Zdraví

Hormonální nerovnováha a její léčba pomocí esenciálních olejů

Hormonální nerovnováha a její léčba pomocí esenciálních olejů

Hormonální nerovnováha postihuje muže i ženy a má velký vliv na lidské zdraví. Mezi typické příznaky patří únava, výkyvy nálad, přibírání na váze, neplodnost, deprese a nespavost.

Pokud takový stav neřešíte, může časem vést k různým nemocem. Patří mezi ně například cukrovka či rakovina. Následujících 7 olejů vám může pomoci hormonální nerovnováhu léčit.

1. Levandulový olej

Levandule pomáhá tělu vyrovnat se s hormonálními změnami. Tlumí bolest a křeče břicha během menstruace. Levandulový olej tlumí stres a pocity nepohody. Ocení ho proto ženy, které jsou přecitlivělé, trpí depresemi z neznámého důvodu v průběhu menstruace nebo bojují s hormonální nerovnováhou.

  • Levandulový olej 100 ml můžete koupit ZDE

2. Tymiánový olej

Studie ukazují, že tymiánový olej má příznivý vliv na progesteron a to tak, že podporuje jeho vznik. Nízká hladina tohoto hormonu vede k depresím, neplodnosti a PCOS.

  • Tymiánový olej 100 ml můžete koupit ZDE

3. Bazalkový olej

Funkcí adrenalinových žláz je vypořádat se s každodenním stresem, což dělá produkcí kortizolu. Tento esenciální olej podporuje přirozenou reakci těla na emocionální i fyzické vypětí. Vědci zjistili, že každodenní používání tohoto oleje redukuje obecné příznaky stresu, jako je vyčerpání, zapomnětlivost či nespavost.

  • Bazalkový olej můžete koupit ZDE

4. Šalvějový olej

Studie vedená v roce 2014 ukázala, že inhalování oleje ze šalvěje lékařské snižuje hladinu kortizolu o 36 procent a naopak zvyšuje hormonální obsah thyroidu. Podle výzkumníků měl tento olej statisticky pozoruhodný efekt na snižování kortizolu, napomáhal ke snižování depresivních stavů a zlepšoval náladu.

  • Šalvějový esenciální olej můžete koupit ZDE

5. Olej z citronové trávy

Vaječníky tvoří estrogen a progesteron a pokud jsou tyto hormony v nerovnováze, potýká se člověk s neplodností. PMS a složitým nebo nepravidelným menstruačním cyklem. Podle holandských výzkumníků, složky obsažené kůře trávy, které se zároveň nachází i v tomto oleji, podporují funkci jater a zároveň produkci hormonů snižováním cholesterolu v játrech.

  • Olej z citronové trávy můžete koupit ZDE

6. Santalový olej

U žen i mužů vyrovnává hladinu testosteronu a celkově příznivě ovlivňuje hladinu hormonů v těle. Funguje také jako mocné afrodisiakum, které vylepšuje libido.

  • Santalový olej můžete koupit ZDE

7. Olej Myrta

Až desetinu lidí postihne během života onemocnění štítné žlázy, častější je u žen. Funkce žlázy ale reguluje mnoho procesů v těle stejně jako metabolismus a tělní teplotu. Tento olej stimuluje aktivitu štítné žlázy, balancuje a normalizuje funkci vaječníků, případně vyrovnává hormony.

  • Olej Myrta si můžete koupit zde ZDE

Jak oleje užívat, aby řešily vaši hormonální nerovnováhu?

Smíchejte kokosový olej s některým z uvedených esenciálních olejů. Touto směsí potřete různé oblasti těla, abyste podpořili vstřebání oleje skrz pokožku. Aby došlo ke zlepšení nerovnováhy, smíchejte dvě kapky santalového oleje s dvěma kapkami levandulového oleje a vytvořte mocnou aromaterapeutickou formulí Do teplé koupele si přidejte 2 kapky levandulového a 3 kapky santalového oleje. To zmírní PMS symptomy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 příznaků toho, že trpíte hormonální nerovnováhou
10 přírodních léků proti hormonální nerovnováze


Autor: Ive

Hormonální nerovnováha a její léčba pomocí esenciálních olejů. 7 esenciálních olejů, které vám pomohou při hormonální nerovnováze
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře
YouTube video
Přidat obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Vánoce 2017

Tipy na zdravý vánoční dárek