Zdraví

5 důvodů, proč si oplachovat vlasy octem

02.11 2018|DIY
5 důvodů, proč si oplachovat vlasy octem

Octem si vlasy oplachovaly již naše babičky a prababičky, ale v 90. letech jsme tento lidový lék hrdě vyměnili za moderní balzámy a kondicionéry, které vlasům kolikrát více škodí než prospívají.

Tony Chaar, jeden z nejuznávanějších odborníků na zdraví a kvalitu vlasů, který se mimochodem stará i o vlasy Kim Cattrall, je přesvědčen, že jen oplachování octem dělá vlasy opravdu zdravé a krásné. Hlavní výhodou oplachování octem je, že se hodí pro všechny vlasy, ať už barvené nebo ne, rovné či vlnité, krátké či dlouhé, nebo suché či mastné. "Dávám přednost jablečnému nebo hroznovému octu. V každém případě volte jen přírodní produkty," doporučuje Chaar. Zdravé zdraví pro vás připravilo 5 hlavních důvodů, proč bychom si měli oplachovat vlasy octem.

1. Objem

Pokud jsou vaše vlasy tenké a ne příliš husté, pak pro vás bude ocet jako kouzelný lektvar, se kterým se podaří všechno, co se nepodařilo žádným kouzelným sprejům, šamponům ani dalším prostředkům. Vlasy po běžném umytí opláchněte octem, ale ocet už nesplachujte a nechte jej na vlasech uschnout. Nebojte se, vůně octu zmizí za pár hodin.

2. Ochrana barvy

Barvené vlasy si zachovají déle svou barvu, když je 2-3 krát týdně propláchnete octem, protože ocet udržuje vlasové šupiny na pokožce uzavřené, což brání vyplavování pigmentu.

3. Lesk

Jsou-li vaše vlasy matné, pak jim ocet vrátí hedvábný lesk. Ocet má skvělou schopnost vlasy dokonale vyhladit. Odstraní zbytky stylingových přípravků, které časem vytvářejí na vlasech mikrotrhliny.

4. Čistota

Kadeřníci doporučují čas od času použít hloubkově čistící šampon, ale popravdě řečeno ještě nikdo nevynalezl šampon, který by smyl úplně všechnu špínu, zvláště pokud žijete ve městě a vlasy každodenně absorbují emise. Zázračným přípravkem v tomto případě je ocet. Použije jej po umytí místo kondicionéru. Vmasírujte jej do pokožky hlavy.

5. Snadné česání

Žádný fén nebo balzám neudělá vaše vlasy tak lehké a snadno rozčesatelné, jako ocet. Ocet ocení zejména majitelky hustých, kudrnatých a dlouhých vlasů.Autor: Liv

Jak pečovat o vlasy kvalitně a přírodně? Zkuste ocet. Díky octu se budou vaše vlasy snadno rozčesávat, budou hustější, budou mít lepší objem a
Zdravá výživa

 4 
  Komentáře ( 5 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Nakos|19.03 2020 07:52
ahoj
Odpovědět
 -3 
Martina|28.10 2020 17:17
je to asi zdrave, ale nedokážu si moc představit, žeby mně vlasy celý den páchly octem. POužívám clipy clipinhair, takže používám kvalitní vlasovou kosmetiku a ani nevím, co by ocet udělal s mými clipy
Odpovědět
 -2 
Eva Žižanová|16.11 2020 11:27
Dobrý den, zajímalo by mě, jak a čím mám nařídit ocet na poplach vlasů.Děkuji Eva.
Odpovědět
 2 
Ola|20.11 2020 09:07
Dobrý den,

vodou. Stačí smíchat ¼ šálku jablečného octa a ¾ šálku vody.
Odpovědět
 3 
Brisa|29.12 2020 22:36
krásné dlouhe vlasy. jak toho docílít? Co mám dělat, abych je taky měla takhle dlouhé?
Odpovědět
 0 
  Komentáře ( 5 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ