Zdraví

12 způsobů, jak si zjednodušit život

24.10 2015|Osobní rozvoj
12 způsobů, jak si zjednodušit život

Člověk odjakživa miluje komplikace. Komplikuje si život i tam, kde to není nutné. Samozřejmě, že v důsledku toho vznikají problémy, se kterými je nucen bojovat. Je možné, aby byl život o něco jednodušší? Ano, stačí se jen držet dvanácti jednoduchých typů.

1. Mluvte pravdu

Ačkoliv se to nezdá, mluvit pravdu vám opravdu velmi zjednoduší život. Lhaní vyžaduje dobrou paměť a neustálý stres, že na to někdo přijde. Pravda sice někdy bolí, ale její vyslovení často osvobozuje.

2. Přijměte

Odříkání je vždy těžké. Často popíráme to, kdo jsme, co jsme udělali, co chceme nebo skutečnost, ve které se nacházíme. Představte si ale svět, kde si každý vezme vše, co chce, řekne, co si myslí a podobně. Není to úžasné? Začněte tím, že přijmete sami sebe se všemi svými dobrými i špatnými vlastnostmi, se svými minulými chybami, snyi plány.

3. Mluvte méně

Často mluvíme příliš mnoho. Bavíme se o nepodstatných věcech, které nemají smysl. Současně nenasloucháme druhým, což znamená, že ani oni nenaslouchají nám. To je důvod, pro je v poslední době tak těžké komunikovat. Tak proč nezačít méně mluvit a více naslouchat?

4. Přestaňte se vymlouvat

Všimněte si, jak často se každý den vymlouváme. Vždycky najdeme vynikající důvod, proč nedělat to či ono, i když to ve skutečnosti vlastně chceme. Zamyslete se nad tím, o kolik přícházíte. Nepoznáte nové lidi, nezkusíte něco nového a váš život se vlastně vůbec nezmění. Žít dobře, znamená žít tvrdě a nevyhýbat se novým podnětům.

5. Oblékejte se jednoduše

Odstranění některých doplňků vám může velmi usnadnit život. Kromě toho, už tak máme všichni příliš mnoho oblečení, které stejně ani nenosíme. Zbavte se přebytečných věcí a doplňků z vašeho šatníku. Nebudete se už muset každodenně přebírat ve stovkách kousků oblečení a marně přemýšlet nad tím, co si dnes oblečete, jak to sladíte a jaké doplňky si k tomu můžete vzít. V jednoduchosti je krása a rychlost.

6. Vytvořte si ticho

Nebojte se ticha. Ticho léčí. Kolem nás je tolik hluku, že někdy neslyšíme ani vlastní myšlenky. Vaše tělo i mozek vám za občasné ticho určitě poděkuje. Čas od času si trochu odpočiňte. Zajděte si do klidné přírody nebo se zavřete ve svém pokoji, zapalte si vonnou svíčku a jen tak v tichu rozjímejte nad životem.

7. Více choďte

Procházka je jednoduchý a bezbolestný způsob, jak si zlepšit náladu, vyčistit hlavu, strávit pár kalorií a odpočinout si od úmorného řízení auta. Navíc, procházky mohou být velmi příjemné. Vezměte sebou svou drahou polovičku, svého kamaráda, kamarádku a jděte se projít někam, kde to neznáte. Budete se divit, ale i pěšky můžete objevovat nová a zajímavá místa, na která byste jinak ani nedostali.

8. Soustřeďte se

Pracujeme produktivně ne když máme hodně problémů, které zabírají veškerý čas, ale když jsme schopni se na každý z nich plně soustředit a nemyslet na nic jiného. Soustředění na problém nám ušetří spoustu času.

9. Jezte jednoduše

V posledních letech se v kuchyni rozmohla rozmanitost. Máme k dispozici příliš mnoho druhů potravin. Používáme příliš mnoho koření, jíme příliš mnoho tuku. Myslíme si, že dezert musíme jíst několikrát denně a podobně. Přestaňte se vším. Vraťte se k jednoduchosti. Jezte jen to nejzákladnější - ovoce a zeleninu, ryby a maso, mléčné výrobky, ořechy, olivový olej, rýži, brambory a fazole.

10. Zastavte svou posedlost kontrolováním

Většinu věcí na světě a dokonce i ve vlastním životě nemůžeme ovlivnit. Čím dřív to pochopíte, tím dřív bude váš život jednodušší. Nestarejte se o věci, které nemůžete kontrolovat a nesnažte se je opravovat. Není třeba je opravovat, samy se opraví. Stačí jít s proudem, dělat to nejlepší, co můžete a ostatní půjde samo.

11. Udělejte si pořádek

Vyhoďte z domova věci, které nepoužíváte. Zbavte se věcí, které vám jen zabírají místo. Jakmile to uděláte, budete mít méně majetku, o který se musíte starat, který je třeba čistit a opravovat. A budete se cítit více v pohodě.

12. Nakupujte méně

Čím více toho koupíte, tím více toho máte, tím více utrácíte peníze, a tím méně uspokojení vám z toho všeho plyne. Zamyslete se, než něco koupíte, nespěchejte, zeptejte se sami sebe, zda to opravdu potřebujete.

Autor: Liv

12 způsobů, jak si zjednodušit život. Člověk odjakživa miluje komplikace. Komplikuje si život i tam, kde to není nutné. Jak si zjednodušit život?
Zdravá výživa

 303 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ