Zdraví

Domácí kosmetika je na rozdíl od kupované šetrná a zdravá

27.04 2015|DIY
Domácí kosmetika je na rozdíl od kupované šetrná a zdravá

Nechcete investovat spoustu financí do předražených zkrášlovacích prostředků? Správné rozhodnutí. Přírodní produkty a domácí kosmetika vám mohou pomoci stejně tak dobře, jako prostředky zakoupené v prodejnách.

Výrobu domácí kosmetiky si můžeme pořádně užít

Abychom si přírodní kosmetiku vyrobili sami, potřebujeme jen typické kuchyňské suroviny jako je majonéza, citrónová šťáva, sójový olej, máslo, jahody, jablečný ocet, okurky, jogurt, žloutek, med, avokádo, levanduli, lisovanou zeleninu, vanilku atd. Jistě něco z těchto produktů doma najdete.

Buďte tvořiví

Při výrobě vlastní pleťové vody, krémů nebo mastí nemůžeme vlastně nic moc pokazit. Čím budeme tvořivější, tím více nás to bude bavit. Proč nezásobovat a nezkrášlit celou rodinu kosmetikou, kterou sami vyrobíme?

Aby se dostavily dobré výsledky, dodržujte určité zásady

Produkty, které sami vyrobíte, spotřebujte během několika dní. Když je budete uchovávat v lednici, jejich trvanlivost bude více podpořena. Dbejte na kvalitu použitých přísad. Pamatujte bezpodmínečně na to, že mnoho bylin má i jiné farmakologické účinky. Užívejte tedy jen ty, jejichž působení znáte. Zvažte možné alergické reakce a užívejte jen takové přísady, na které vy i ti, kdo budou vaše výrobky používat, nemohou alergicky reagovat. Překonejte předsudek, že potraviny existují jen pro nasycení, ale že je můžeme například rozmixovat a v podobě kaše přiložit na obličej.

Pečlivě očištěná pleť je základ

Zárukou úspěchu je vždy pečlivě očištěná pleť před tím, než nanesete zkrášlovací produkty, které jste vyrobili doma. Kožní póry musí být čisté a otevřené, aby mohly přijímat vitamíny, enzymy a jiné molekuly. Pleť očistěte nejlépe vodou či jinými bio produkty.

Strava je také velmi důležitá

Stravujte se zdravě a rozmanitě. Při výběru potravin proto dbejte na ty, které jsou bohaté na síru a biotin. Nezapomeňte také na to, že vaše kůže potřebuje imunitní ochranu. Tu jí můžete zajistit přísunem potravin, bohatých na vitamín A, C, a E.

Jak kůže vypadá, je naše vizitka

Z velké části je naší vizitkou, jakou kůži máme. Nezapomínejme, že kůže je orgán, který nás chrání a proto chraňme i my ji tím, že budeme o ni řádně pečovat. Ona si totiž to, jak se o ni staráme, pamatuje.

Autor: Ali

Udělejte si sami zdravou, přírodní kosmetiku. Nechcete investovat spoustu financí do předražených zkrášlovacích prostředků? Správné rozhodnutí. Přírodní produkty a domácí kosmetika
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Anka|26.12 2016 06:33
... a nejen pleť. I vlasy nás dost prozradí. A i na vlasy můžeme udělat domácí přípravky. Na mytí třeba jen smíchat žitnou mouku s vodou, nebo si udělat opravdový šampon, třeba kompřivový ovoněný bylinkami: http://www.jakbytfit.cz/krasa/vyrobte-si-i-vy-domaci-kosmetiku/. Ten mám moc ráda a vlasy vydrží umyté několik dní.
Odpovědět
 1