Zdraví

10 zákonů karmy, které změní váš postoj k životu

11.02 2021|Osobní rozvoj
10 zákonů karmy, které změní váš postoj k životu

Všichni jsme nedílnou součástí vesmíru, ve kterém se všechny jevy řídí obecně platnými zákony. Stejně jako ve vesmíru platí fyzikální zákony, platí tam i zákony univerzální, nebo-li zákony karmy, které se vztahují k našemu bytí jako takovému. Karma znamená v Sanskrtu akce. Když myslíme, mluvíme nebo jednáme, pak používáme svou vlastní vůli. A i když si toho nemusíme být vědomi, jakákoliv akce vyvolá reakci.

1 Zákon příčiny a následku

"Jak zasejete, tak sklidíte." Pokud chcete dosáhnout štěstí, míru, lásky a přátelství, pak musíte sami přinášet štěstí, lásku a být dobrým přítelem. Cokoliv, co jste ve vesmíru udělali, se vám vrátí.

2. Zákon stvoření

"Život není jen bytí. Vyžaduje i vaši účast a vaše úsilí." Jste součástí jediného organismu - vesmíru. Vaší podstatou je nejen zevnějšek, ale i vnitřek. Klíčem k nápravě vnitřního stavu je nezáviset na vnějším světě. Buďte sami sebou a obklopte se lidmi a věcmi, které opravdu milujete.

3. Zákon pokory

"Situaci nemůžete změnit, dokud ji nepřijmete." Pokud máte nepřátele a vaši blízcí mají návyky, které nenávidíte, to nejlepší co můžete udělat, je soustředit se na něco jiného.

4. Zákon o růstu

"Cesta je důležitější než cíl." Hlavním vaším cílem musí být růst vaší osobnosti a ne lidí, měst nebo technologií kolem vás. Pokud změníte k lepšímu sebe, změní se k lepšímu i váš život. Změna jediného člověka k lepšímu může změnit k lepšímu celý svět.

5. Zákon zodpovědnosti

Mistry vlastního života se můžete stát jen tehdy, když převezmete zodpovědnost za všechny své myšlenky, emoce, slova a činy – tj. když přestanete hledat příčiny vašich problémů někde jinde než ve vás samotných.

6. Zákon jednoty

I když budete dělat to, co cítíte jako bezvýznamné, je to velmi důležité, protože všechny věci a jevy ve vesmíru jsou vzájemně propojeny.

7. Zákon dávání a přijímání

"Kdo chce brát, musí dávat." Takový je zákon dávání a přijímání. Čím víc dáváte, tím víc i dostanete. Nezapomeňte, že při dávání je nejdůležitější smysl. Tím by mělo být vyvolat štěstí u příjemce i u sebe, protože štěstí podporuje život a vytváří růst.

8. Zákon účelu života

Každého člověka vesmír obdařil jedinečným talentem a jedinečným způsobem, jak tento talent může vyjádřit. Každý z vás má pro tento svět a vesmír jedinečný přínos, kterým může pomáhat ostatním nebo světu.

9. Zákon o změně

Historie se bude opakovat tak dlouho, dokud nebudete schopni se z ní poučit tak, abyste změnili svou cestu. Jen hlupáci dělají pořád totéž a očekávají různé výsledky.

10. Zákon trpělivosti a odměny

Každé odměně předchází spousta tvrdé práce. Trvalé hodnoty mají jen ty odměny, které vyžadují stálou práci. Skutečnou radostí ze života je dělat to, co musíte udělat a víte, že dříve či později toho dosáhnete.

Autor: div

10 zákonů karmy, které změní váš postoj k životu. Zákony karmy ovlivňují celé naše bytí. 12 zákonů karmy vám pomůže zlepšit váš život i přístup
Zdravá výživa

 309 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ