Zdraví

11 léčivých účinků tea tree oleje

21.06 2017|Alternativně
11 léčivých účinků tea tree oleje

Tea tree olej je těkavý éterický olej pocházející z Austrálie, z listů stromu zvaného kajeput střídavolistý. Je dobře známý pro své silné antiseptické vlastnosti a schopnost léčit rány. To potvrdila i řada lékařských studií podle kterých tea tree olej dokáže zabít mnoho kmenů bakterií, virů i plísní. Tea tree oil není určen ke konzumaci. užívá se pouze lokálně.

1. Léčí akné

Tea tree oil se nejčastěji využívá ve výrobcích pro péči o pleť. Tento zázračný olejíček se osvědčil hlavně při léčbě akné. Jedna studie zjistila, že tea tree olej byl stejně účinný jako benzoyl peroxid, ale bez souvisejících negativních vedlejších účinků, jako je červená, vysušená a loupající se kůže.

Z tea tree oleje si můžete vyrobit jemnou mycí emulzi proti akné. Stačí, když smícháte 5 kapek olejíčku se dvěma lžičkami medu. Směs natřete na obličej a po minutě opláchněte.

2. Je prospěšný pro vlasy

Tea tree olejíček se ukázal jako velmi prospěšný prostředek pro zdraví vlasů a vlasové pokožky. Stejně jako kokosový olej má i tea tree oil schopnost uklidnit suchou a loupající se kůži, zabránit řídnutí vlasů, odstranit lupy a dokonce i vši.

Z tea tree oleje si můžete vyrobit domácí šampon. Smíchejte několik kapek tea tree oli s aloe vera gelem, kokosovým mlékem a dalšími esenciálními oleji, jako třeba levandulový. Tímto šamponem si můžete mýt vlasy každý den.

3. Likviduje bradavice

Na různých částech těla se nám mohou objevit bradavice. Hlavní příčinou jejich vzniku je produkce nadbytečného melaninu, který se při slunečním světlu projeví právě v podobě bradavic.

Existuje mnoho způsobů, jak se bradavic zbavit, ale jedním z nejlepších jsou přírodní prostředky proti bradavicím s tea tree olejem. Tea tree olej smíchejte s kokosovým olejem a naneste na bradavici. Provádějte každý den.

4. Rány a popáleniny

Tea tree olej má antiseptické účinky, proto je i vynikajícím přírodním prostředkem proti řezným ranám, vředům, bodnutí hmyzem nebo popáleninám. Je skvělou alternativou k chemickým mastičkám. Ochrání vás před infekcí.

Stačí smíchat tea tree olejíček s kokosovým nebo jiným přírodním olejem a jemně masírovat oblast kolem rány nebo popáleniny. Směs olejů aplikujte několikrát denně, až do doby, kdy se rána nebo spálenina začne léčit. Tea tree olej dokonce zmenšuje jizvy po neštovicích, ranách nebo akné. Hravě si poradí i se stařeckými skvrnami.

5. Tea tree olej jako zubní pasta

Kvůli své schopnosti odrovnat špatné bakterie a zároveň uklidnit zanícenou kůži, je tea tree olej ideální složkou domácích zubních past nebo ústních vod. Bylo prokázáno, že snižuje krvácení dásní i zubní kaz. Stačí tea tree olej smíchat s kokosovým olejem a jedlou sodou a zubní pasta je hotová.

6. Proti ekzému a lupénce

Tea tree olej může pomoci zmírnit jakýkoliv druh zánětu kůže. Je často používán jako přírodní léčba ekzému a lupénky. Smícháním 5 kapek tea tree olejíčku, jedné lžičky kokosového oleje a pěti kapek levandulového oleje získáte domácí krém na ekzém.

7. Odstraňuje tělesný pach

Dalším velkým důvodem, proč používat tea tree olej, je jeho schopnost odstraňovat tělesný pach. Tea tree olej má antimikrobiální vlastnosti, které ničí bakterie na kůži, jež způsobují tělesný pach. Můžete si vytvořit domácí deodorant. Stačí smíchat kokosový olej, jedlou sodu a tea tree olej. Pokud chcete voňavý deodorant, přidejte ještě citronový nebo pomerančový éterický olej.

8. Podporuje vykašlávání

Lidé, kteří trpí kašlem, nachlazením, zánětem průdušek a dalšími problémy spojenými s nachlazením, může tea tree olej ulevit. Můžete jej natírat na hruď, inhalovat, nakapat před spaním na polštář nebo jej přidat do koupele či sauny.

9. Proti komárům a vším

Je zřejmé, že esenciální olej, který dokáže usmrtit bakterie a viry, si stejně dobře dokáže poradit i s hmyzem. Tea tree oil může hmyz zastrašit i zabít. Pokud tea tree olej přidáte do krému, kterým se natřete, budou se vám vyhýbat komáři, blechy, vši i mouchy. Tea tree olej si poradí i se střevními červy. Pozor ovšem, vnitřně jej nelze užívat!

10. Podporuje imunitní systém

Tento éterický olej má stimulační účinek na hormonální sekrety, krevní oběh i imunitní systém. Zvyšuje imunitu a působí jako štít proti mnoha různým typům infekcí. To je důvod, proč je tak moc populární v aromaterapii. Tea tree olej nelze konzumovat, proto je aromaterapie jediným způsobem, jak přijímat jeho silice.

11. Proti plísňovým onemocněním

Díky své schopnosti zabíjet parazity a plísňové infekce je tea tree olej skvělou volbou při plísních nohou i pásovém oparu. Neředěný tea tree olej aplikujte pomocí vatového tamponu přímo na postižené místo. Pro lepší účinek je možné olej smíchat ještě s oreganovým oleje. Provádějte 2 krát denně, dokud se problému nezbavíte.Autor: Mak

10 léčivých účinků tea tree oleje. Tea tree olej má mnoho úžasných léčivých účinků. Působí proti akné, ekzému, lupence, bradavicím
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ