Zdraví

7 přírodních prostředků proti akné

10.11 2015|DIY
7 přírodních prostředků proti akné

Akné je problém, který trápí mladé i dospělé. Existuje mnoho způsobů, jak proti němu bojovat, nejlepší jsou však ty přírodní. Máme pro vás 7 přírodních receptů proti akné, které výrazně zlepší kvalitu vaší pleti.

1. Pleťová maska z jílu

Jedním z nejdůležitějších starých domácích prostředků proti akné je léčivý jíl, který můžete zakoupit v lékárnách nebo v obchodech se zdravou výživou. Na masku z léčivého jílu budeme potřebovat 3 lžíce léčivého jílu, které smícháme s teplou vodou. Musí nám vzniknout hustá kaše. Tu pak naneseme na vyčištěný obličej. Oční partie vynecháme. Necháme působit 20 minut. Poté smyjeme teplou vodou a naneseme hydratační krém.

2. Mycí roztok proti akné

Starý, osvědčený léčebný prostředek proti akné je tento roztok určený na mytí a ošetřování pleti. Budeme na něj potřebovat 20 g květů levandule, 10 g květů arniky a ¾ l jablečného octa. Byliny smícháme s jablečným octem a necháme 2 týdny v dobře uzavřené lahvi na slunci louhovat. Směs často protřepáváme a potom přefiltrujeme. Roztok přidáváme do vody na mytí nebo namočeným kosmetickým tamponem nanášíme na postižená místa.

3. Kopřivový nálev

Akné je potřeba léčit i vnitřně. K čištění pleti vnitřně slouží kopřivový nálev, na který budeme potřebovat 20 g kopřivových listů, 20 g pampelišky, 10 g kůry krušiny olšové a 10 g anýzu. Byliny smícháme. Spaříme potřebným množstvím vroucí vody. Na ¼ litru použijeme 2 lžičky bylinné směsi. Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a pijeme třikrát denně jako kúru.

4. Chlebový obklad

Chlebový obklad slouží ke stažení hnisu ve furunklu. Na obklad budeme potřebovat 1 krajíc chleba a trochu mléka. Chléb rozdrobíme do vroucího mléka. Hmotu rozprostřeme na lněné plátýnko, trochu vymačkáme a ještě horké položíme na postižené místo. Stejného účinky bychom mohly docílit s léčivým jílem.

5. Bylinkový polštářek

Bylinkový polštářek zabraňuje zánětům, zmírňuje bolest a potlačuje otoky při akné. Budeme potřebovat 10 g listů proskurníku, 10 g listů slézu, 10 g natě komonice, 10 g lněných semínek a vodu dle potřeby. Sáček se lnem naplníme směsí bylinek a zavážeme. Vodu zahřejeme a sáček do ní vložíme na 10 minut. Potom jej zabalíme do čisté látky, a pokud možné horké položíme na postižené místo.

6. Obklad z pískavice modré

Jsou-li vřídky pevné a mají se otevřít, pomáhá pískavice modrá. Stačí nám 1 lžíce semene pískavice modré a trocha vody. Semena rozmělníme, vodu uvaříme, obojí smícháme a naneseme na gázu. Položíme ji ještě horkou na postižené místo. Celý postup opakujeme několikrát.

7. Antibakteriální voda

Antibakteriální domácí čistící prostředky lze vyrobit docela jednoduše. Jednu lžičku měsíčkové tinktury zamícháme do sklenice vody a roztok naneseme vatovým tamponem na místa, která jsou postižená akné.

7 přírodních prostředků proti akné. Proti akné se nejlépe bojuje přírodními cestami. Máme pro vás masky proti akné, čistící prostředky proti akné i obklady
Zdravá výživa

 309 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Danny3|13.08 2017 11:45
Mně akné dost trápilo dlouhá léta a začalo se to zlepšovat, až když jsem našel podstatné informace o akné. Akné se řeší spíš vnitřně a to mi daleko více a lépe pomáhá. 
Mnoho lidí toto a další informace o akné neví... přitom právě to pomáhá.
Odpovědět
 1