Zdraví

Zelený francouzský jíl - zázračný lék na kožní i jiné potíže

10.10 2016|Alternativně
Zelený francouzský jíl - zázračný lék na kožní i jiné potíže

Jíl je pro své léčivé síly používán již od pravěku. Již naši předkové věděli o skvělých účincích minerálů, které jíl obsahuje. Moderní věda vlastnosti minerálů obsažených v jílu jen potvrdila. Pokud se v dnešní době řekne jíl, tak každý ví, že se jedná o ten francouzský, zelený.

Složení francouzského jílu

Zelený nebo-li francouzský jíl je jeden z nejvznešenějších, nejúčinnějších a nejčastěji používanějších minerálních kožních jílů, které kdy byly na Zemi nalezeny. Zelený jíl se skládá z léčebného sopečného popela, který se nachází v blízkosti dávných sopek, 20-50 metrů pod zemským povrchem. Obsahuje pouze přírodní materiály, které jsou zpracovány mechanicky. Francouzský zelený jíl obsahuje několik důležitých minerálních oxidů, hořčík, vápník, draslík, dolomit, oxid křemičitý, mangan, fosfor, křemík, měď a selen.

Léčebné a kosmetické účinky zeleného jílu

Zelený jíl je již celá tisíciletí používán v kosmetice i alternativní medicíně. Je o něm všeobecně známo, že absorbuje z pokožky toxické látky, zbavuje ji nečistot i nežádoucí mastnoty, vyživuje ji, zpevňuje, obnovuje, vyhlazuje a zklidňuje podrážděnou pokožku. Zelený jíl vstřebává patogenní zárodky, eliminuje následky nadměrného záření (radioterapie), uvolňuje svalové napětí a bolesti, působí protizánětlivě, hojí spáleniny a dodává tělu důležité minerály (významné účinky při léčbě zlomenin, artrózy, revmatismu, metabolických poruch).

Francouzský jíl také odstraňuje ze sliznice toxiny, bakterie, jedy a plyny. Je vhodný jako podpůrná léčba ekzémů a lupénky. Má vynikající účinky při léčbě akné. Neutralizuje kyselost organismu. Má příznivý vliv na artrózu i osteoporózu. Francouzský jíl také likviduje kvasinkové infekce Candida albicans. Dobré výsledky byly zaznamenány i při léčbě opakovaných kvasinkových infekcí gynekologického ústrojí a výtoků. Zelený jíl je skvělým prostředkem na pročištění střev i jako prevence v rodinách, kde se vyskytuje rakovina trávícího ústrojí. Je vhodný při hubnutí a úpravě metabolismu. Působí proti zácpě i průjmu. Ulevuje bolavým kloubům.

Vnější použití (jako zábaly, obklady, komprese, pleťové masky nebo koupele)

 • akutní i chronická zánětlivá onemocnění, hnisavé kožní procesy
 • křečové žíly, modřiny
 • lupénka, vyrážky, svědění, bradavice
 • bolesti šíje, zad, páteře, svalů, krční, ušní, revmatismus
 • nemoci ledvin, jater, žlučníku, štítné žlázy
 • péče o pleť, regenerace, celkové omlazení pokožky
 • péče o vlasy, regenerace, proti lupům
 • popáleniny, následky radioterapie

Pokud se začnete léčit zeleným jílem, měli byste to dělat pravidelně a bez přerušení. Jíl působí kontinuálně a účinky každé terapie na sebe navazují. Na začátku léčby zeleným jílem může dojít ke zhoršení stavu, což je způsobeno aktuálním pročišťováním postiženého místa. Počáteční zhoršení stavu je pokládáno za pozitivní jev, který ukazuje na to, že jíl působí. Při výrobě kosmetických masek je možno francouzský jíl smíchat pouze s vodou a vybraným éterickým olejem, díky čemuž můžete dosáhnout vynikajících čistících vlastností, které pomohou vyléčit akné, mastnou pokožku a jiná zánětlivá onemocnění kůže.

Jak užívat zelený jíl vnitřně (jako jílová voda nebo pasta)

 • žaludeční a střevní poruchy, plynatost, průjem, zácpa
 • hemeroidy, bércové vředy
 • záněty dutiny ústní a hrtanu
 • osteoporóza, dna, revmatismus, polyartritida, artróza
 • svalové křeče, bolesti zad a hlavy, neuralgické bolesti, migrény
 • deprese, menstruační potíže
 • prevence srdečních příhod, cévní potíže (navracení elasticity cévám)
 • poruchy koncentrace, únava, poruchy sexuální výkonnosti
 • vykloubeniny, výrony, poúrazové stavy, zlomeniny kostí

Při vnitřním užívání se jíl používá jako jílová voda nebo pasta. Jeho použití je ideální na jaře, kdy je čas pro detoxikaci organismu. Francouzský jíl působí zásadotvorně a posiluje krev.

Zelený jíl se užívá 3 týdny a potom je potřeba si udělat 1-4 týdny pauzu. v prvních dnech pijte pouze jílovou vodu - půl nekovové lžičky jílu rozmíchejte večer ve sklenici vody, nechte přes noc odstát a pak vypijte jen vodu bez sedliny. Po 3 dnech vypijte vodu i s usazeninou. Jídlo, případně léky, užijte až cca za 1 hodinu po zeleném jílu. Pozor na způsobení zácpy, v případě potíží dodejte do jídelníčku více vlákniny!

Zelený jíl ve střevech pomáhá také emulgovat a absorbovat tukové částice. Kromě těchto účinků je známo, že zelený jíl neutralizuje nadměrné kyseliny v žaludku. Při obtížích s překyselením je vhodné pít místo 1 lžičky zeleného jílu dvojnásobné množství zeleného jílu a 3x denně před jídlem si obsah skleničky zamíchat a i s rozmíchanou jílovou usazeninou vypijeme.

Autor: Liv

Francouzský zelený jíl je malý zázrak přírody. Účinky zeleného jílu jsou nekonečné. Jak používat francouzský jíl vnitřně a jak zvenčí? Zelený jíl se
Zdravá výživa

 326 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ