Zdraví

DIY kozí mýdlo pro jemnější a hladší pleť

23.09 2016|DIY
DIY kozí mýdlo pro jemnější a hladší pleť

Nejlepším způsobem, jak pečovat o hrubou a suchou pleť je vynechat chemická mýdla a začít používat ty přírodní. Chemická mýdla jsou plná chemických látek a syntetických derivátů, jako jsou triklosan, dioxan, formaldehyd, parabeny a umělé vůně. Tyto chemikálie jsou k pokožce nejen necitlivé, ale zároveň zvyšují riziko vzniku rakoviny, protože působí jako karcinogeny.

Kozí mléko v péči o pleť

Ideálním způsobem, jak léčit hrubou a suchou pokožku je tedy použít domácí mýdlo. Můžete si zkusit vyrobit přírodní mýdlo z kozího mléka, které má skvělé čistící i hydratační účinky. Kozí mléko má protizánětlivé, antibakteriální a léčivé účinky a obsahuje nepřeberné množství živin. Vysoká hladina alfa-hydroxyových kyselin a molekul tuku v mléce jsou mimořádně dobré pro oddálení projevů stárnutí pleti, léčbu akné, snižují záněty kůže a uklidňují suchou a poškozenou kůži. Kromě toho je kozí mléko zásobárnou základních živin a vitamínů, jako jsou vitamíny A, D a E, které vyživují pokožku.

Aby byl proces výroby domácího mýdla jednoduší, můžete použít hotové přírodní mýdlo z kozího mléka. Mezi další přísady bude patřit med, káva a esenciální oleje. Med je známý pro své vynikající přínosy v péči o pleť. Má antibakteriální, antioxidační, hydratační a zklidňující vlastnosti. Káva je bohatá na antioxidanty a je vynikajícím exfoliantem. Pomáhá také při tónování a rozjasnění pleti, snižuje zarudnutí, blednou po ní jizvy po akné a odstraňuje celulitidu. Dle svého vkusu můžete přidat vonný esenciální olej.

Na výrobu DIY mýdla budete potřebovat:

  • 1 a 1/2 šálku přírodního kozího mýdla
  • čajovou lžičku medu
  • polévkovou lžíci mleté kávy
  • 10-12 kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru
  • 3 silikonové formičky

Výroba domácího kozího mýdla:

1. Kozí mýdlo rozřežte na menší kostky a 1 a půl šálku dejte do mísy. Místu dejte na 50-60 sekund do mikrovlnné trouby. Poté rozmíchejte, případně ještě dejte na pár sekund do mikrovlnné trouby.

2. Přidejte lžičku medu, lžíci kávy a 10 až 12 kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru. Směs rychle zamíchejte, protože rychle tuhne.

3. Nalijte směs do formiček a nechte 30 minut stát. Poté mýdla vyjměte z formiček a můžete používat.

Autor: Liv

Výroba domácího mýdla z kozího mléka je jednoduchá a praktická. DIY mýdlo z kozího mléka je výživné i léčivé. Mýdlo z kozího mléka je vhodné pro aknózní pleť i
Zdravá výživa

 1 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ