Zdraví

10 přírodních léků proti dysurii

05.09 2017|Alternativně
10 přírodních léků proti dysurii

Skoro každého alespoň jednou v životě potrápí bolestivé močení, provázené pálením a řezáním. Tento stav se odborně nazývá dysurie. Dysurie není onemocnění samo o sobě. Je pouhým symptomem jiných onemocnění. Velmi často trápí muže i ženy ve věku 18 až 50 let, přičemž ženy jsou k němu náchylnější.

Nejčastější příčinou bolestivého močení u žen je infekce močových cest způsobena bakteriemi. U mužů tyto potíže může způsobit uretritida nebo problémy spojené s prostatou. Mezi další běžné stavy, které mohou způsobit bolestivé močení, jsou ledvinové kameny, chlamydie, infekce močového měchýře, genitální herpes, infekce ledvin, zánět prostaty, pohlavně přenosné nemoci, vaginální infekce a kvasinkové infekce. Problém může způsobit i špatná hygiena nebo dehydratace.

Ještě než zjistíte správnou diagnózu, můžete si dočasně pomoci některými přírodními prostředky, které vás zbaví bolesti i pálení při močení. Zde je 10 z nich.

1. Zvyšte příjem vody

Při bolestivém močení je důležité zvýšit příjem čisté vody. Voda pomůže vyplavováním odstranit infekční bakterie a toxiny z těla. Navíc zabrání dehydrataci, která by váš stav mohla ještě zhoršit. Zároveň sníží zvýšenou teplotu na normální úroveň a podpoří častější močení. Pijte větší množství vody během celého dne. Do stravy zahrňte vodnaté ovoce a zeleninu či polévky.

2. Teplé obklady

Obtížné močení můžete uklidnit také teplými obklady. Teplo pomáhá minimalizovat tlak močového měchýře a snižuje bolest. Přiložte teplý obklad na spodní část břicha a nechte působit 5 minut. Poté si dejte chvilku pauzu a pak opakujte. Můžete použít i ohřívací podložku.

3. Jablečný ocet

Jablečný ocet má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které pomáhají při boji s infekcí, jež způsobuje bolestivé močení. Navíc je bohatým zdrojem enzymů, draslíku a dalších užitečných minerálů a pomáhá obnovit přirozenou rovnováhu pH těla.

Přidejte jednu polévkovou lžíci surového nefiltrovaného jablečného octa a jednu čajovou lžičku surového medu do sklenice teplé vody. Vypijte dvakrát denně. Jeden až dva šálky jablečného octa můžete také přidat do koupele. Do té se můžete naložit jednou denně až do doby, dokud se váš stav nezlepší.

4. Jedlá soda

Soda je dalším přírodním lékem, který může pomoci zmírnit příznaky dysurie. Tato alkalická sloučenina pomáhá snížit kyselost vaší moči, což pomáhá zmírnit pocity pálení během močení a dokonce snižuje časté nutkání na močení. Navíc pomáhá vyrovnávat hladinu pH těla.

Přidejte jednu čajovou lžičku sody do sklenice vody a míchejte, dokud se zcela nerozpustí. Pijte jednou denně na prázdný žaludek po dobu jednoho týdne.

5. Bílý jogurt

Stejně užitečný je v boji proti dysurii i bílý, neslazený jogurt s aktivními kulturami. Aktivní kultury pomáhají udržovat špatné bakterie na uzdě a podporují růst zdravých bakterií. Bílý jogurt pomáhá v boji proti jakékoliv infekci a udržuje v rovnováze vaginální pH.

Denně jezte 2-3 šálky bílého jogurtu. Můžete také namočit tampon do jogurtu a vložit jej do pochvy na dvě hodiny. Provádějte dvakrát denně, dokud nepocítíte úlevu.

6. Citrón

Citrón také dokáže velmi dobře zlepšit příznaky spojené s bolestivým močením. Citronová šťáva, i když je kyselá, má na tělo alkalizující účinek. Kyselina citronová má navíc silné antibakteriální a antivirové vlastnosti, které pomáhají předcházet problémům s močením.

Vymačkejte šťávu z jednoho citronu do sklenice vlažné vody. Přidejte 1 lžičku surového medu a dobře promíchejte. Pijte pravidelně ráno na prázdný žaludek.

7. Zázvor

Bolestivé močení dokáže zahnat i zázvor, který má vynikající antibakteriální a antivirové vlastnosti. Stačí smíchat jednu polévkovou lžíci zázvorové pasty a syrového medu. Tuto pastu užívejte jednou denně. Případně přidejte jednu polévkovou lžíci zázvorové šťávy do sklenice s vlažným mlékem nebo vodou. Pijte jednou denně. Další možností je vypít 1-2 šálky zázvorového čaje.

8. Okurky

Okurky jsou osvědčeným lékem kvůli jejich diuretické povaze. Obsahují asi 95 % vody, takže pomáhají vaše tělo udržet hydratované a bez škodlivých toxinů. Jejich chladící vlastnosti navíc pomáhají normalizovat teplotu těla. Připravte si šálek okurkového džusu. Do něj přidejte lžíci surového medu a citronové šťávy. Dobře promíchejte a pijte dvakrát denně. Váš jídelníček můžete denně doplnit o 2 až 3 okurky.

9. Koriandrové semena

Koriandrové semena také pomáhají zmírnit dysurii. Antibakteriální vlastnosti těchto semen pomáhají chránit močový trakt před infekcemi. Vyčistí také vylučovací systém od škodlivých toxinů a pomáhají k normálnímu močení.

Uvařte dvě lžičky koriandrových semen v šálku horké vody. Nechte vychladnout a pijte alespoň dvakrát denně. Další variantou je rozdrtit lžíci semen koriandru a přidat je do 3 šálku vody. Zakryjte a nechte louhovat přes noc. Druhý den pijte jeden šálek, 3 krát denně.

10. Pískavice řecké seno

Podle Ayurvédy je dalším efektivním přírodním prostředkem proti dysurii pískavice řecké seno. Zlepšuje totiž úroveň pH v pochvě a zároveň pomáhá předcházet jakémukoliv druhu infekce. Zabraňuje také akumulace toxinů v těle.

Přidejte 1/2 čajové lžičky prášku z pískavice do sklenice podmáslí. Pijte dvakrát denně. Další variantou je smíchat jednu čajovou lžičku prášku ze semen a polévkovou lžící medu. Užívejte 2-3 krát denně. Alternativou je namočit lžičku semen do vody na noc. Následujícího rána do vody přidejte půl lžičky medu a pijte na prázdný žaludek.

Další tipy

  • Pijte dvakrát denně sklenici kokosové vody, dokud se vám úplně neuleví.
  • Vyzkoušejte relaxační techniky. Napětí a stres stav jen zhoršují.
  • Vyhýbejte se dlouhodobému pobytu v mokrém oblečení nebo plavkách.
  • Nepoužívejte dráždivá mýdla.
  • Používejte bavlněné prádlo a vyhněte se nošení džínů a kalhot.
  • Sprchujte se před a po pohlavním styku.
  • Vyhýbejte se kofeinu, kořeněným potravinám, syceným nápojům a umělým sladidlům.
  • Používejte toaletu podle potřeby a dlouho nezadržujte moč.
  • Vyhněte se nadměrnému alkoholu a kouření.Autor: Liv

10 přírodních léků proti dysurii. Dysurie nebo-li bolestivé močení doprovázené pálením a svěděním zažije jednou v životě každý z nás. Přírodní léky proti dysurii
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ