Zdraví

8 pádných důvodů, proč si dopřát mořskou vodu

07.01 2019|Zdraví
8 pádných důvodů, proč si dopřát mořskou vodu

Mořská voda a sůl v ní obsažena je v léčitelství malým zázrakem. Není to však jen sůl, která má tak příznivé účinky na lidský organismus. Mořská voda obsahuje až 84 látek, které se nacházejí v našem těle a které naše tělo potřebuje.

Jedná se o vitamíny, minerální látky, soli, stopové prvky a dokonce i o aminokyseliny. Kromě toho, v moři najdeme také velké množství různých živých mikroorganismů, které produkují antibiotika a látky s antimikrobiálními, antiseptickými i antibakteriálními účinky. Kombinace těchto cenných látek lidský organismus nabíjí a obnovují jeho rovnováhu.

Mořská voda má téměř stejnou koncentraci minerálů a stopových prvků jako lidská krevní plazma. Léčivá není pouze mořská voda, i přímořský vzduch je vynikajícím přírodním lékem. Vlhký a solí prosycený vzduch zlepšuje dýchání a působí blahodárně i na naši psychiku. Ne nadarmo jsme po dovolené u moře jako vyměnění.

Mořská voda dokáže regenerovat buňky a posílit imunitní systém. Minerály, vitamíny a další látky s antibakteriálními, antibiotickými účinky se při koupání vstřebávají pokožkou do našeho těla.

1. Léčí pokožku

Plavání v mořské vodě otevírá póry v kůži, díky tomu se zdraví prospěšné látky dostávají do těla. Otevřenými póry v pokožce během koupání v moři se dostávají do našeho těla minerály a další zdraví prospěšné látky. Toxické odpadní látky jsou naopak vylučovány otevřenými póry v pokožce z těla ven. Výsledkem je zdravější a kvalitnější pokožka.

Pokožku zlepšuje například hořčík, minerál, kterého míváme nedostatek. Kromě toho, že hořčík podporuje zdraví srdce, zlepšuje i hydrataci pokožky a snižuje její drsnost a zarudnutí. Pokud tedy trpíte na podrážděnou či problematickou pokožku, je pro vás pobyt u moře to pravé. Moře vaši pokožku zregeneruje, odstraní nedostatky, jako je například akné, a dodá jí hebkost, jemnost a vláčnost.

Mořská voda si díky svým protizánětlivým účinkům dokáže poradit s různými kožními nemocemi, včetně obtížně léčitelné lupénky. Trápí vás atopická dermatitida, rosacea, či ekzém? Vyzkoušejte léčivou sílu mořské vody!

2. Lék na rány

Všimli jste si, že se po koupání v moři vaše drobné ranky, odřeniny, modřiny a vyrážky velice rychle zahojily? I takovou moc má moře. Mořská sůl dokáže totiž vyčistit ranky, podpořit jejich hojení a zabránit množení bakterií.

3. Pro zdravý krevní oběh

Plavání v moři zlepší krevní oběh nejen díky pohybu. Tento efekt má jakákoliv voda, například v bazénu. Mořská voda vám nabízí víc. Během plavání v ní se totiž do vašeho těla dostávají pokožkou minerály (například hořčík), které podporují činnost srdce, a tím i krevního oběhu. Díky tomu vaše svaly i všechny vaše orgány pracují efektivněji.

4. Léčí dýchací cesty

Mořská voda i přímořský vzduch dokáží velice rychle zatočit s nachlazením, chřipkou a dokonce i s bronchitidou. Vzduch v blízkosti moře je doslova lékem pro vaše plíce. Lidem s onemocněním plic se proto doporučuje strávit v blízkosti moře co nejvíce času.

5. Lék na záněty v intimních oblastech

Mořská voda je díky svým antibakteriálním a protizánětlivým účinkům lékem na záněty a další problémy v intimních partiích. A na rozdíl od běžných léků se jedná o velice příjemný lék. Nezapomeňte, že o postižená místa je třeba pečovat i po vyjití z vody. Například tím, že se po vyjití z vody důkladně osušíte a převléknete se do suchých a čistých plavek.

6. Pro lepší spánek

Všimli jste si, že se vám u moře obvykle lépe spí? Za vaším kvalitnějším spánkem stojí přímořský vzduch, který obsahuje mnohé látky nacházející se v mořské vodě. Jedná se například o záporné ionty, které urychlují schopnost vstřebat kyslík.

7. Lepší kondice i postava

Plavání v moři je jedním ze způsobů, jak zpevnit své tělo a zbavit se kil navíc. Tato pohybová aktivita posílí celé tělo, důkladně ho procvičí a zpevní svaly na ramenou, břiše, zádech i na nohách. Víte, že za hodinu svižného plavání v moři můžete spálit 400 až 900 kalorií? Navíc se jedná o pohyb vhodný i pro obézní jedince.

8. Pro duševní pohodu

Jemný, vlhký vánek, hřející slunce, chladivá mořská voda a okolní příroda jsou doslova balzámem pro psychiku. Koupání v moři, poležení si na pláži a procházky po blízkém okolí z vás sejmou stres, napětí, úzkost, skleslost, zrelaxují vás, osvěží vás a dodají vám energii i dobrou náladu. Pokud vám nezbývá v létě čas, můžete si vyjet k moři i během zimy.Autor: Liv

Skutečnost, že moře léčí, znali již starověcí Řekové. Pobyt u moře skutečně výrazně posílí naše zdraví i naši psychiku. Dokonce nám může pomoci ke štíhlé linii. Poznejte léčivou sílu moře!
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ