Zdraví

8 možných příčin deprese

27.10 2015|Psychika
8 možných příčin deprese

Deprese se většinou pojí k negativním životním událostem, jako je úmrtí blízké osoby, ztráta zaměstnání, problémy ve vztazích a podobně. Depresi však mohou způsobovat i běžné maličkosti, kterých si ani nejsme vědomi.

1. Při chůzi se hrbíte

To, jak se cítíte, může ovlivnit i styl vaší chůze. Vědci při svých experimentech zjistili, že pokud lidé chodí se shrbenými rameny a s minimálním pohybem paží, měli následně zhoršenou i náladu. V souvislosti s tím si tito lidé, kteří bylo součástí experimentu, zapamatovali spíše negativní události, než události pozitivní. Snažte se tedy chodit narovnaně, s hlavou vzhůru. Svět pak bude růžovější.

2. Všechno si fotíte

Královny Instagramu, zpozorněte. Nahodile snímané obrázky mohou pozměnit to, jak si dané okamžiky uchováváte ve své paměti. Podle jedné experimentální studie bylo po prohlídce muzea zjištěno, že si lidé více pamatovali obrazy, na které se sami dívali, než obrazy, které vyfotili. Podle psychologů je fotoaparát "závojem", který máme před očima. Brání nám reálnému nazírání světa. Psychiku vám daleko lépe zlepší přímé prožívání věcí tady a teď.

3. Necvičíte

Pokud jste tělesně aktivní třikrát týdně a více, riziko, že budete mít depresi, klesá až o 19 procent. Vztah mezi fyzickou aktivitou a depresemi odhalili vědci z College Univerzity v Londýně. Udělali výzkum u lidí narozených na konci 50. let. Zjistili, že při každé fyzické aktivitě se snižuje riziko deprese až o 6 procent. Nemusíte své tělo nějak vážně trýznit, stačí například obyčejná procházka, chůze do schodů a podobně.

4. Odkládáte věci na později

Odkládání věcí na později vám možná uleví v daný moment, poté ale přichází doba, kdy musíte svůj úkol stejně splnit. Pokud vám splnění úkolu navozuje stres či strach, pokuste se uvolnit. Pusťte si příjemnou hudbu, běžte si zaběhat, dejte si koupel. A pak se naplněni energií do úkolu pusťte.

5. Berete život příliš vážně

V životě je mnoho okamžiků, které jej dokážou zamotat. Některé však lze přejít i s úsměvem. Pokud však berete život příliš vážně a řešíte každou maličkost, deprese bude neustále stát za vašimi dveřmi. Nejrychlejším lékem na takové deprese není nic jiného, než smích. Zkuste se smát více, třeba i maličkostem. Ulevíte tak nejen sobě, ale i svému okolí.

6. Nespíte

Psychologové se shodují, že spánek ovlivňuje téměř všechno. Ovlivňuje jak fyzické fungování těla, tak emocionální a mentální schopnost. Pokuste se zjistit, proč máte problémy se spánkem. Najděte si na sebe čas a prostředí, kde spíte, si přizpůsobte tak, aby na vás působilo uklidňujícím způsobem.

7. Nejste nikdy sami

Často se stává, že nemůžete mezi dětmi, manželstvím, prací a dalšími aktivitami najít chvilku pro sebe, chvilku o samotě. Pamatujte na to, že samota je velice důležitá. Utřídíte si myšlenky a budete chvíli myslet jen na sebe. Ať už se jedná o deset minut, hodinu, či den, každá chvilka je vám k dobru. Pokud si tuto chvíli nenajdete, deprese je víc, než jistá.

8. Nemůžete žít bez svého mobilního telefonu

Kdy naposledy jste odložili na delší dobu svůj mobilní telefon? Nemůžete si vzpomenout? To je ale špatně. V dnešní době máme kolem sebe spoustu zařízení, která nám sice zjednodušují život, na druhou stranu nás ale zaměstnávají více, než by měla. Díky těmto přístrojům ztrácíme opravdový lidský kontakt a jsme závislí. Zkuste si v týdnu stanovit den, nebo alespoň půl den, kdy mobil strčíte do šuplíku a nebudete jej užívat. Brzy uvidíte, že i taková maličkost je dobrým lékem v boji s depresí.

Autor: Liv

8 možných příčin deprese. Depresi však mohou způsobovat i běžné maličkosti, kterých si ani nejsme vědomi. Příčiny deprese mohou být
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ