Zdraví

10 úžasných účinků ricinového oleje na pleť a vlasy

10.02 2021|Alternativně
10 úžasných účinků ricinového oleje na pleť a vlasy

Ricinový olej má v péči o pleť a vlasy dlouhou tradici, která vychází z jeho vynikajících účinků. Používá se v kosmetickém průmyslu i při výrobě domácí prostředků pro krásu a zdraví. Většinu jeho účinků lze přičíst vysokému obsahu kyseliny ricinolejové, nenasycených omega-9 mastných kyselin a kyselině hydroxylové.

Ricinový olej má silné protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Obsahuje velké množství vitamínu E, minerálních látek, bílkovin a dalších živin, které jsou velmi prospěšné jak pro pokožku, tak pro vlasy. Pro kosmetické účely je třeba použít přírodní ricinový olej lisovaný za studena. Předtím, než jej budete aplikovat, vyzkoušejte na kousku kůže, zda na něj nemáte alergickou reakci.

1. Vyživuje suchou pokožku

Ricinový olej funguje jako skvělý krém pro suchou pokožku, protože dokáže proniknout hluboko do kůže. Vysoká koncentrace mastné kyseliny v tomto oleji podporuje tvorbu zdravé a zářivé pokožky a pomáhá při onemocněních, jako jsou dermatitida, která může způsobit drsnou, značně suchou kůži. Ricinový olej podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, jež pomáhají oddálit projevy stárnutí a udržují pokožku mladistvou.

Smíchejte stejné díly ricinového a kokosového oleje a vmasírujte do suché kůže. Počkejte 20 až 30 minut a poté se osprchujte. Opakujte každý den. Ricinový olej můžete aplikovat i na pleť. Večer po umytí make-upu aplikujte několik kapek ricinového oleje na obličej a jemně masírujte několik minut. Druhý den ráno bude mít vaše pleť svěží a hydratovaný vzhled.

2. Redukuje vrásky

Ricinový olej funguje jako přírodní změkčovadlo, které dokáže snížit výskyt vrásek i jemných linek. Vzhledem k tomu, že olej proniká všemi vrstvami kůže, nebude vám ucpávat póry. Několik kapek ricinového oleje přimíchejte do vašeho pleťového krému a poté jej jemně vmasírujte do pleti večer před spaní. Abyste získali požadovaný efekt, musíte opakovat alespoň 4 až 6 měsíců.

3. Podporuje růst vlasů

Ricinový oleje je vynikající i pro vaše vlasy. Zlepšuje jejich kvalitu do hloubky a posiluje je. Kyselina ricinolejová pomáhá vyrovnat pH pokožky hlavy, čímž snižuje riziko vzniku lupů, roztřepených konečků a poškození vlasů.

Masírujte teplým ricinovým olejem vlasovou pokožku a vlasy před ulehnutím do postele. Ráno si vlasy umyjte. Praktikujte dvakrát týdně. Pro ty, kteří mají mastné vlasy, je ideální varianta, kdy ricinový olej smícháme s kokosovým nebo mandlovým olejem a dál pokračujeme jako u předešlého návodu.

4. Zahušťuje obočí a řasy

Toužíte-li po silnějším obočí a řasách, pak určitě sáhněte po ricinovém oleji. Tento výživný a stimulující olej obsahuje bílkoviny, vitamíny, a mastné kyseliny, které vyživují vlasové folikuly a podporují jejich růst. Navíc pomáhá v boji s mikroorganismy, které brzdí růst obočí a řas.

Namočte vatovou tyčinku do ricinového oleje a vetře jej do obočí každý večer před spaním. Opakujte tak dlouho, dokud vaše obočí nedosáhne požadované hustoty. Pro silnější řasy aplikujte olej při zavřených očích na řasy každý večer před spaním. Provádějte po dobu několika týdnů.

5. Zabraňuje tvorbě strií

Pokud chcete zabránit tvorbě strií během těhotenství, používejte ricinový olej. V podstatě funguje jako zvlhčující látka, která pomáhá udržet v kůži vlhkost a pružnost. Kromě toho, mastné kyseliny obsažené v ricinovém oleji maximalizují schopnost kůže regenerovat tkáně, což zlepšuje texturu pokožky i její pevnost.

Smíchejte 1 lžíci ricinového oleje a 2 lžíce mandlového oleje. Směs nanášejte denně na místa, která jsou náchylná k tvorbě strií (břicho, stehna, prsa). Pokud již strie máte a chcete je zredukovat, pak je masírujte čistým olejem alespoň 10 minut, poté oblast zakryjte plastovou folii a nechte 20 minut působit. Opakujte jednou denně.

6. Změkčuje otlaky

Tento hustý olej je vynikající i jako hydratační krém, který pomáhá zjemnit mozoly a hrubou kůži. Při aplikaci na postiženou oblast pomáhá obnovit vlhkost a dodává pokožce jemnost. Protizánětlivé vlastnosti ricinového oleje pomáhají zmírňovat bolest a otoky, které mohou znesnadňovat chůzi. Olejem můžete léčit i kuří oka a suché a popraskané paty.

Nejdříve si namočte nohy na 10 minut v teplé vodě. Poté použijte pemzu a zkuste se zbavit hrubé kůže. Poté nohy opláchněte a osušte. Vatový šampon namočte do ricinového oleje a přiložte jej na místo s mozolem nebo popraskanou kůží. Vatu přelepte malým kouskem náplasti a nechte působit několik hodin. Opakujte denně, dokud s výsledkem nebudete spokojeni.

7. Vyživuje popraskané a křehké nehty

Ricinový olej je účinný i při léčbě křehkých a popraskaných nehtů. Vitamíny a minerály obsažené v ricinovém oleji podporují růst nehtů a zesilují je. Olej má navíc antifungální vlastnosti, které snižují riziko infekcí a plísní.

Do každého nehtu vmasírujte kapku ricinového oleje a nechte pár minut působit. Provádějte denně před spaním. Druhou možností je smíchat ricinový olej s olivovým olejem a nechat působit přes noc.

8. Léčí popraskané rty

S ricinovým olejem budou vaše rty měkké, růžové a vyhnete se jejich popraskání. Smíchejte lžičku ricinového oleje a glycerinu s několika kapkami čerstvé citronové šťávy a směs aplikujte na rty před spaním. Druhý den setřete vatou namočenou ve vlažné vodě. Opakujte denně, dokud se vaše rty nezahojí. Druhou variantou je smíchat lžičku ricinového oleje s mandlovým olejem a vmasírovat do rtů několikrát denně.

9. Zacelí roztřepené konečky

Pokud máte roztřepené konečky vlasů, pak se hluboké regeneraci nevyhnete. Regenerace je důležitá pro obnovu vlhkosti a zlepšení celkového zdravotního stavu vašich vlasů. Ricinový olej je pro hloubkovou regeneraci to pravé. Naneste několik kapek teplého ricinového oleje přímo na konečky vlasů, počkejte 30 minut a pak smyjte šamponem, jak jste zvyklí. Opakujte několikrát týdně.

10. Zmírňuje úpal

Zklidňující a protizánětlivé vlastnosti ricinového oleje jsou prospěšné při léčbě vysušené pokožky. Kyselina ricinolejová je prospěšná při léčení vysušené pokožky a účinně vyléčí i puchýře ze spálení sluncem. Vitamín A a omega-3 mastné kyseliny v ricinovém oleji pomáhají udržovat pokožku hydratovanou a stimulují růst zdravé tkáně. Kromě popálenin ricinový olej léči i hyperpigmentaci a čistí kůži od skvrn.

Smíchejte obsah jedné kapsle vitamínu E a 5 kapek ricinového oleje. Aplikujte na postiženou kůži před spaním. Druhý den opláchněte studenou vodou. Používejte tento lék každý den, dokud nebudete spokojeni s výsledkem. Alternativou může být smíchání stejného poměru ricinového oleje s kokosovým olejem. Směs aplikujte stejným způsobem jako tu předešlou.Autor: Mak

10 úžasných účinků ricinového oleje na pleť a vlasy. Ricinový olej má řadu léčebných účinků pro krásnou pleť, nehty i vlasy. Účinky ricinového oleje se projevují
Zdravá výživa

 324 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Alice|01.09 2019 11:18
Minimálně to s těmi roztřepenými konečky je kravina. Ty prostě nezacelí nic, musí se odstřihnout.
Odpovědět
 2 
Martina|28.11 2020 21:20
mam klipy a na konečky vlasů nepoužívám ricinový, ale arganový olej
Odpovědět
 1