Zdraví

3 znaky toho, že setrváváte ve špatném vztahu

3 znaky toho, že setrváváte ve špatném vztahu

Jednou z nejtěžších věcí je přijmout fakt, že se pokazil vztah, který začínal tak slibně. Po tom, co s někým začneme chodit, nosíme nějakou dobu růžové brýle. Soustředíme se jen na dobré vlastnosti partnera a ignorujeme jeho chyby. Právě to je důvod, proč naše rodina a přátelé dokáží lépe předvídat, jak náš vztah dopadne.

Jak poznat, že je čas jít? Tady jsou 3 signály, že je možná čas váš vztah ukončit.

1. Nemáte osobní svobodu

Vztah není o kontrolování partnera, ale o vzájemném dodávání si naprosté svobody a pochopení, že rozhodnutí obou má stejnou váhu. Každý člověk má své jedinečné potřeby a nejlepší vztahy jsou ty, ve kterých partneři naplňují nejdůležitější potřeby toho druhého. Pokud zjistíte, že váš partner kontroluje, jak utrácíte peníze, s kým se stýkáte, jak se oblékáte a podobně, berte to jako jasný signál, že něco není v pořádku.

Lidé, kteří se snaží ovládat svého partnera, si nejsou jisti, zda jsou schopní naplnit jeho potřeby. Mají strach, že svoboda napomůže partnerovi žít dle svých představ mimo vztah. Jistý partner si věří v tom, že dokáže druhého uspokojit. Ví, že pokud když ho partner opustí kvůli někomu jinému, nebyl to ten pravý. Tato zpráva se vám může zdát nejdřív nepřijatelná, ale nakonec, je lepší to vzdát a konec vztahu otvírá dveře více naplňující harmonii.

2. Pravidlo 80/20 neplatí

Jeden z nejznámějších výzkumníků párů, John Gottman, je schopný správně předpovědět rozvod až s 90 % jistotou. Jak to dělá? Pozoruje, jak spolu partneři komunikují a kóduje podíl pozitivních a negativních výměn. Pár by měl mít nejméně 80 % pozitivních interakcí. Ostatních 20 % se podle Gottmana možná nikdy nevyřeší. Argumenty, které jsou přítomné na začátku vztahu, zůstanou nejvýraznější po celou dobu vztahu.

Na místo soustředění se na tyto zdroje konfliktu, je lepší snažit se je zlepšit zbylých 80 %. Pracovat na tom, aby byl vztah pozitivní, jak to jen jde a zbytek nechat plavat. Pokud se vám zdá, že váš poměr směřuje spíše k negativům, nemusí to být nejzdravější. Můžete se snažit věci nějakou dobu zlepšovat, ale uznejte, že očekávat od partnera, že se změní, není nejmoudřejší strategie. Možná je naopak čas jít dál.

3. Přejete si, abyste byli doma sami

Pokud se často přistihnete při tom, že si přejte, aby váš partner nebyl poblíž, setrváváte ve špatném vztahu. Začínáte si uvědomovat, že váš život by byl šťastnější a snadnější bez něj. když jste v jeho přítomnost, cítíte napětí, následuje hádka a vy se cítíte nešťastní. Každodenní vstávání je hrozné, protože se ni nemění. Nezůstávejte ve vztahu proto, že si myslíte, že nenajdete nikoho lepšího. Zůstat sám může být lepší. Chce to jen kuráž. Musíte přijmout, že vztah zhořkl, ale budete překvapeni, jak silní a šťastní můžete být sami.

Život je příliš krátký na to, abychom plýtvali časem s někým, kdo pro nás není dost dobrý. Váš pocit pohody je komplikovaně napojen na vašeho partnera. Když je vztah skvělý, vy se cítíte skvěle. Ale když nejde vše dobře, působí to na vás nepříznivě. Každý vztah zažívá těžké časy a stojí za to pracovat na něm, abychom viděli, jestli se může změnit. Ale pokud vaše štěstí a pohodu ovlivňuje to, že váš partner se už roky nesnaží, aby to klapalo, a to i navzdory vašim opakovaným žádostem, možná je čas jít.

Autor: Ive

Je váš vztah špatný nebo dobrý? Tři příznaky vám ukážou, když vztah nemá smysl a je lepší odejít. Špatné vztahy začínají nenápadně.
Zdravá výživa

 306 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ