Zdraví

Život po nevěře – druhá šance

Život po nevěře – druhá šance

Petr a Lenka jsou bezdětní manželé středního věku. Jejich vztah prošel těžkou zkouškou – nevěrou.

Oba se rozhodli, že svému vztahu dají druhou šanci. Zvu vás k zamyšlení, jakým směrem by se mohl odvíjet život po nevěře obou aktérů příběhu.

Život po nevěře může mít i pozitivní vývoj

Může nás napadnout, že nevěra je pro vztah konečná. Odborníci však mají jiný názor. Když je vůle, jde všechno.Petr s Lenkou si uvědomili, že se věci v životě nedějí jen tak. Dějí se proto, aby nám otevřely oči a nasměrovaly nás tím správným směrem. Oba partneři si společně sedli a ujasnili si, proč k nevěře vlastně došlo. Zda šlo o úlet daný příležitostí, nebo se do svého nového objektu „zamilovali až po uši“ a chtějí s ním žít. V průběhu rozhovoru zjistili, že v jejich případě šlo o úlet jednoho z partnerů. Nevěrou společně došli pro ně k zásadnímu poznání. A to, že největší škoda, ke které nevěrou dochází, je ztráta důvěry. Vrátit poslepovaný vztah k někdejší důvěře a vzájemnosti trvá v některých případech i několik let.

Petr i Lenka mají představu, jakou cestou se bude jejich život po nevěře ubírat

Tento příběh snad dobře skončí. Oba partneři proto dělají vše, co umí a mohou. Přes zažitou nevěru si vlastně ujasnili, že si nejsou navzájem lhostejní. A že „ ten Frantík či Jarmilka“, kteří jednomu z partnerů popletli hlavu, nestojí zato, aby kvůli úletu pohřbili svůj letitý - jinak kvalitní vztah. Pokud procházíte podobně těžkým obdobím, řešte jej pokud možno s chladnou hlavou. Nic není tak horké, jak se to uvaří.

Komunikace a odpuštění

Je pouze na nás, zda jsme ochotni a schopni s partnerem komunikovat i po těžkém zážitku, jakým nesporně nevěra je. Všichni děláme v životě chyby. Měli bychom se učit odpouštět. V případě, že se naše cesty rozchází, pak bychom si definitivní sbohem neměli komplikovat. Než se vrhneme do budování nového vztahu, je dobré mít vztah předešlý ukončen. Nejen s partnerem, ale hlavně mít jasno v sobě. Mít životní kapitolu skutečně uzavřenu. Až se tak stane, nadechneme se... a vzhůru do navazování nových vztahů. Mějme na paměti, že všechno má svůj čas. Pokud věci přijít mají, tak přijdou.

Přeji všem čtenářům krásné léto a co možná nejméně situací, kdy je nutno řešit, jak bude vypadat náš život po nevěře.

Autor: Liv

Život po nevěře – druhá šance. Jak může vypadat život po nevěře? Dá se s nevěrou vyrovnat? Jak nastavit život po nevěře? Důležité je, aby..
Zdravá výživa

 303 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ