Zdraví

7 benefitů Kegelových cviků

14.10 2017|Cvičení
7 benefitů Kegelových cviků

Pokud existuje cvičení, které by měly vykonávat ženy všech věkových kategorií, pak jsou to určitě Kegelovy cviky. Ty jsou vhodné pro ženy, ale i pro muže. Kegelovy cviky, známé také jako cvičení ke zpevnění pánevního dna, se skládají z opakovaného stahování a uvolňování svalů pánevního dna. Čas a mnoho dalších faktorů totiž mohou svaly pánevního dna oslabit, což může vyvolat celou řadu problémů.

Jak se cvičí Kegelovy cviky

Bez ohledu na váš věk můžete s Kegelovymi cviky začít kdykoliv. Cvičení je snadné a lze jej provádět kdekoliv, aniž by si toho někdo všiml. Před cvičením se vždy ujistěte, že váš močový měchýř je prázdný. Nikdy necvičte Kegelovy cviky během močení, jinak se v průběhu času svaly naopak oslabí a ještě k tomu zvyšujete riziko infekce močových cest. První účinky se projevují po několika měsících pravidelného cvičení.

  • 1. Najděte si místo, kde můžete sedět nebo ležet.
  • 2. Najděte Kegelovy svaly. Jsou ty svaly, které používáte k zastavení toku moči při močení.
  • 3. Jakmile najdete svaly, stáhněte je na 5 vteřin, aniž byste přestali dýchat.
  • 4. Pak si 5 sekund odpočiňte a znovu. Neměli byste přitom stahovat záda, žaludek, boky ani stehna.
  • 5. Opakujte 10-20 krát při jednom cvičení.
  • 6. Provádějte alespoň třikrát denně.

Přínosy Kegelových cviků pro zdraví


1. Podporují několik orgánů

Kegelovy cviky se zaměřují na svaly pánevního dna, aby byly silné a zdravé. Silné pánevní svaly jsou velmi důležité, protože pomáhají držet na místě orgány jako močový měchýř, tenké střevo, konečník nebo dělohu. Cviky zajišťují i lepší funkci těchto orgánů. Silné svaly pánevního dna také podporují páteř a lepší držení těla, snižují bolest a pomáhají předcházet zranění.

2. Zabraňují inkontinenci

Cvičení svalů pánevního dna pomáhá léčit a zabraňuje močové inkontinenci, tedy nedobrovolnému úniku moči nebo ztrátě kontroly nad močovým měchýřem. Kegelovy cviky dokážou zastavit i inkontinenci způsobenou stresem.

3. Ulehčují přirozený porod

Provádění Kegelových cviků během těhotenství může vaše tělo lépe připravit na přirozený porod. Cvičení posílí svaly, které podporují váš močový měchýř, vagínu i konečník. Silné pánevní svaly sníží vaši námahu při porodu, zkrátí jeho délku a dojde díky nim k menšímu natržení. Navíc zlepšuje krevní oběh ve vaginální a anální oblasti, což je důležité i při rekonvalescenci po porodu. Po porodu také zabrání inkontinenci.

4. Obnovují erekci

Kegelovy cviky mohou pomoci zlepšit erektilní dysfunkci i předčasnou ejakulaci u mužů. Cvičení je vhodné také pro léčení erektilní dysfunkce, která je způsobena nadměrnou ztuhlostí svalů, ať už v důsledku stresu nebo těžkého tréninku. Navíc zvyšuje průtok krve do penisu.

5. Zlehčují problémy s prostatou

Kegelovy cviky pomáhají mužům překonat problémy s prostatou tím, že zlepšují její zdraví. Bylo zjištěno, že cviky na posílení svalů pánevního dna pomáhají snižovat nepohodlí zvětšené prostaty. Kegelovy cviky jsou doporučovány i mužům, kteří podstoupili chirurgické odstranění prostaty, aby se zabránilo vedlejším účinkům operace.

6. Zlepšují sexuální zdraví

Kegelovy cviky uvolňují vaginální svaly, zvyšují vaginální vlhkost, prokrvení a zlepšují schopnost ženy dosáhnout orgasmu. Studie z roku 2015, zveřejněna v íránském časopise Journal of Nursing and Midwigery Research uvádí, že 8 týdnů cvičení během těhotenství zlepšuje pohlavní styk po porodu.

7. Zlehčují symptomy menopauzy

Pravidelné cvičení Kegelových cviků pomáhá připravit tělo ženy na menopauzu. Menopauza může kvůli nedostatku estrogenu způsobit oslabení pánevního dna. Kegelovy cviky dokáží zmírnit příznaky menopauzy, jako je vaginální suchost, snížení pohlavní frekvence nebo těsnost vagíny.

Autor: Mak

7 benefitů Kegelových cviků. Kegelovy cviky jsou vhody pro muže i ženy. Pomáhají proti inkontinenci, k lehčímu porodu, obnovují erekci.
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ