Zdraví

Bambucké máslo - 10 skvělých účinků na pleť i vlasy

30.05 2017|Alternativně
Bambucké máslo - 10 skvělých účinků na pleť i vlasy

Bambucké máslo pochází ze západní Afriky. Je to tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického. Bambucké máslo je plné vitamínů a mastných kyselin a je známé především pro své hydratační a léčivé účinky.

Je přírodním prostředkem pro celou řadu kožních problémů, jako je suchá kůže, ekzém, akné, strie nebo vyrážky. Je prospěšné i pro vlasy, které jsou po něm měkké, lesklé a husté.

Bambucké máslo je jedlý tuk, který se získává lisováním za studena z ořechů stromu Vitellaria Paradoxa. Je bohaté na vitamíny A, D, E a F. Obsahuje tokoferoly, díky čemuž má značné antioxidační vlastnosti. Působí také protizánětlivě.

1. Hydratuje suchou pkožku

Bambucké máslo je vysoce účinný krém na celé tělo. Jeho biochemické vlastnosti napodobují hydratační vlastnosti našich vlastních mazových žláz. 100 % čisté bambucké máslo můžete použít kdekoliv na těle, kde zrovna potřebujete hydratovat. Dělá divy s celkově suchou kůží, která je náchylná k odlupování nebo hrubosti. Bambucké máslo pokožku hydratuje a zároveň v ní uzamyká vlhkost.

2. Zabraňuje striím

Díky svému obsahu vitamínu E je bambucké máslo vynikající pro prevenci nebo snížení strií během těhotenství. Bambucké máslo můžete používat během celého těhotenství na celé břicho i boky. Udrží vaši pokožku vláčnou a zvýší její pružnost, čímž minimalizuje vznik strií. Africké ženy používají bambucké máslo během těhotenství již celá staletí.

3. Bambucké máslo léčí akné, skvrny a jizvy

Bambucké máslo je dobré při prevenci i léčbě akné, včetně akné u dospělých. Pomáhá také zmírnit výskyt zarudnutí a zjizvení, které je spojené s akné. Pokud používáte produkty na akné, je pravděpodobné, že obsahují retinol (vitamín A). Bambucké máslo vitamín A obsahuje přirozeně, takže se můžete vyhnout chemikáliím, které akné mohou ještě zhoršovat.

4. Poskytuje okamžitou úlevu od svědění a odlupování kůže

Bambucké máslo obsahuje alfa-amyrin acetát, chemickou sloučeninu, která je známá pro své protizánětlivé vlastnosti. Přináší okamžitou úlevu od svědění kůže, bodnutí hmyzem, vyrážek a souvisejícího zarudnutí i odlupování pokožky po spálení sluncem.

5. Pomáhá při holení

Jako přírodní hydratační prostředek vám bambucké máslo může pomoci dosáhnout hedvábně hladkého oholení. Používání bambuckého másla při holení může přispět ke snížení poranění při holení, protože máslo umožňuje žiletce hladce klouzat po kůži. Bambucké máslo má navíc protizánětlivé účinky a pomáhá uklidnit rány i škrábance.

6. Zklidňuje ekzém a dermatitidu

Bambucké máslo je vysoce doporučováno pro ty, kteří trpí na ekzémy a dermatitidu. Mnoho přípravků na ekzém a dermatitidu obsahují bambucké máslo jako klíčovou složku. Vzhledem ke svým hydratačním schopnostem a obsahu vitamínů může bambucké máslo pomoci snížit suchost, svědění i šupinatění spojené s ekzémem nebo dermatitidou.

7. Bambucké máslo pro zdravé vlasy

Začlenění bambuckého másla do vaší pravidelné péče o vlasy vám zajistí měkké, lesklé, hydratované a silné vlasy. Stačí smíchat trochu kokosového oleje s bambuckým máslem a vzniklou směs nanést na vlasy až k pokožce. Vlasy zabalte do teplého ručníku a nechte působit 15-30 minut. Poté umyjte šamponem.


8. Obnova poškozených vlasů

Bambucké máslo je skvělým pomocníkem při obnově poškozených vlasů, zvláště těch, které jsou často barvené a tepelně ošetřované. Díky svému obsahu mastných kyselin pomáhá bambucké máslo oživit poškozené vlasy a dodává jim nový lesk. Z bambuckého másla si můžete připravit regenerační masku. Smíchejte bambucké máslo s pyré z avokáda a trochou vody. Krémovou pastu naneste na vlasy, nechte působit 30 minut až hodinu, poté umyjte teplou vodou a pak šamponem.

9. Zabraňuje vypadávání vlasů

Bambucké máslo může podpořit růst vlasů a dokonce může zabránit jejich poškození a vypadávání. To všechno díky obsahu fytonutrientů rostlinného původu. Tyto živiny chrání vlasy před škodlivým UV zářením, škodlivinami z ovzduší a dokonce i chlóru v bazénech. Pravidelné používání bambuckého másla ve spojení s dalšími složkami, jako je kokosový olej, ricinový olej, žloutek nebo med posílí vlasy a sníží jejich vypadávání.

10. Snižuje zánět

Tradiční lékařské systémy Afriky si považují bambucké máslo pro jeho analgetické a protizánětlivé vlastnosti. Tradičně se máslo používá k léčbě revmatismu, zánětu nosních dutin, příznaků artritidy, snížení hladiny cholesterolu nebo průjmu.

Nákup bambuckého másla

Bambucké máslo kupujte raději syrové a nerafinované. Proces rafinace odstraňuje některé vůně a barvy, ale zároveň ho zbavuje mnoha bioaktivních složek, takže se pak stává méně účinným.

Abyste dosáhli lepších výsledků, vybírejte také neparfemované bambucké máslo bez konzervačních látek. Stejně jako u všech přírodních produktů mizí i u bambuckého másla s časem jeho účinnost. Bambucké máslo byste měli spotřebovat do 18 měsíců od jeho extrahování.Autor: Mak

Bambucké máslo - 10 skvělých účinků na pleť i vlasy. Využijte účinky bambuckého másla na pleť a vlasy. Při koupi vybírejte nerafinované bambucké máslo
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ