Zdraví

Nepodceňujte zdravé spaní

07.11 2015|Zdraví
Nepodceňujte zdravé spaní

Převalujete se beznadějně na posteli, usínáte nad ránem a vstáváte rozlámaní a nevyspalí? Na kvalitu spánku má vliv bezpočet faktorů – psychických i fyzických. Nepodceňujte je!

Poruchy spánku v důsledku stresu a depresí budete odstraňovat pomalu a složitě, stejně tak vliv některých nemocí vám ukrojí nepříjemně velkou část z nočního odpočinku. Jak ale můžete zdravé spaní ovlivnit hned teď?

Jak na zdravé spaní?

Určitě se neobejdete bez správného výběru postele, matrací, lůžkovin, povlečení, ale také dalších doplňků, které při spaní používáte a které ho mohou výrazně zkvalitnit.

Zamyslete se nad změnou polštáře

Kvalitní polštář ke zdravému spaní neodmyslitelně patří. Jeho kvalita ovlivňuje zdravé spaní velmi výrazně. Bolí Vás občas za krkem, hlava, či ramena? Tak věřte, že správnou volbou polštáře můžete těmto nepříjemnostem předejít. Vhodně zvolené anatomické polštáře se mohou podílet na úžasné proměně vašich nocí. Speciálně ergonomicky tvarované polštáře, které díky reakci na tělesnou teplotu kopírují tvar vašeho těla a správně rozloží tlak polštáře na hlavu, znamenají velkou úlevu pro celé tělo. Páteř je při spánku díky anatomickému polštáři v přirozené poloze.

Jste-li alergik, astmatik nebo revmatik, zkuste začít výběrem mezi dekami z ovčí vlny. Revmatici ocení jejich prohřívací schopnosti, které přispívají k úlevě od bolesti a zvyšuje pohyblivost svalů, kloubů a šlach. Alergici přivítají schopnost ochrany proti alergenům a roztočům, a astmatici budou spokojeni se stálou teplotou a vlhkostí této deky. Při stresu nebo v zimním období sáhněte po elektrické vyhřívací dečce. Elektrické dečky a prostěradla zdravé spaní určitě příznivě ovlivní. Můžete je využívat k prohřátí celého těla i k zahřívání jeho jednotlivých částí. Zdravé spaní ovšem nespočívá jen v kvalitních lůžkovinách. Zde je několik tipů, které vám zkvalitní spánek.

Nastavte si spací režim

  • Choďte spát a vstávejte ve stejný čas, a to i o víkendech.
  • Vyhněte se spánku v odpoledních hodinách.
  • Zaveďte si spánkové rituály - dejte si šálek teplého mléka s medem, zameditujte si nebo cokoliv jiného, co pro vás bude spojeno se spánkem.
  • Pravidelně cvičte.
  • Vytvořte si pro spánek vhodné podmínky - vyvětrejte, ukliďte si, vypněte elektroniku a zajistěte, aby vás nerušilo žádné světlo ani hluk.
  • Vyhněte se ve večerních hodinách alkoholu, těžkému jídlu a cigaretám.
  • Před spánkem se věnujte uklidňujícím činnostem.
Autor: Liv

Nepodceňujte zdravé spaní. Převalujete se beznadějně na posteli, usínáte nad ránem a vstáváte rozlámaní a nevyspalí? Zdravý spánek ovlivňuje řada faktoru...Jak spát zdravě..
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ