Zdraví

10 způsobů, jak si zvýšit sebevědomí

11.01 2017|Osobní rozvoj
10 způsobů, jak si zvýšit sebevědomí

Pokud jste někdy potkali člověka, který si je sám sebou na 100 % jistý, měli bystě vědět, že to nebývá jen tak a že on na sobě po celá léta tvrdě pracoval. A je to tak správně, protože neustále měnící se svět obchodu a života dokáže pořádně snížit sebevědomí, když přijde na věc.

Kvůli tomu by konstantní práce na našich vlastních jistotách měla být nedílnou součástí našeho každodenního života. Jak se naučit bránit se vnitřní a vnější kritice a nenechat ostatní zničit silné zdi naší sebeúcty? Vše se dozvíte v následujících řádcích.

1. Představte si sami sebe, jak se chcete vidět

Když trpíme nízkým sebevědomím, často si myslíme, že jsme horší, než ve skutečnosti jsme. Pokud se s tímto problémem chcete vyrovnat, představte si, že jste úspěšní.

2. Používejte afirmace

Nejčastěji se chováme v souladu s myšlenkou, kterou máme. A pozitivní afirmace o sobě, to je skvělý způsob, jak si obnovit sebedůvěru. Je vhodné si ji říkat nahlas.

Například, pokud se vám nelíbí váš vzhled, když stojíte před zrcadlem a chtěli byste štíhlejší nebo mít vypracovanější tělo, říkejte sami sobě: "Vypadám štíhle a zdravě". Totéž platí pro jiné oblasti, třeba pro obchodní dovednosti. Místo abyste pochybovali o tom, zda jsou dost dobré, říkejte sami sobě: "Jsem dobrý obchodník".

3. Každý den dělejte něco, co vás děsí

Nejlepší způsob, jak se naučit vypořádat se strachem, je setkat se s ním tváří v tvář. Když se budete kousek po kousku vyrovnávat se svými obtížemi, začnete se cítit jistější. Takže zvedněte se ze své zóny pohodlí a podívejte se svým obavám do tváře.

4. Pochybujte o své vnitřní kritice

Nejvážnější kritika je pro nás tak, kterou sami vyslovíme. Není dobré ani vždy slepě souhlasit s ostatními, když vás kritizují. Sami vidíte, co je špatně a co dobře. Místo toho, abyste se trápili svými špatnými stránkami, radši na nich zapracujte a zaměřujte se na ty dobré.

5. Udělejte správnou věc

Když uděláte to, co hluboko uvnitř sebe pokládáte za správnou věc, posílí vám to sebevědomí. Mohla by to být úplně malá věc, jako vstát z gauče a jít do posilovny, nebo přestat se litovat a zaměřit se na vděčnost. Najít a udělat správnou věc není vždy jednoduché, ale výsledek stojí zato.

6. Nalaďte se na výhru

Mnoho lidí utíká, když je cesta před cílem příliš obtížná. Nebojte se a velký cíl si rozdělte na několik menších, kterých budete moci dosáhnout snadněji. A nezapomeňte sebou nosit seznam malých i velkých úspěchů.

7. Pomáhejte druhým

Pomáhat druhým vám umožní zapomenout na své problémy a cítit vděčnost za to, co máte. A změnit něčí život k lepšímu, to je skvělá věc, která vám sebevědomí zvýší stoprocentně. Raději, než abyste bědovali nad tím, jaký jste smolař, zapojte se do nějaké dobrovolné činnosti.

8. Milujte sami sebe

Sebevědomí se skládá ze tří složek - fyzického, emocionálního a sociálního zdraví. Je těžké milovat sám sebe, když nejste spokojeni se svou fyzickou formou nebo máte neustálý pocit nedostatku energie. Udělejte si čas na cvičení, výživu i spánek. Oblékejte se tak, abyste se cítili dobře.

9. Určete si osobní hranice

Naučte se říkat "ne". Přimějte ostatní, aby respektovali vaše osobní hranice.

10. Uvědomte si, že si zasloužíte vše dobré

Lidé s nízkým sebevědomím mají tendenci domnívat se, že si zaslouží méně nebo více štěstí než ostatní. Místo toho by se měli snažit pochopit, že všichni si zaslouží být šťastní.

Autor: Liv

10 způsobů, jak si zvýšit sebevědomí. Sebevědomý se člověk nerodí. Sebevědomí je třeba budovat celý život. Jak si zvýšit sebevědomí vám
Zdravá výživa

 307 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Jarmila|03.04 2017 19:28
Nedívej se na úspěšné tam nahoře, podívej se kolem sebe, jsi na tom lepší než ti nejhorší, prostě průměr. Každý má jiný, svůj dar v čem vyniká a co může lidem nabídnout. Dej lidem poznat, že máš co dát, v čem jsi jedinečný, za co si tě budou vážit. Co jiní nemají. Tvé sebevědomí stoupne a budeš šťasten!
Odpovědět
 2