Zdraví

Baňková masáž a její blahodárné účinky na vaše zdraví

07.11 2015|Alternativně
Baňková masáž a její blahodárné účinky na vaše zdraví

Baňková masáž je velmi stará metoda, která pochází ze staré čínské medicíny. Spočívá v přikládání teplem zahřáté baňky různé velikosti na pokožku.

Podtlakem, který vzniká rozpínáním teplého vzduchu, se baňka přisaje a vtáhne dovnitř kůží i přilehlé podkoží. Dané místo se intenzivně prokrví, rozšíří se cévy a prostřednictvím lymfatického systému se odplavují z těla toxiny. To má za následek především celkové pročištění organizmu, uvolnění svalů a posílení kardiovaskulárního a imunitního systému. Baňky se nejčastěji přikládají na záda, klouby, ale i podbřišek či hrudník. Masáž trvá od 20-60 minut a dle obtíží by se měla opakovat 1-2 x týdně.

Jedinečné účinky baňkové masáže

Baňkování přináší mnohé pozitivní účinky. Díky vznikajícímu podtlaku a následnému uvolnění se jednotlivé části těla, na které baňky působí, prokrví a uvolní. Můžeme tak zmírnit či úplně odstranit bolestivé blokády v oblasti páteře a kloubů. Podlé řady masérů je baňková masáž jedna z nejúčinnějších masáží pro uvolňování bolestivě ztuhlých svalů, zejména trapézových v oblasti krční páteře. Baňková masáž dále napomáhá při odblokování energetických drah v těle, pozitivně ovlivňuje lymfatický, nervový a imunitní systém. Zlepšuje cirkulaci krevního oběhu, čistí krev a detoxikuje organismus. Přikládáním baňek na reflexní zóny těla, lze pozitivně ovlivnit veškeré orgány, proto má baňková masáž tak široké uplatnění v alternativní léčbě mnoha zdravotních problémů.

Pro koho je vhodná baňková masáž

Masáž je vhodná pro ženy, muže i děti od 3 let. Je vhodná jak z hlediska prevence a relaxace, tak ze zdravotních důvodu, kdy může pomoci například při obtížích s astmatem, rýmou, revmatickými obtížemi, zácpou, bolestmi hlavy apod.

Pro koho není vhodná baňková masáž

Baňková masáž se neprovádí na poškozené kůži (popáleniny, záněty, ekzémy, otevřené rány), není vhodná pro lidi s onemocněním krve (trombóza, špatná srážlivost krve), s nádorovým onemocněním a nedoporučuje se lidem s akutní infekcí, horečkou či celkovým vyčerpáním.

Autor: Liv

Baňková masáž a její blahodárné účinky na vaše zdraví - baňková masáž působí proti blokádám páteře, s baňkovou masáží redukujete celulitidu
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ