10 přírodních způsobů, jak se co nejrychleji zbavit pupínků
7 přírodních prostředků proti akné
Domácí kosmetika je na rozdíl od kupované šetrná a zdravá
Domácí masky na pleť i vlasy
Domácí čistící prostředky šetří peníze i zdraví
Skvělý domácí lék proti vypadávání vlasů
Zázračný elixír z česneku
DIY kozí mýdlo pro jemnější a hladší pleť
10 skvělých způsobů, jak využít kaštany
7 přírodních prostředků proti akné
Domácí kosmetika je na rozdíl od kupované šetrná a zdravá
Domácí masky na pleť i vlasy
Domácí čistící prostředky šetří peníze i zdraví
Skvělý domácí lék proti vypadávání vlasů
Zázračný elixír z česneku
DIY kozí mýdlo pro jemnější a hladší pleť
10 skvělých způsobů, jak využít kaštany
10 přírodních způsobů, jak se co nejrychleji zbavit pupínků
Pupínky jsou běžné kožní onemocnění, které trápí mnoho lidí. Jde v podstatě o zánět kůže, ve kterém jsou mazové žlázy nakažené bakteriemi, díky čemuž zduří a naplní se hnisem. Primární příčinou tohoto problému je přebytek sekrece mazových žláz. Pupínky se obvykle vyskytují na obličeji, krku, zádech a ramenech.
Na trhu existuje mnoho kosmetických přípravků a léků k léčbě pupínku, ale léčba s nimi většinou trvá delší časové období. Na druhé straně existují přírodní metody, které jsou při léčbě akné stejně účinné a navíc rychlejší. Dnes pro vás máme 10 přírodních způsobů, jak se pupínků zbavit co nejrychleji.
Existuje několik způsobů, jak tento lék aplikovat. Můžete namočit vatový tampon do čerstvé citronové šťávy a aplikovat jej na pupínky před spaním. Nebo můžete smíchat jednu polévkovou lžíci citronové šťávy s jednou lžičkou skořice a opět aplikovat na pupínek přes noc. Ráno pak pokožku umyjte vlažnou vodou. Tento konkrétní lék není vhodný pro osoby s citlivou pokožkou.
Stačí ponořit vatový tampon do tea tree olejíčku a přiložit na postiženou oblast. Po 15 až 20 minutách opláchněte obličej. Další možností je smíchat několik kapek Tea Tree oleje v 1 lžíci gelu z aloe vera. Naneste na pupínky a nechte působit 20 minut. Poté opláchněte. Tea Tree oleji se vyhýbejte, pokud máte citlivou pokožku.
Stačí, když si dáte na postiženou část pokožky trochu pasty před ulehnutím do postele. Druhý den si umyjte obličej vodou a uvidíte výrazné zlepšení otoku. Pokud chcete, můžete proces opakovat také během dne. Zubní pasta by na pupínku měla být nejméně půl hodiny.
Páru si připravíte tak, že svaříte horkou vodu, do které můžete přidat i různé esenciální oleje. Nad párou si přikryjte obličej ručníkem, aby šla pára přímo na obličej a neunikala bokem. Poté si opláchněte obličej vlažnou vodou, jemně vysušte a naneste hydratační krém bez oleje.
Rozřízněte čerstvý stroužek česneku na dvě půlky. Rozřezanou částí si potřete pupínky a nechte česnek přiložený po dobu pěti minut. Poté pokožku omyjte vlažnou vodou. Proces opakujte několikrát za den. Zároveň můžete jíst jeden stroužek syrového česneku denně, což vám pomůže pročistit krev.
Připravte si hustou pastu smícháním čajové lžičky sody s trochou vody nebo citronové šťávy. Dobře si umyjte postižené místo a zanechte jej mírně vlhké. Pastu naneste na postižené místo a nechte zaschnout na několik minut. Nikdy nenechávejte jedlou sodu na kůži déle než několik minut, protože může pokožku příliš vysušit nebo podráždit. Poté umyjte obličej teplou vodou. Pro rychlejší výsledky opakujte postup dvakrát denně.
Autor: Mak
1. Led
Led můžete použít k rychlému zmenšení zarudnutí, otoku i zánětu pupínku. Pomáhá ke zlepšení krevního oběhu v postižené oblasti, stažení kožního póru a odstranění nečistot a mastnoty nahromaděné na postižené kůži. Můžete použít ledové kostky i drcený led. Led zabalte do kusu látky a držte ho na postižené oblasti kůže po dobu několika sekund. Počkejte několik minut a postup opakujte.Kostky ledu
2. Citron
Dalším rychlým způsobem, jak se zbavit pupínků, je použití citrónové šťávy, která je bohatá na vitamín C. Citronová šťáva pomáhá pupínky rychleji vysušovat. Je nutné použít čerstvou citronovou šťávu, nikoliv tu konzervovanou.Existuje několik způsobů, jak tento lék aplikovat. Můžete namočit vatový tampon do čerstvé citronové šťávy a aplikovat jej na pupínky před spaním. Nebo můžete smíchat jednu polévkovou lžíci citronové šťávy s jednou lžičkou skořice a opět aplikovat na pupínek přes noc. Ráno pak pokožku umyjte vlažnou vodou. Tento konkrétní lék není vhodný pro osoby s citlivou pokožkou.
Citron
3. Tea Tree Oil
Tea tree oil je pro léčbu akné a pupínku opravdu vynikající. Má antibakteriální vlastnosti, které pomáhají bojovat proti bakteriím, které tyto kožní problémy způsobují. Navíc má uklidňující vlastnosti, které pomáhají snížit zarudnutí a zánět pupínků. Pomáhá také vysušit černé tečky i bílé hlavičky.Stačí ponořit vatový tampon do tea tree olejíčku a přiložit na postiženou oblast. Po 15 až 20 minutách opláchněte obličej. Další možností je smíchat několik kapek Tea Tree oleje v 1 lžíci gelu z aloe vera. Naneste na pupínky a nechte působit 20 minut. Poté opláchněte. Tea Tree oleji se vyhýbejte, pokud máte citlivou pokožku.
Tea Tree Oil
4. Zubní pasta
Běžná zubní pasta, kterou každé ráno používejte při čištění zubů, může být použita i k rychlému ošetření pupínků. Zubní pasta je v tomto případě nejúčinnější, když je použita poté, co jste pupínky chladili ledem. Je nutné použít bílou pastu. Gelové pasty nemají stejný účinek.Stačí, když si dáte na postiženou část pokožky trochu pasty před ulehnutím do postele. Druhý den si umyjte obličej vodou a uvidíte výrazné zlepšení otoku. Pokud chcete, můžete proces opakovat také během dne. Zubní pasta by na pupínku měla být nejméně půl hodiny.
Zubní pasta
5. Pára
Napařování je pro pokožku skvělé nejen, když vás trápí akné. Pára otevře póry a umožní pokožce dýchat. Tím ji pomáhá se zbavit oleje, špíny a bakterií zachycených v pórech, které mohou způsobit infekci nebo zánět.Páru si připravíte tak, že svaříte horkou vodu, do které můžete přidat i různé esenciální oleje. Nad párou si přikryjte obličej ručníkem, aby šla pára přímo na obličej a neunikala bokem. Poté si opláchněte obličej vlažnou vodou, jemně vysušte a naneste hydratační krém bez oleje.
Vodní pára
6. Česnek
Česnek je antivirotikum, má antimykotické, antiseptické a antioxidační účinky, které mohou být při rychlém ošetření pupínků velmi nápomocné. Síra v česneku podporuje rychlé hojení pupínku.Rozřízněte čerstvý stroužek česneku na dvě půlky. Rozřezanou částí si potřete pupínky a nechte česnek přiložený po dobu pěti minut. Poté pokožku omyjte vlažnou vodou. Proces opakujte několikrát za den. Zároveň můžete jíst jeden stroužek syrového česneku denně, což vám pomůže pročistit krev.
Česnek
7. Jedlá soda
Jedlá soda je další účinný domácí lék, který vám pomůže zbavit se pupínků, protože pomáhá odlupovat kůži a odstranit přebytečnou mastnotu, nečistoty a odumřelé kožní buňky.Připravte si hustou pastu smícháním čajové lžičky sody s trochou vody nebo citronové šťávy. Dobře si umyjte postižené místo a zanechte jej mírně vlhké. Pastu naneste na postižené místo a nechte zaschnout na několik minut. Nikdy nenechávejte jedlou sodu na kůži déle než několik minut, protože může pokožku příliš vysušit nebo podráždit. Poté umyjte obličej teplou vodou. Pro rychlejší výsledky opakujte postup dvakrát denně.
Soda
8. Med
Med je přírodním antibiotikem, které může urychlit hojení a zároveň je prevencí všech infekcí. Čistý vatový tampon namočte v medu a dejte přímo na postiženou oblast. Nechte působit půl hodiny. Kůži dobře omyjte vlažnou vodou. Opakujte několikrát denně. Další možností je smíchat med se skořicí do pasty a aplikovat ji na pupínky před spaním. Poté omyjte studenou vodou.Med
9. Okurka
Okurka je bohatým zdrojem draslíku a vitamínů, jako jsou A, C a E. Na pokožku má chladící a uklidňující účinky. Připravte si dva plátky čerstvé okurky a namočte je na hodinu do vody. Okurka obsahuje vitamín A, draslík a chlorofyl, který se vyluhuje do vody. Poté vodu sceďte a pijte, nebo si s ní umývejte obličej. Můžete si také vytvořit masku z rozmixované okurky. Rozmixovanou okurku dejte na tvář, nechte zaschnout 15 minut a poté omyjte teplou vodou. Okurková maska pomůže vaší pleť zbavit nečistot a bakterií.Okurka
10. Papájaa
Papája má řadu vlastností, které pomáhají při léčbě akné. Je dobrým zdrojem vitamínu A. Obsahuje enzymy, které pomáhají snížit zánět a dodává pleti jemnost a hebkost. Rozmačkejte syrové kousky papáji a získejte z nich šťávu. Tu aplikujte na pupínky, nechte 10 až 15 minut působit a poté opláchněte. Z papáji můžete připravit i exfolilační masku. Stačí když směs papáji smícháte s trochou medu. Pastu jemně vmasírujte na obličeje. Nechte zaschnout a poté opláchněte.Papája
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
7 přírodních prostředků proti aknéAutor: Mak
10 přírodních způsobů, jak se co nejrychleji zbavit pupínků
Zdravá výživa
309
podívejte i na hlubší příčiny a souvilosti. To mně po mnoha letech trápení pomohlo. Doufám, že se vám podaří dost zbavit akné taky : )
Přeji, ať vám to klapne a držte se, akné se dá zbavovat! ; )