Zdraví

10 důvodů, proč používat růžovou vodu

04.01 2020|Alternativně
10 důvodů, proč používat růžovou vodu

Růžová voda je v kosmetickém průmyslu cennou komoditou. Má vysoce pěstící účinky na pokožku i vlasy a je vhodná pro všechny typy pleti. Pokožku i vlasy dokáže hydratovat i regenerovat. Má silné antiseptické, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Působí proti stárnutí a obsahuje celou řadu silných antioxidantů.

1. Vynikající tonikum pro suchou pleť

Růžová voda je perfektním tonikem pro každý typ pleti, zejména pak pro tu suchou. Pokožku udržuje dokonale hydratovanou, čímž pomáhá snižovat její vysušení.

Pokud chcete obnovit pH pleti, přidejte do vody ve spreji 2 lžíce růžové vody, 1 lžičku glycerinu, protřepejte a denně nanášejte na obličej před použitím hydratačního krému.

2. Zklidňuje podrážděnou kůži

Ať je vaše pokožka podrážděná v důsledku ekzému, dermatitidy nebo růžovky, růžová voda vám může poskytnout okamžitou úlevu. Růžová voda působí protizánětlivě a má zklidňující vlastnosti, díky čemuž dokáže uklidnit jakýkoliv druh podráždění kůže a zarudnutí. Funguje také jako skvělý čisticí prostředek, který odstraní nahromaděné mastnoty a nečistoty, které ucpávají póry.

Dejte trochu růžové vody na vatový tampon a přiložte na postižené místo. Nechte působit 15-20 minut a poté kůži umyjte. Opakujte jednou denně.

3. Léčí akné

Růžová voda je ideálním prostředkem proti akné. Pomáhá čistit póry, redukuje přebytečnou mastnotu a dokonce zabraňuje propuknutí pupínků. Rovněž pomáhá při hojení jizev po akné. Růžová voda pomáhá také udržovat pH pokožky v rovnováze, což je velmi důležité pro prevenci akné.

Pro každodenní použití smíchejte 1 lžíci růžové vody a 1 lžíci citronové šťávy. Naneste na postižené místo a nechte působit 30 minut. Umyjte čistou vodou. Provádějte jednou denně. Pro týdenní používání smíchejte 1 lžíci zeleného jílu a dostatek růžové vody. Naneste na obličej a nechte působit. Poté opláchněte. Masku na akné používejte jednou týdně.

4. Pomáhá léčit popraskané paty

Růžová voda sama osobě popraskané paty nevyléčí, ale v kombinaci s glycerin dělá zázraky. Glycerin změkčuje pokožku a růžová voda ji dodává vitamíny A, B3, C, E a také své antioxidační, protizánětlivé a antiseptické účinky.

Pečlivě smíchejte stejné množství růžové vody a glycerinu. Předtím, než ulehnete v noci do postele, vetřete směs do pat. Druhý den ráno paty umyjte vlažnou vodou. Opakujte podle potřeby.

5. Růžová voda vám zajistí měkké a růžové rty

Zázračné účinky růžové vody dokážou vaše rty změkčit a dodat jim krásně růžovou barvu. Růžovou vodu nanášejte na rty každý den před ulehnutím do postele.

Pokud chcete rtům dodat barvu, smíchejte růžovou vodu s práškem z řepy. Ten vytvoříte tak, že řepu nesekáte na jemné kousíčky a ty necháte vyschnout na slunci a poté rozemelete. Růžovou vodu s řepným práškem nanášejte na rty každý den. Nechte vždy 10 minut působit a pak umyjte.

6. Přírodní odličovač

Nešetrné odstraňování make-upu může na pleti způsobit velké škody. Místo investice do drahých odličovačů si pořiďte růžovou vodu. Růžová voda je skvělým odličovačem make-upu. Odstraní make-up i přebytečné nečistoty a pokožku hydratuje.

Namočte vatový tampon do čisté růžové vody. Jemně jim otřete tvář. V případě potřeby použijte další vatový tampon namočený v růžové vodě. Tento přírodní odličovač make-upu používejte každý den před spaním.

7. Růžová voda prospívá i vlasům

Pokud máte suché a poškozené vlasy, vlasovou infekci nebo lupy, může být lahvička růžové vody vaší záchranou. Výživné a hydratační vlastnosti růžové vody zlepšují kvalitu vlasů a dodávají jim lesk. Růžová voda funguje také jako přírodní kondicionér a podporuje růst vlasů. Jeho antiseptické a protizánětlivé vlastnosti pomáhají léčit mírný zánět pokožky hlavy a odstraňují lupy.

Pokud chcete zlepšit stav svých vlasů a dodat jim lesk, pak po umytí šamponem použijte 1 šálek růžové vody. K léčbě infekce vlasové pokožky smíchejte stejné množství růžové vody a glycerinu a směsí masírujte postižená místa asi 10 minut. Pak nechte 30 minut působit a následně umyjte šamponem. Provádějte 1-2 krát týdně, dokud se stav nezlepší.

8. Uvolňuje unavené oči

Napjaté a unavené oči jsou nepříjemnou záležitostí. Růžová voda má uklidňující a chladivé účinky, které vaše unavené oči uvolní i ochladí. Kromě toho, pomáhá zmenšovat otoky pod očima. Vitamín A v růžové vodě pomáhá snižovat riziko suchých očí.

Namočte vatový tampon do čisté růžové vody a aplikujte na zavřená víčka. Nechte působit asi 10 minut, opakujte 2-3 denně. Další možností je použít čistou růžovou vodu ve formě očních kapek. 1-2 kapky růžové vody do očí vám okamžitě uleví.

9. Růžová voda zlepšuje náladu

Uklidňující účinky růžové vody vám mohou dokonce zlepšit i náladu. Růžová voda má antidepresivní vlastnosti a dokáže potlačit úzkost. Studie z roku 2011, kterou zveřejnil íránský časopis Journal of Basic Medical Science uvedla, že extrakt z růžových lístků pomohl zrelaxovat centrální nervový systém u myší.

To může pomoci při boji s pocity úzkosti nebo podpořit emocionální pohodu. Stačí do místnosti, kde sedíte nastříkat sprejem růžovou vodu. Vůně, která vyplní prostor, vám zlepší náladu. Další možností je nakapat růžovou vodu na kapesník a vůni vdechovat.

10.Zmírňuje bolesti hlavy

Díky své uklidňující vůni a chladícímu efektu vám může růžová voda přinést rychlou úlevu od bolesti hlavy. Ve skutečnosti je jedním z nejstarších přírodních prostředků, které lidé pro zmírnění bolestí hlavy používali.

Růžovou vodu naneste na mokrý obklad a přiložte na hlavu. Nechte působit 45 minut. Také můžete přidat do růžové vody pár kapek levandulového oleje a aplikovat směs na spánky. Další možností je nastříkat sprejem trochu růžové vody na polštář, na kterém se chystáte ležet.Autor: Liv

10 důvodů, proč používat růžovou vodu. Růžová voda je perfektní pro krásu a zdraví pleti i vlasů. Pomáhá proti akné, suché kůži, bolestem hlavy
Zdravá výživa

 304 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ