Zdraví

10 přírodních způsobů, jak se rychle zbavit strií

04.05 2016|Alternativně
10 přírodních způsobů, jak se rychle zbavit strií

Strie jsou viditelné čáry na povrchu kůže, které se vyskytují hlavně na břiše, ale mohou se objevit i na stehnech, pažích, hýždích a prsou. Někdy strie mohou pokrývat i velké plochy těla. Hlavními příčinami strií bývá těhotenství, náhlá ztráta nebo nárůst hmotnosti, rychlý růst, dědičné faktory nebo stres.

Kůže se skládá ze tří vrstev: epidermis (vnější vrstva), dermis (střední vrstva) a podkožní (nejhlubší) vrstva. Strie se tvoří v dermis nebo epidermis, když je pojivová tkáň natahována nad své síly kvůli rychlé expanzi nebo kontrakci kůže. Když se kůže moc natáhne, kolagen je oslaben a normální výrobní cyklus pokožky je přerušen nebo poškozen.

To vede k jemným jizvám pod horní vrstvou kůže. Zpočátku jizvy vypadají růžově nebo červeně, ale postupem času se objeví tenká stříbrná linka na povrchu kůže a strie je na světě. Strie se objevují na povrchu pokožky, například když někdo rychle roste nebo rychle přibírá na váze. Existuje několik způsobů, jak se strií rychle zbavit, jako obvykle dáváme přednost těm přírodním.

1. Ricinový olej

Ricinový olej, který se používá při léčbě řady kožních problémů, jako jsou vrásky, stařecké skvrny, mateřská znaménka, tmavé skvrny a pupínky, je skvělým pomocníkem proti striím.

Ricinovým olejem jemně masírujte oblast, kde se vyskytují strie po dobu 5 až 10 minut. Poté oblast zabalte do tenké bavlněné látky a oblast zahřívejte termofonem nebo zahřívací podložkou alespoň půl hodiny. Tento proces opakujte denně po dobu minimálně jednoho měsíce. Po měsíci byste si měli všimnout pozitivních výsledků.


2. Aloe Vera

Aloe vera je účinné při léčbě mnoha kožních problémů. Jeho uzdravující a uklidňující vlastnosti se dají využít i k odstranění strií. Existuje několik způsobů, jak jej používat.

Můžete postiženou oblast pokožky potřít aloe vera gelem, nechat působit 15 minut a poté opláchnout pokožku vlážnou vodou. Další možností je smíchat jednu čtvrtinu šálku aloe vera gelu s olejem z 10 kapslí vitamín E a z 5 kapslí vitamínu A. Směs aplikujte na kůži do úplného vstřebání. Tento postup opakujte denně.


3. Bílky

Vejce jsou bohatým zdrojem bílkovin. Abyste se zbavili strií, můžete používat vaječné bílky, které obsahují mnoho aminokyselin a bílkovin.

Bílky ze dvou vejcí jemně rozšlehejte vidličkou. Ušlehané bílky aplikujte v tlusté vrstvě na striemi postižené oblasti. Nechte je zaschnout a poté je opláchněte studenou vodou. Nakonec kůži dobře promasírujte olivovým nebo kokosovým olejem. Tento postup opakujte denně, minimálně po dobu dvou týdnů.

4. Citronová šťáva

Dalším jednoduchým způsobem, jak zredukovat strie, je použít citronovou šťávu. Citronová šťáva je přirozeně kyselá a kromě léčby strií se s ní dá léčit i akné a další typy jizev.

Do místa postiženého striemi opatrně vmasírujte čerstvou citronovou šťávu. Nechte ji nejméně 10 minut působí a poté opláchněte teplou vodou. Další možností je smíchat stejné množství okurkové a citronové šťávy a aplikovat na strie stejným způsobem.

5. Cukr

Přírodní bílý cukr je jedním z nejlepších přírodních prostředků, jak se zbavit strií. Cukr můžete používat jako peeling. Smíchejte surový cukr s mandlovým olejem a několika kapkami citronové šťávy. Výslednou směs aplikujte na strie a jemně třete po dob několika minut. Rituál provádějte každý den před sprchou. Provádějte zhruba jeden měsíc.

6. Bramborová šťáva

Bramborová šťáva obsahuje vitamíny a minerální látky, které podporují růst a obnovu kožních buněk. Nakrájejte jednu středně velkou bramboru na tlusté plátky. Vezměte jeden kousek bramboru a jemně jimí masírujte místo postižené striemi. Ujistěte se, že škrob z brambor pokrývá postiženou oblast. Nechte bramborovou šťávu zaschnout a pak ji omyjte vlažnou vodou.

7. Vojtěška

Listy vojtěšky obsahují 8 esenciálních aminokyselin, které jsou dobré pro celkové zdraví pokožky. Vojtěška je bohatá na bílkoviny a vitamíny E a K, které pomáhají vyživovat pokožku. Smíchejte listy vojtěšky s několika kapkami heřmánkového oleje a vytvořte hladkou pastu. Pastu vmasírujte do oblasti postižené striemi dvakrát až třikrát denně. Kúru aplikujte po dobu několika týdnů.

8. Kakaové máslo

Kakaové máslo je při léčbě strií velmi prospěšné. Má vynikající hydratační účinky, pomáhá vyživovat pokožku a snižuje výskyt strií.

Je třeba aplikovat kakaové máslo na postiženou oblast nejméně dvakrát denně po dobu několika měsíců. Další možností je vytvořit směs z půl šálku kakaového másla, jedné polévkové lžíce oleje z pšeničných klíčků, dvou lžiček strouhaného včelího vosku a lžičky oleje z meruňkových jader. Tuto směs zahřívejte, dokud se neroztopí včelí vosk. Směs skladujte ve vzduchotěsné nádobě v ledničce a proti striím ji používejte dvakrát až třikrát denně. Po této směsi bude vaše pokožka krásně hladká a hydratovaná.


9. Olivový olej

Olivový olej obsahuje velké množství živin a antioxidantů, které pomáhají zlepšit různé kožní problémy, včetně strií. Oblast postiženou striemi jemně masírujte mírně teplým extra panenským olivovým olejem. Tím si zlepšíte krevní oběh a do značné míry zredukujete i strie. Nechte působit půl hodiny, aby měly vitamíny A, D a E přítomné v oleji čas se vstřebat do pokožky. Můžete také smíchat olivový olej s octem a vodou a použit vzniklou směs jako noční krém.


10. Voda

Hydratované tělo ochraňuje pokožku před mnoha druhy problémů a zároveň pomáhá při detoxikaci. To pomáhá udržovat pokožku vláčnou a dobře elastickou, čímž zabraňujete striím. Snažte se vypít alespoň 1,5-2,5 litry vody denně, abyste vaše tělo udrželi dobře hydratované. Mezi tekutiny se nepočítá káva, čaj nebo limonáda.

Autor: Mak

10 přírodních způsobů, jak se rychle zbavit strií Strie jsou viditelné čáry na povrchu kůže, které se často vyskytují v těhotenství a při změnách váhy. Strie
Zdravá výživa

 309 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
anka|31.05 2019 17:08
Dobrý denme uz ani toto nezabiralo tak jsem zkusila ten laser hned po prvni osetreni byl videt rozdilpo více vymyzely skoro uplne
Odpovědět
 6 
Naty|12.06 2019 16:19
Dobrý den,mohu se zeptat kde jste byla na strie ..budu moc ráda za odpověď dekuji
Odpovědět
 -2