Zdraví

7 čajových směsí proti menstruačním problémům

09.12 2019|Bylinky
7 čajových směsí proti menstruačním problémům

U mnoha žen probíhá menstruace bez větších obtíží, avšak pro některé je spojena s problémy. Často je jejich krvácení nepravidelné, nebo vynechá úplně. V jiném případě je velmi silné a navíc doprovázené bolestivými křečemi v podbřišku. Máme pro vás 7 čajových směsí, které vám přírodní cestou pomohou od menstruačních bolestí i dalších menstruačních problémů.

1. Teplá bylinná polévka proti zpoždění

Když se zpozdí menstruace, pomůže často tento starý recept, který ukazuje, že koření může mít léčivé účinky. Na polévku budeme potřebovat – 1 snítku rozmarýnu, 2 snítky tymiánu, 10 g libečku, 20 g petrželové natě, 10 g jitrocele kopinatého, 1 litr vody, 2 lžičky soli, 2 lžičky ovocného cukru nebo medu a ½ lžičky citronové šťávy. Byliny nasypeme do vody a se solí, ovocným cukrem a citronovou šťávou vaříme asi hodinu. Poté byliny vyjmeme a polévku jíme tři dny několikrát denně.

2. Čaj proti bolestivé menstruaci a silnému krvácení

Tato čajová směs pomáhá při nezvykle silném menstruačním krvácení. Mochna husí zmírňuje bolest při menstruaci a dubová kůra obsahuje třísloviny, které mají stahující účinek. Na čaj budeme potřebovat 60 g mochny husí, 50 g dubové kůry, 30 g řebříčku a 30 g natě kokošky pastuší tobolky. Všechny byliny smícháme a spaříme ve vroucí vodě. Na ½ litru vody použijeme 3 lžičky směsi. Odvar necháme louhovat asi 10 minut a poté scedíme. Osladíme medem a denně pijeme 1 litr během třídenní kúry.

3. Kozlíkový čaj na silné krvácení

Při silném menstruačním krvácení pomáhá také následující směs. Kozlík prokazatelně uvolňuje a uklidňuje. Na čaj budeme potřebovat 20 g kozlíku, 20 g květů heřmánku a 20 g listů máty peprné. Byliny smícháme. Potřebné množství vody uvedeme do varu a vše spaříme. Na ¼ litru použijeme 2 lžičky bylinné směsi. Osladíme medem a pijeme 1-2 šálky po doušcích.

4. Čaj uvolňující menstruační křeče

Hlavní složkou tohoto čaje je yzop, který dokáže skvěle uvolňovat křeče. Na čaj budeme potřebovat 20 g yzopu, 20 g tymiánu, 20 g jablečníku a 20 g třezalky. Byliny smícháme a spaříme vroucí vodou. Na ¼ litru použijeme 2 lžičky směsi. Necháme 5 minut vyluhovat. Denně pijeme 2 šálky, ráno a před spaním.

5. Čaj z routy proti menstruačním bolestem

Při nepravidelné a bolestivé menstruaci přináší čaj z routy úlevy. Také řebříček zmírňuje bolesti a příliš silné krvácení. Na čaj použijeme 20 g routy a 20 g řebříčku. Byliny smícháme a zalijeme vroucí vodou. Na ¼ litru potřebujeme 1-2 lžičky směsi. Pět minut necháme vyluhovat a poté scedíme. Pijeme dvakrát až třikrát denně jeden šálek.

6. Čaj na uvolnění křečí

U křečovitých bolestí v podbřišku přináší úlevu následující směs, na kterou budeme potřebovat 20 g řebříčku, 10 g natě meduňky, 10 g květů z heřmánku, 10 g fenyklu a 10 g slupek jablek. Přísady smícháme a spaříme vroucí vodou. Na ½ litru vody použijeme 3 vrchovaté lžičky směsi. Poté necháme 5 minut louhovat a scedíme. Směs na uvolnění křečí pijeme třikrát denně po jednom šálku.

7. Čaj na silné menstruační krvácení

Na příliš silné menstruační krvácení se odedávna používala kokoška pastuší tobolka. Na čaj budeme potřebovat 2 lžičky natě kokošky pastuší tobolky a ¼ litru vody. Byliny zalijeme vroucí vodou a necháme louhovat asi 10 minut. Denně pijeme dva šálky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co o zdraví ženy napoví barva menstruační krve?

Autor: Jad

7 čajových směsí proti menstruačním problémům. Čaje proti menstruačním bolestem, proti menstruačním křečím, při zpoždění menstruace
Zdravá výživa

 305 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ