Zdraví

20 věcí, které mohou zachránit vaše manželství - návod pro muže

20 věcí, které mohou zachránit vaše manželství - návod pro muže

Psycholog a osobní poradce Gerald Rogers napsal tento článek v době, kdy sám zažíval náročný rozvod. „Toto jsou slova, která jsem potřeboval slyšet, ještě než jsem ztratil ženu a než se šestnáct let manželství stalo minulostí, “ říká o svých radách. Zdravé zdraví vám přináší překlad Rogersových myšlenek. Možná, že někdy pomohou zachránit právě vaše manželství

1. Nepřestávejte se o svou ženu starat

Nikdy svou ženu nevnímejte jako samozřejmost. Když jste ji žádal o ruku, slibovali jste jí péči a ochranu. Ona vám darovala své srdce, nejdůležitější a nejposvátnější poklad, jaký je možné někomu dát. Vybrala si právě vás a nikoho jiného. Nikdy na to nezapomínejte a pamatujte, že láska nemá ráda lenost.

2. Mějte rád sám sebe

Tak, jako jste se zavázal chránit svou milovanou, se stejnou pozorností se věnujte i sobě samému. Mějte se rád se vším všudy a buďte otevřený vůči okolí. Přesto si zároveň uchovejte své tajné místečko, ke kterému nikoho nepustíte. S výjimkou vlastní ženy. Vždycky byste měl být připraven pustit svou ženu do tajného světa vašich skrytých myšlenek a přání.

3. Buďte stále zamilovaný

Svět se pořád mění. Vy už nejste ten stejný mladík, který se před lety oženil a za pět let opět budete někým jiným. Měnit se bude i váš vzájemný vztah. Pamatujte si ale jedno: vaše žena není povinna s vámi zůstat. Pokud se neucházíte o její srdce, může ho nakonec darovat někomu jinému, a pak už ji nezískáte zpět. Pořád o svou ženu bojujte. Pokaždé jako by to bylo poprvé.

4. Snažte se vždy vidět to nejlepší

Soustřeďte se na to, co na své ženě milujete. To, na co soustředíme svou pozornost má totiž tendenci k růstu. Pokud jste zaměřeni stále jen na chyby druhého, budete je nakonec vidět všude. Pokud ale přemístíte svou pozornost na to, co se vám líbí, za nějaký čas pochopíte, že jste si vzal tu nejkrásnější a nejúžasnější ženu na světě.

5. Nesnažte se ji změnit

Vaším úkolem je milovat ženu takovou, jaká je. Bez zbytečných nadějí a očekávání. A pokud se přece jen změní, milujte ji tomu navzdory, nezávisle na tom, jestli se vám to líbí nebo ne.

6. Přijměte odpovědnost za vaše vlastní emoce

Vaše žena není povinna dělat vás spokojeným. Stejně jako vás nemůže dělat nespokojeným. Vy sami máte zodpovědnost za svou náladu. A vaše nálada pak sama ovlivní i vaše vztahy.

7. Pokud jste rozčilený, nikdy neobviňujte ženu

Jde o to, co se děje ve vás. Jsou to vaše emoce a váš přístup k nim.

8. Dovolte vaší ženě prostě být

Pokud se žena zlobí, nesnažte se to napravit. Vaší prací je obejmout ji a dát jí najevo, že má na své pocity právo. Důležité je, aby věděla, že ji slyšíte, že pro vás mnoho znamená, a že se o vás může opřít. Ženská nátura je nestálá a vznětlivá. Emoce jako bouře přicházejí a pak zase utichají. A pokud zůstanete v této bouři pevným a silným, bude vám vaše žena věřit.

9. Nebojte se vypadat hloupě

Neberte se příliš vážně. Smějte se. A ke smíchu přinuťte také svou ženu. Smích totiž obměkčí každou situaci.

10. Nechte ji, ať se cítí jako královna

Vyzkoušejte všechny možné jazyky lásky najednou. Poproste ji, aby sestavila seznam deseti věcí, díky kterým si bude vždy připadat milovaná a žádaná.

11. Věnujte se jí na sto procent

Věnujte své ženě nejenom čas, ale také svou pozornost. Buďte absolutně vnímaví. Snažte se dostat z hlavy všechny zbytečnosti a starosti, abyste se svou ženou mohli být na sto procent. Chovejte se k ní jako k nejvzácnějšímu zákazníkovi.

12. Buďte připraveni přijmout její sexualitu

Dovolte jí, aby se vám otevřela ve vší ženskosti. Je důležité, aby věděla, že vám v tomto může plně důvěřovat.

13. Nechovejte se jako blbec

Ale zároveň se nebojte někdy jako blbec vypadat. Všichni jsme lidé a máme právo dělat chyby. Vy i vaše žena. Důležité je se ze svých chyb poučit.

14. Dejte své ženě prostor

Ženy dokáží dělat mnoho věcí s velkým nasazením. Někdy by se jim však mělo připomínat, že by také měly myslet samy na sebe. Každá žena čas od času dostane potřebu vyletět z rodinného hnízda a načerpat energii. Pokud jí tuto svobodu ponecháte, vrátí se nadšená, plná dojmů a nových sil.

15. Buďte zranitelní

Nebojte se podělit o své obavy, pocity a buďte připraveni přiznat své chyby.

16. Buďte otevření

Naprosto. Pokud chcete budovat důvěru, měli byste být připraveni sdílet vše. Obzvláště pokud je to nepříjemné a těžké. Chce to odvahu, ale nechte ženu, aby vás milovala takového, jaký skutečně jste. Shoďte svou masku.

17. Společně se rozvíjejte

Stojaté vody rybníků brzy zatuchnou, divoký horský potok je vždy studený a osvěžující. Pokud vaše svaly nepracují, slábnou a atrofují. A to stejné se děje i se vztahem. Najděte své společné cíle a sny a společně pracujte na jejich splnění.

18. Nezaměřujte se na peníze

Představte si peníze jako součást hry. Nastavte si pravidla tak, aby tato hra byla týmová. Potom mezi sebou nebudete soupeřit. Vítězem bude každý.

19. Naučte se odpouštět

Soustřeďte se na budoucnost a nikoli na minulost. Nebuďte rukojmím špatných zkušeností. Chyby, ať už vaše nebo vaší ženy, jsou jako těžká kotva, která bude bránit každému dalšímu pohybu vpřed. Odpuštění znamená svobodu.

20. Vždy se rozhodněte pro lásku

To je nakonec jediná rada, kterou ve skutečnosti potřebujete. Pokud máte lásku, máte vše. Láska je kormidlo, s pomocí kterého přijímáte všechna rozhodnutí. A v takovém případě nemůže vaše manželství nic ohrozit. Láska totiž vždy zvítězí.Autor: Liv

20 věcí, které mohou zachránit vaše manželství. Pokud se vaše manželství nachází v troskách a vy přemýšlíte, jak své manželství zachránit, máme pro vás
Zdravá výživa

 309 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Melisa|28.04 2021 23:05
a hlavně mějte sex, spíte spolu, protože bez sexu to nejde, nebude to fungovat a kvalitná sex je základ každého pevného vztahu
Odpovědět
 0 
Aja|30.12 2021 11:10
když jsem měli problímy, šla sjem na to komunikaci a sexem. Nakoupila sjem si z ekondomy krasne sexy pradlo a vsadila sjem všechno na jednu kartu, vyplatilo se
Odpovědět
 0