Zdraví

7 znaků emoční zralosti podle Sigmunda Freuda

26.11 2015|Osobní rozvoj
7 znaků emoční zralosti podle Sigmunda Freuda

Sigmund Freud řekl: "jediná osoba, s níž se budete muset v životě porovnávat, jste vy sami v minulosti. A jediný člověk, který může být lepší než vy, jste vy v budoucnosti.

Během života se stáváme citově vyzrálejšími, rozvíjíme své sebevědomí, touhu po vážném vztahu i snahu zlepšit svůj život. Zdravé zdraví připravilo pro všechny stoupence Sigmunga Freuda seznam vlastností, které jsou podle něj znakem emoční zralosti.

1. Schopnost přijímat konstruktivní kritiku

Schopnost přijímat konstruktivní kritiku je velmi důležitá kvalita pro spravedlivé posouzení vlastních zásluh a nedostatků. Měli bychom být připraveni slyšet pravdu a ne ji popírat. Útěkem od problémů nebo předstíráním, že neexistují se stávajících problémů nezbavíme. Lidé, kteří obtížně vnímají realitu hledají útočiště v iluzích, které v konečném důsledku vedou pouze ke zklamání.

2. Schopnost přizpůsobit se změnám

Změny nejsou vždy snadné. Jsou schopné nám obrátit celý svět vzhůru nohama a způsobit nám spoustu stresu. Je možné změnit způsob, jakým plánuje svůj den, práci i sociální postavení. Musíme však být schopni přizpůsobit se změnám a rozhodně by nás změny neměly rozčílit nebo srazit z vyjetých kolejí.

3. Imunita vůči stresu

Obavy, vnitřní pocity a stres mohou vést k celé řadě fyzických potíží. To, jak jsme imunní vůči stresu, závisí na našem duchovním a fyzickém zdraví.

4. Schopnost dávat

V životě je důležité nejen přijímat, ale i dávat. Lidé, kteří věnují svůj čas ostatním, poskytují jim pozornost nebo nějaký druh pomoci, se cítí šťastnější. Ti, kteří hledí jen na sebe, jsou často sobečtí a závistiví.

5. Schopnost jednat s ostatními s porozuměním

Život je neustálý proces interakce s lidmi, takže je velmi důležité, jaké vztahy budeme s lidmi v našem okolí budovat. Láska a respekt jsou dva klíčové faktory, které vedou k harmonickému životu.

6. Schopnost nasměrovat negativní energii konstruktivním směrem

Emočně vyzrálý člověk se v životě naučí přesměrovávat své negativní emoce směrem, který může být pro něj nebo jiné užitečný. Jednoduše řečeno, dokáže na všechno zlé změnit na něco dobrého.

7. Schopnost milovat

Láska má obrovskou sílu. Lidé se rodí se schopností milovat a je velmi důležité, aby si tuto schopnost udrželi po celý život. Lidé s velkou emoční vyzrálosti dokážou svou lásku ještě více zvětšit a rozšířit nejen na své blízké, ale i na zcela cizí lidi.

Autor: Jad

7 znaků emoční zralosti podle Sigmunda Freuda. Emoční vyzrálost je něco, co nemá každý, je však pro spokojený život velmi důležitá. Emoční zralost
Zdravá výživa

 307 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ