Vědět ale, proč děláte to, co děláte, vám může poskytnout motivaci vytvořit si skutečnou rutinu, která vás připraví na úspěch v tom, co opravdu chcete. I když žádné ráno nikdy nebude dokonalé a některé dny se prostě nevyspíte nebo budete nervózní z pracovních povinností, vaše PROČ vám pomůže držet se plánů.

Ze začátku je dobré se svou ranní rutinou experimentovat, abyste zjistili, co vám vyhovuje. Správnou rutinu poznáte tak, že se při vykonávání svých každodenních úkolů bude cítit dobře. Aby byla ranní rutina úspěšná, je třeba se na ní připravit večer. Ze všech aktivit, které můžete dělat ve večerních hodinách, je nejdůležitější dopřát si dobrý odpočinek. Nekvalitní spánek může znatelně zhoršit kognitivní funkce až na 48 hodin po špatném spánku. Večerní příprava se vyplatí i u všech činností, které vyžadují čas na přípravu.

V následujících řádcích najdete 52 rituálů pro vaší ranní rutinu ve třech kategoriích - pro tělo, pro duši a pro úspěch. Do své ranní rutiny si vyberte ty, které vám mohou pomoci co nejlépe splnit vaše sny.

RANNÍ RUTINA PRO VAŠE TĚLO


1. Protáhněte se

Protahování neboli strečink by mělo být nedílnou součástí ranní rutiny každého z nás. Nejenže se po něm budete cítit lépe, nebudou vás bolet svaly, ale je také prevencí zranění a lepšího fungování svalů. Pravidelným protahováním zlepšíte pružnost svalů a kloubní pohyblivost. Správně provedený strečink může zabránit svalovým dysbalancím. Zkuste si vytvořit svou vlastní protahovací rutinu. Experimentujte. Najděte cviky a sestavy, které vám vyhovují nejvíc. Zaměřte se na partie, se kterými máte největší problémy.

2. Zacvičte si

Pokud vám to čas dovolí, po řádném strečinku si zacvičte. Každý pohyb se počítá, proto pokud nemáte 30 nebo 60 minut na cvičení, nezoufejte, i 10 minut každý den dokáže divy. I zde si můžete vytvořit sestavu na míru. Zkuste třeba 10 kliků, 10 dřepů a tzv. plank. Pokud vám to čas dovolí, jděte si na 20 minut zaběhat nebo choďte 5 minut do schodů. Variant je nespočetně. Vyzkoušet můžete i krátké cvičební sestavy na YouTube nebo některou z cvičebních aplikací. Pokud vás nic z toho neláká, tak si prostě 10-15 minut zatancujte při své oblíbené muzice. Opravdu ideálním ranním cvičením je jóga.

Ranní jóga


3. Dopřejte si masáž

Už jste někdy vyzkoušeli masážní míčky nebo válce proti zdi nebo podlaze, abyste si promasírovali těžko dostupná místa na krku, ramenou nebo zádech? Pokud ne, zkuste to. Je to opravdu příjemné a zdravotně prospěšné. Zabere to tolik času, kolik budete chtít a náklady na pomůcky nejsou nijak závratné.


4. Najděte nový zdravý recept

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se nestravujeme zdravě, je nedostatek přípravy. Věnujte každé ráno několik minut hledání receptů, které vás nadchnou a budete připraveni a motivování k vaření zdravých pokrmů. Vytvoření sbírky receptů vám pomůže jíst zdravě. Pokud to budete dodržovat třeba jen měsíc, hned budete mít 30 nových receptů a v budoucnu si ušetříte čas a stres při hledání nápadů na jídlo na poslední chvíli.

5. Vypijte sklenici plnou vody

Hlavním důvodem, proč si v rámci ranní rutiny dát sklenici vody je, že posledních 6-8 hodin jste žádnou vodu nepili, takže vaše tělo je dehydrované. Dalšími pádnými důvody je rychlejší metabolismus, zdravější pokožka, méně nemocí, více energie nebo lepší vyplavování toxinů.

6. Pijte vodu s citronem

Pokud jde o pití citronové vody, existuje mnoho tvrzení o zdravotních výhodách tohoto nápoje. Největší je to, že obsahuje velké množství vitamínu C. Podle USDA dodá jeden citron 33 % doporučeného denní množství tohoto vitamínu mužům a 40 % ženám. Jedinou nevýhodou mohou být obavy z toho, že kyselost naruší zubní sklovinu. Doporučuje se požívat při pití citronové vody brčko. A než si umyjete zuby počkat aspoň 30 minut.

7. Kafe až později

Pravděpodobně jeden z nejběžnějších ranních rituálů a ten, který probudí doslova miliony lidí, je pití kávy. Pokud pijete kávu, je nejlepší ji vypít v 9 hodin ráno nebo počkat aspoň hodinu po probuzení. Proč? Když se probudíme, naše těla produkují nejvíce kortizolu. Kortizol je známý jako stresový hormon, ale důležitou roli hraje také v našem cirkadiánním rytmu, aby nás udržoval ve střehu po celý den. Pokud pijeme kávu hned po probuzení, naruší kofein naši produkci kortizolu a naše tělo bude v budoucnu produkovat méně tohoto hormonu. Rovněž si vypěstujeme větší toleranci ke kofeinu.

Ranní kafe


8. Pijte čaj

Čaji je přisuzováno mnoho výhod, ale pro většinu z nich je těžké najít vědecké důkazy. Patří mezi snížení míry mrtvice, Parkinsonovy choroby, rakoviny nebo srdečních chorob. Pijáci zeleného čaje mají údajně nižší hladinu špatného cholesterolu a vyšší hladinu dobrého cholesterolu. Pravidelným pitím černého nebo zeleného čaje můžete na svém zdraví napáchat jen velmi málo škody, alespoň pokud nepijete 5 šálků černého čaje denně. Pití čaje navíc zahřeje a uklidní, což je dostatečným důvodem k tomu, abyste čaj zahrnuli do své ranní rutiny.

9. Zdravá snídaně

K produktivnímu dni neodmyslitelně patří nutričně vyvážená snídaně. Abyste si takovou mohli každý den dopřát, je potřeba dvou kroků. Mít správné recepty a předem nakoupené suroviny. V opačném případě opět sáhnete po tom, na co máte chuť nebo, co zůstalo v lednici. Je tedy potřeba předem se připravit. Ideální je sestavit si týdenní jídelníček a podle toho nakoupit. Mnohé ze zdravých surovin jsou dražší než běžné jídlo, ale to nemusí být nutně překážka. Když si totiž tyto suroviny vyhledáte na internetu, zjistíte, že se dají nakoupit ve větším množství a levněji. Pokud jste opravdu odhodlaní jíst zdravě, třeba alespoň na snídani a máte pocit, že si zdravé suroviny nemůžete dovolit, pak by možná stálo za to spočítat si, kolik peněz zbytečně utratíte za nezdravé potraviny a poživatiny.

10. Zubní nit a mezizubní kartáčky

Důkladná ústní hygiena se vyplatí nejen po zdravotní stránce. Používání nitě i mezizubních kartáčků je ze začátku sice nepříjemné - bolí to a teče krev, ale časem se to mnohonásobně zlepší a budete si už jen užívat čistější a zdravější zuby. Nakonec i vaše návštěvy u zubaře budou mnohem příjemnější a bez bolesti.

11. Seškrábněte si jazyk

Mezi největší výhody této techniky patří svěží dech, kterého dosáhnete. Pokud chcete dosáhnout ještě lepších výsledků, je dobré si jazyk čistit i večer. Odstraníte bakterie, houby, odumřelé buňky i toxiny. Škrabku na jazyk můžete koupit skoro v každé drogerii. Podle ajurvédy pomáhá škrábání jazyka také při trávení.


12. Důkladně si vyčistěte zuby

Zuby si ráno čistí snad každý. Děláte to ale důkladně? Třeba i když spěcháte? A víte, jak má takové správné čištění zubů vypadat? Jednou z nejúčinnějších technik čištění je Bassova technika. Jak na ní a další vychytávky pro správné čištění zubů si můžete přečíst v článku Jak si správně čistit zuby.

13. Oil pulling

Už jste někdy slyšeli o tzv. oil pullingu neboli kloktání oleje? Tato ajurvédská technika je známá několik tisíc let a považuje se za skvělý způsob, jak detoxikovat tělo. Technika pomáhá vybělit zuby, detoxikuje celý organismus, zlepšuje pleť, odstraňuje záněty, zápach z úst, zlepšuje alergie, ekzémy a může pomáhat při onemocnění srdce nebo ledvin. Technika kloktání nebo převalování oleje v ústech má trvat 15-20 minut. Ideální je extra panenský olivový, kokosový nebo sezamový olej. Má se provádět nejlépe nalačno po probuzení. Lžičku oleje vložíme do úst a pak pokračujeme jako s klasickou ústní vodou. Někteří lidé mohou po 20 minutách vyplivnout velmi páchnoucí směs plnou toxinů a nečistot.


Oil pulling


14. Očista obličeje

Ať už jste žena nebo muž, vaše pleť si zaslouží péči nejen večer. Umytí teplou nebo studenou vodou, aplikace čistícího prostředku a jeho omytí a následná hydratace by se mělo stát rutinou každého, kdo chce mít krásnou pleť. I když jste totiž šli spát s čistou pletí, vaše pleť se poté přes noc sama čistila a uvolnila nečistoty. Prach, který Vám mohl zůstat v pórech, vaše tělo přes noc vypotí na povrch a poté sedí na povrchu, ze kterého je potřeba jej umýt.

15. Korejský rituál tváře

Většina Korejců bere svou pokožku vážně a díky tomu mají vynikající pleť. Pokud chce svou pokožku posunout na vyšší úroveň, vyzkoušejte v rámci své ranní rutiny 10krokový korejský obličejový rituál.

16. Dejte si studenou nebo horkou sprchu

Není pochyb o tom, že studená sprcha vás po ránu pořádně nakopne. Pravidelné sprchování ve studené vodě má rovněž dobrý vliv na imunitu. Horká sprcha je naopak uklidňující. Rozehřeje ztuhle svaly a klouby. Dobré je dopřát si od každého trochu.

17. Změřte si klidový puls

Váš klidový puls vám řekne víc o vašem kardiovaskulárním zdraví. Zdravý dospělý člověk by si měl naměřit 60-80 tepů za minutu, zatímco sportovci v rozmezí 35-50 tepů za minutu. Čím lepší kondici máte, tím méně tepů za minutu naměříte. Nejjednodušší způsob, jak si změřit puls, je počítat 10 sekund a pak vynásobit šesti.

RANNÍ RITUÁLY PRO MYSL


18. Zapište si něco do deníku

Zaznamenejte si cokoliv, co vás po ránu napadne. Své myšlenky, plány, nápady, problémy. Neexistuje špatný způsob, jak psát deník. Své zápisky můžete přizpůsobit vaším cílům. Proč si psát deník? Krásně si vyčistíte hlavu, na své problémy se můžete podívat z nadhledu a bez emocí. Uchováte si důležité informace, které nechcete zapomenout. Psaní deníku je zklidňující rituál. Občas vás při psaní deníku mohou napadat nová řešení a nápady. Deník může být poselstvím pro příští generace nebo pro vaše budoucí já.

19. Jděte na procházku

Procházka je skvělý způsob, jak nastartovat den. Ideálně na krásných a zelených místech nebo u vody. Pomůže vám uvolnit mysl, nadýcháte se čerstvého vzduchu a klidně to můžete spojit se strečinkem nebo během. Během letních dnů to můžete spojit třeba i psaním deníků na svém oblíbeném místě v přírodě.

Ranní procházka


20. Produktivní meditace

Při produktivní meditaci se soustředíte na otázku, na kterou chcete najít odpověď. Nemyslíte kriticky, ale soustředíte se na to, abyste byli přítomní a všímaví a nechali myšlenky přijít k vám.

21. Afirmace

Bylo vědecky prokázáno, že afirmace fungují, zejména při myšlení orientované na budoucnost. Zdá se však, že lépe fungují lidem s vysokou sebeúctou. U lidi s nízkou sebeúctou mohou být škodlivé, protože když vyslovují afirmace kterým nevěří, cítí se v konečném důsledku ještě hůře.

22. Vizualizace

Vizualizace funguje na principu promítání si určitých obrázků a událostí v naší hlavě. Jedná se o určitou formu sugesce. Vizualizace může být negativní i pozitivní. My se samozřejmě bavíme o pozitivní vizualizaci, díky které můžete dosáhnout svých cílů a přání. Každý sportovec na vysoké úrovní zná sílu vizualizace. Existuje několik různých způsobů, jak vizualizaci provádět. Vizualizace vám může pomoci utvářet budoucnost, opravit minulost nebo prostě žít více přítomností.

23. Točte si videozáznamy

Nebo taky vlog, jak říkají dnešní děti. Zaznamenávejte si krátký videodeník (1-2 minuty). Můžete v něm mluvit prakticky o čemkoliv, co se ve vašem životě děje, za co jste vděční. Nahrávky můžete sdílet s ostatními nebo si je nechte jen pro sebe. Je to skvělý způsob, jak se stát lepším řečníkem. Díky videozáznamům si uvědomíte své zlozvyky při mluvení.

24. Přečtěte si knihu

Čtení knih je skvělým ranním rituálem. Pouhých 30 minut denně znamená, že za rok můžete přečíst desítky knih ročně. Četbou se můžete bavit i vzdělávat. Pokud čtete, abyste se něco naučili, dělejte si poznámky, abyste si zapamatovali co nejvíce. Pokud nemáte čas nebo chuť číst, poslechněte si audioknihu.

Ranní čtení


25. Poslechněte si podcast

Existuje tolik možností, jak se z vynikajícího zvukového obsahu poučit, nechat inspirovat nebo se odreagovat. Nejlepší na tom je, že tento rituál můžete spárovat s domácími pracemi, jako příprava nebo úklid.

26. Sledujte TEDa

TED je globální komunita pro lidi všech oborů a kultur, kteří se snaží o hlubší pochopení světa. No webu najdete rozhovory v délce od 5 do 19 minut, ze kterých se můžete hodně naučit ze všech možných oborů. Platforma je super pro zdokonalení cizích jazyků.

27. Buďte vděční

Napište nebo přemýšlejte o 1-3 věcech, za které jste vděční. Možná to zní jako klišé, ale je vědecky podloženo, že to má svůj význam. Lidé, kteří se pravidelně procvičují v praktikování vděčnosti zažívají pozitivnější emoce, cítí se lépe, lépe spí, projevují více soucitu a laskavosti a dokonce mají silnější imunitní systém. Výzkum psychologa Roberta Emmonse ukazuje, že pouhé vedení deníku vděčnosti, pravidelné psaní krátkých úvah o okamžicích, za které jsme vděční, může významně zvýšit pohodu a životní spokojenost.

28. Objevujte citáty

Najděte citát, který ve vás rezonuje, přiměje vás přemýšlet nebo vás inspiruje. Přečtěte si ho, zapište a celý den se k němu vracejte. Jedním ze způsobů, jak jednoduše najít něco aktuálního, je vygooglit si téma, o kterém přemýšlíte a projít dostupné citáty.

29. Naučte se nové slovo

Může to být ve vašem rodném jazyce i v cizím, který se učíte. Pokud se učíte slovo v cizím jazyce, je dobré se jej naučit i v souvislostech, ve kterých se používá.

30. Přečtěte si blogový příspěvek nebo článek

Přečtěte si blog nebo zprávu, která vás motivuje, baví, inspiruje nebo zajímá. Je to mnohem lepší varianta než ranní lustrování zpravodajských webů, kde na vás vypadne hlavně obsah, který jste nechtěli vidět. Články si můžete ukládat předem třeba pomoci aplikace Pocket nebo Evernote.

31. Naučte se 1-3 nové věci

Zamyslete se nad několika koncepty, které se chcete naučit. Jedním z nejlepších způsobů, jak absorbovat nové informace, je naučit se je pomocí Feynmanovy techniky, která zahrnuje čtyři jednoduché kroky. Na prázdný papír si napište libovolné téma, kterému chcete porozumět. Sepište si vše, co o dané látce víte. Pak začněte studovat a pokaždé, když se naučíte něco nového, připište to na seznam. V druhém kroku se látku pokuste vysvětlit příteli vlastními slovy. Ve třetím kroku si vše zopakujte a pokud něčemu nerozumíte, znovu prozkoumejte své zdroje. Ve čtvrtém kroku se snažte svůj výklad zjednodušit. Abyste se vždy měli co učit, dělejte to, co Leonardo Da Vinci, ve volné chvíli si vytvořte seznam témat, o kterých se chcete něco naučit nebo která chcete pochopit.

32. Napište si 10 nových nápadů

Dobré, špatné, náhodné, protivné. Přemýšlejte o nich v určitých kategoriích. Jako například 10 knih, které jsem mohl napsat, 10 podnikatelských nápadů a podobně. Neexistuje žádný filtr, je to prostě jen skládka nápadů, které k vám přicházejí.

33. Proveďte dechové cvičení

Existuje několik variant dechových cvičení, která můžete praktikovat a která vám mohou snížit krevní tlak, úzkost a stres.

34. Trénujte svou intuici

Posilujte svou intuici každý den tím, že budete zkoušet odhadovat, co se bude dít dál v každodenních situacích kolem vás. Například, kdo vyhraje v dostizích, která videa se stanou virálními a podobně. Své úsudky si zapisujte, jinak se to nepočítá.

35. Vyhněte se telefonu a sociálním médiím

Přidejte si tyto návyky do svého dopoledního seznamu úkolů. Přepněte telefon do režimu "v letadle" a nenechte se rušit ani telefon nevyhledávejte.

36. Vyvarujte se čtení zpráv

Nevýhodou čtení zpráv v rámci vaší ranní rutiny, je to, že přesouvají vaše myšlení na vnější události, místo aby se soustředilo na péči o sebe, která vám dodá pocit naplnění. Je dobré zvážit, jestli zprávy po ránu vůbec potřebujete.

37. Přečtěte si pozitivní zprávy

Příliš mnoho médií dává v honbě za nekonečnými zisky přednost negativním zprávám, které bohužel nalákají víc čtenářů. Je ale dobré si uvědomit, že sledování negativních zpráv má dopad na to, jak se cítíme a na co myslíme během dne. Pokud jen trochu můžete, čtěte alespoň po ránu pozitivní zprávy.

38. Veďte si deník snů

Sny jsou našim oknem do podvědomé mysli. Pokud si své sny pamatujete téměř každý den, jejich zapsání vám může přinést povědomí o některých z vašich hlubších myšlenek, obavách nebo emocích. Svými sny se inspiroval například Edgar Allen Poe při psaní své poezie. Inspiraci ve snech našel i Paul McCartney při psaní písně Yesterday, která je podle Guinessovy knihy rekordů nejhranější písní v historii. Nikdy zkrátka nevíte, jaké kreativní drahokamy tam najdete.

Zapište si své sny


BYZNYS, PRODUKTIVITA A CÍLE


39. Zkontrolujte své cíle

Udržujte si přehled o své větší vizi kontrolou hlavních cílů, na kterých pracujete a připomínejte si, že proces je mnohem důležitější než výsledek.

40. Zkontrolujte si svůj seznam úkolů pro daný den

Svůj den je dobré naplánovat předem. S dobrým plánem toho uděláte rozhodně víc, než kdybyste byli bez plánu a pravděpodobně budete i méně vystresování, protože vás jen tak něco nepřekvapí. Připravte si rozvrh nebo seznam úkolů a ráno si jej znovu projděte.

41. Nejdůležitější úkol má přednost

Může to být kreativní práce, úkol, který nenávidíte nebo váš nejnaléhavější úkol. Je důležité si vyjasnit proces rozhodování a provádění toho, co je vašim nejdůležitějším úkolem a poté zajistit, aby byl provedený jako první.

42. Naplánujte si, jak se přiblížíte ke svým cílům

Plánování je klíčovou součástí procesu dosahování cílů, zvláště složitých a mlhavých, které je třeba rozdělit do několika fází s rozhodnutím o tom, jaká je nejkratší viditelná cesta k jejich dosažení.

Mějte na paměti své cíle


43. Zkontrolujte naléhavé emaily, ale nezpracovávejte je

Pokud jde o emaily po ránu, je dobré je rychle zkontrolovat a pokud to není důležitější než váš nejdůležitější úkol, odložit je na později. Jinak totiž riskujete, že uvíznete v emailovém ping pongu. Odpovídejte opravdu jen na ty emaily, na kterých závisí váš život nebo zaměstnání.

44. Pište

Pokud se chcete stát spisovatelem nebo chcete být lepším spisovatelem, než jste, piště každý den. Podle spisovatele Jeffa Goinse není pět hodin sobotního psaní zdaleka tak hodnotné jako 30 minut psaní každý den v týdnu.

45. Procvičujte vyprávění

V podnikání i v životě je vyprávění příběhů zásadním nástrojem. Kdo nemá rád dobrého vyprávěče? A který podnik, produkt nebo služba za sebou nemá dobrý příběh? Dobrou zprávou je, že je to dovednost, kterou se lze naučit. Můžete trénovat prostřednictvím psaní, videozáznamů nebo nahrávání.

46. Zkontrolujte své držení těla

Ať při práci stojíme nebo sedíme, unavujeme se a naše držení těla se zhoršuje. Nastavte si časovač, abyste si po několik týdnů každé ráno každých 10-15 minut zkontrolovali držení těla a uvidíte, že si brzy všimnete velkých změn.

47. Počítejte si svá rozptýlení

Jedná se o efektivní ranní rituál pro zvýšení produktivity. Většina našeho nedostatku produktivity pochází z nedostatku soustředění na práci. Nastavte si časovač a mějte po ruce pero a papír. Pokaždé, když se rozptýlíte od úkolu, udělejte si na papír čárku. Dělejte to po několik týdnů a uvidíte, jak se brzy vaše pozornost zlepší.

48. Položte si důležité otázky

Kladení si správných otázek může mít obrovský dopad na to, co děláte a jak to děláte. Existuje mnoho každodenních otázek, které si můžete položit v souvislosti s prací nebo životem. Například:

- Na co bych se měl zaměřit?
- Co mohu udělat lépe než včera?
- Které úkoly mohu více delegovat?
- Jak mohu zvýšit svůj výkon?


49. Věnujte čas úkolům, které odkládáte

Nejprve vytvořte seznam úkolů, které odkládáte. Každé ráno věnujte trochu času práci na úkolech na tomto seznamu, řekněme 15-45 minut. Pomůže vám to s některými úkoly začít a jiné dokončit. Pokud často něco začnete a nikdy to nedokončíte, pak je pro vás tento ranní rituál ideální.

50. Zúčastněte se ranní networkingové akce

Najděte si ranní networkingovou akci, ze které budete nadšení. Networkingová setkání jsou příležitostí, jak zefektivnit podnikání, ušetřit náklady na reklamu, najít vhodnou cílovou skupinu klientů a sdílet zkušenosti s podobně smýšlejícími lidmi.

Networking


51. Pracujte na obchodním nápadu nebo vedlejším příjmu

V dnešní době se hodně mluví o vedlejších příjmech, a to z dobrého důvodu - existuje spousta příležitostí. V tomto směru vás může inspirovat třeba kniha Vedlejší příjem od Chrise Guilibeaua.

52. Proveďte 1-2 marketingové akce

Pokud jste podnikatel nebo kreativec, je pro přežití a úspěch vašeho podnikání zásadní dostat se do hledáčku jiných lidí. I když nemáte marketingový rozpočet, můžete podniknout malé kroky, které se postupem času sečtou - zveřejnit komentář nebo článek na sociálních médiích, poslat zprávu o novinkách ve vaší firmě nebo vyzkoušet novou marketingovou techniku.

Autor: jad

Správně nastavené ranní rituály dokážou zázraky v každé oblasti. Rozdíl mezi úspěšnými lidmi a těmi, kteří se životem protloukají, je v tom, jak si nastaví ranní rutinu.
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ