Zdraví

5 typů meditace, které nemusíte dělat v sedě

18.02 2016|Cvičení
5 typů meditace, které nemusíte dělat v sedě

Meditace nemusí vždy znamenat strnulé posezení v lotosové pozici se zavřenýma očima. I když si to většina lidí neuvědomuje, meditovat se dá různými způsoby a prakticky kdekoliv. Máme pro vás 5 tipů na netradiční meditace. Je jen na vás, kterou si vyberete. Díky těmto praktikám můžete předcházet nemocem, snižovat záněty v těle a bojovat proti depresi a stárnutí. Proto, neváhejte!

1. Qigong

Tato starobylá čínská praxe vám zajistí duchovní, fyzický i duševní zážitek. Qigong je vhodný pro všechny věkové kategorie. Pohyby Qigong jsou pomalé, hladké a rytmické. Zklidňují mysl a vnáší řád do vašeho dechu. Rovněž ulevuje od bolesti snižuje úzkost a zlepšuje stabilitu. Každodenní meditace prostřednictvím Qigong zlepšuje kvalitu života obecně.

2. Jóga

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč cvičit jógu. Můžete při ní zhubnout nebo si zlepšit flexibilitu těla. Co je však nejpodstatnější, při józe se skvěle medituje. Většina jógových pozic vyžaduje náročné držení těla, při kterém je vaše mysl jasná a soustředěná. Tato kombinace je jedním z hlavních cílů správné meditace. Dalším cílem je uvolnit se.

3. Meditace při chůzi

Meditace v podobě chůze je druh meditace, který je k dispozici téměř kdykoliv a kdekoliv. Nejdůležitější je být přítomní v té chvíli, když jdete v před. Nedovolte, aby stres zničil vaše soustředění. Navíc, chůze je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak se udržet v dobré kondici.

4. Taijiquan

Taijiquan je bojové umění, které se skládá z plynulých a rytmických pohybů, které pomáhají navodit duševní rovnováhu a jasnou mysl. Pohyb se může zdát pomalý, ale ve zrychleném tempu se stává účinnou formou boje. Nicméně, většina lidí používá tento typ Tai Chi jako rituál k uklidnění. Účelný pohyb je nejlepším způsobem, jak se zaměřit na své myšlenky, a to je přesně to, co je potřeba při meditaci.

5. Jednota s přírodou

Čas v přírodě dokáže s duševním zdravím divy. Kromě toho je to skvělý způsob, jak meditovat. Chodit po přírodě a relaxovat - co může být lepší? Zaměření se na přítomný okamžik v lůně přírody bude mít pozitivní vliv na vaší mysl a zlepší vám to náladu.

Autor: Liv

5 typů meditace, které nemusíte dělat v sedě. Meditace nemusí vždy znamenat strnulé posezení v lotosové pozici se zavřenýma očima. Taijiquan, Qigong
Zdravá výživa

 306 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ