Zdraví

Příliš dlouhý spánek může zapříčinit brzkou smrt

07.11 2015|Zdraví
Příliš dlouhý spánek může zapříčinit brzkou smrt

Dospělým, kteří pravidelně spí déle, než osm hodin, hrozí podle nové studie dřívější smrt. U těchto lidí je až 30-ti procentní pravděpodobnost, že umřou dříve.

Dlouhý spánek zvyšuje riziko předčasného úmrtí

Téměř desetiletá studie poukazuje na to, že dlouhý spánek a časté ležení zvyšuje riziko předčasného úmrtí. Podle studie je špatný ale i opak, a to málo spánku. Dospělí lidé, kteří spí pravidelně méně, než 6 hodin, jsou také ohroženi smrtí v nižším věku. Optimální počet hodin spánku u dospělého je mezi sedmi až osmi hodinami. Ani víc, ani méně.

Více než jeden milion lidí bylo požádáno o sledování svých spacích návyků. Tyto návyky byly sledovány v průběhu času. Studii provedla Univerzita ve Warwicku v Anglii. Odborníci z výsledků studie zjistili, že nadbytek spánku může zapříčinit deprese, srdeční choroby, cukrovku a další zdravotní problémy. Profesor Franco Cappuccio, kardiovaskulární lékař a epidemiolog rozdělil účastníky studie do tří hlavních skupin. Jeho analýza ukázala, že u 30-ti procent je díky delší době spánku zvýšeno riziko srdečního onemocnění, u některých lidí ze studie se onemocnění přímo projevilo.

Ideálních je 7 hodin spánku

Doktor Gregg Jacobs z Centra pro poruchy spánku na University of Massachusetts Medical School se na studii také účastnil. Podle něj je ideálních sedm hodin spánku, ve kterých se tělo tak akorát zregeneruje a je schopno aktivně fungovat. "Běžní dospělí dnes hlásí, že mají pravidelně sedm hodin spánku. A skutečně to vypadá, že tato doba je střední délkou spánku v dospělé populaci po celém světě. To naznačuje, že něco kolem sedmi hodin spánku je pro náš mozek přirozené. "

Autor: Telegraph

Podle nové studie z Velké Británie může příliš dlouhý, nebo naopak příliš krátký spánek zapříčinit dřívější smrt.
Zdravá výživa

 300 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ