Zdraví

Jak budovat důvěru ve vztahu

Jak budovat důvěru ve vztahu

Podle psychologů je přirozené, že se lidé čas od času cítí ve vztahu nejistí. Zatímco někteří jsou nervózní, když se něco děje, jiní cítí nejistotu právě, když se nic neděje.

Ať už je příčina tohoto pocitu jakákoliv, pracováním na vzájemné důvěře ve vztahu a vlastní sebedůvěře nikdo nic nezkazí. Portál Your Tango požádal své čtenáře z řad odborníků, aby mu odhalili, jaký faktor podle nich nejvíce ovlivňuje důvěru ve vztahu. Mezi nejoblíbenější odpovědi patřilo například, když jeden z partnerů skládá druhému komplimenty, když naslouchá nebo když partner věnuje při rozhovoru druhému dostatečnou pozornost.

Následujících šest faktorů pokládali čtenáři z řad odborníků z Your Tango při budování důvěry ve vztahu za stěžejní:

1. Upřímnost

Naprostá upřímnost a sdílení intimity je podle partnerské poradkyně Lisy Payne základním stavebním kamenem při budování důvěry. „Je třeba sdílet své sny, obracet se na partnera se svými problémy, ale i radostmi,“ říká Payne.

2. Dotyky

Manželský rodinný terapeut Ashley Seeger říká, že sex a smyslnost jsou dvě odlišné, avšak ve vztahu potřebné věci. Seeger zastává názor, že ne každý dotyk musí hned vést k sexu.

3. Vlastní hodnota

Vlastní hodnota partnerů je dynamikou každého zdravého vztahu. Lisa Payne poukazuje na to, že je důležité, aby si oba partneři uvědomili, že si zaslouží být milování, ale taky milovat. Jednoduše řečeno, je důležité brát, ale i dávat. Pokud partneři znají svou cenu, neměli by mít s tímto principem problém.

4. Vyhněte se nonverbálnímu opovržení

Nonverbální opovržení tvoří začarovaný kruh. Koulení očima a těžký povzdech je klasickým důkazem opovržení ve vztazích. „Kdykoliv vidím ve své poradně páry, které koulí očima a vydávají těžké povzdechy, dávám jejich záchraně jejich vztahu maximálně 50 %,“ říká Seeger. Nonverbální opovržení brání otevřené a upřímné lásce.

5. Pohyb

Vstaňte z pohovky a začněte dělat něco pro své tělo i vztah. Podle doktora Kevina Dobrzynskeho cvičení zlepšuje náladu i zvyšuje počet sexuálních hormonů.

6. Změňte své zažité názory

Lisa Payne doporučuje najít si každý den čas na vyčištění mysli a následné soustředění se na pozitivní afirmace, které posilují pozitivní záměry ve vašem vztahu.

Autor: Liv

Jak budovat důvěru ve vztahu - odborníci z You Tango přináší 6 tipů, které pomohou budovat důvěru ve vašem vztahu. Podívejte se jak můžete budovat důvěru ve vztahu
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ