Zdraví

Jak přijímat kritiku

30.10 2015|Osobní rozvoj
Jak přijímat kritiku

Pochvala za dobře odvedenou práci vždycky potěší. A co kritika? Bez ní už to dnes totiž nejde. I ty nejpopulárnější osobnosti na světě mají zároveň početnou skupinu svých kritiků. Nenechte se ale zmýlit. Konstruktivní a objektivní kritika může být velmi cenným darem. Ale co s tím zbytkem? To je jednoduché – vůbec nic.

I kritika ukazuje, že o vás daná osoba jeví zájem

Ano, opět za tím stojí internet. Na něm je už totiž jednoduše všechno. A to všechno tedy musí být přirozeně podrobeno posouzení internetové komunity. Ta kromě možné chvály nikdy rovněž nešetří notnou dávkou kritiky všemožné kvality. Od solidních recenzí, které mají hlavu a patu až po nenávistné výkřiky bez nějakého racionálního důvodu či smyslu.

Lze si z každé kritiky něco vzít? Překvapivě ano. I taková osoba, která vás z nějakého důvodu přímo nesnáší a dá vám to v online světě patřičně znát, je vám ku prospěchu. Ukazuje totiž, že vaše činnost není v žádném případě sterilní, ale naopak dokáže budit emoce.

A emoce dokáží zase vzbudit zájem. Budete se divit, ale takoví zapálení odpůrci dokáží být kolikrát aktivnější, než vaši skalní fanoušci. Několikrát denně kontrolují, jestli se u vás neděje něco nového, vše okamžitě podrobně zkoumají a vždy si neodpustí komentář. Ve světě, kde je návštěvnost alfou omegou úspěchu, si už nic víc ani nemusíte přát.

Nepřipouštějte si vulgární kritiku k tělu

Vulgární a urážlivá kritika je samozřejmě nepříjemná, o tom žádná. Naštěstí ale existují mechanismy, kterými můžete takovým lidem zakázat jakékoliv další slovní hodnocení. Důležité je umět rozlišit, která kritika pro vás má nějaký užitek a co je jen obyčejný odpad. Z toho užitečného si následně vezměte novou inspiraci, zatímco odpad si nepřipouštějte k tělu.

Vždy pamatujte, že cílem nenávistných komentářů není říci vám, co si o vás daná osoba skutečně myslí. Těmto lidem jde jen o to vás ranit, naštvat, vytočit a vyburcovat vás ke stejně podlému chování vůči nim. Proto jakákoliv reakce na jejich útoky nikdy nemá smysl.

Autor: Liv

Dnešní svět se kritkou jen hemží. Cokoliv se totiž ihned dostane do online světa internetu, kde si to vezmou pod drobnohled jeho uživatelé. Konstruktivní kritika je něco, jako dar. Jak ale přijímat kritiku, která má za cíl jen vás urazit?
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ