Zdraví

10 návyků chronicky nešťastných lidí

09.03 2017|Osobní rozvoj
10 návyků chronicky nešťastných lidí

Lidé si často ani nevšimnou, když jsou šťastní. Pokud se ptáte, jak je to možné, je těžké odpovědět. Nicméně, když je člověk nešťastný, je si toho velmi dobře vědom.

Mnoho lidí obviňuje ze svého neštěstí okolnosti života. Ale podle vědců se člověk dělá šťastným sám. Velkou roli hraje také zvyk. A některé ze zvyků jsou bohužel přímou cestou k nešťastnosti. Objevte 10 nejvýznamnějších návyků, kterým je třeba se vyhnout, pokud si chcete začít užívat života.

1. Naděje o budoucnosti

Jedním z klíčových návyků, které vám nedovolí, abyste se stali šťastnými, je vyslovování frází jako: "Budu rád, až si najdu novou práci/až se mi zvýší plat/až si najdu partnera a podobně". Uvědomte si, že v tomto případě se zaměřujete na všechny okolnosti, které se vás zatím netýkají a ani týkat nemusí. Zaměřte se na to, co je pro vás důležité dnes a na to, co už máte a štěstí vám bude brzy samo klepat na dveře.

2. Trávíte příliš mnoho času a úsilí na získání materiálních věcí

Mnoho lidí, kteří začínají vydělávat, se snaží přesvědčit sami sebe, že je to dělá šťastnější. A většina si myslí, že čím vyšší příjem budou mít, tím lépe se budou cítit. Nicméně, mnoho studií ukazuje, že to není pravda. Většinou, když si konečně koupíte vysněné věci, dostaví se zklamání z toho, že vás tyto věci neudělaly šťastnými. Často se dostaví uvědomění, že to absolutně nestálo za námahu. A čas, který jste nad tím strávili, jste mohli strávit s rodinou, přáteli nebo se bavit svými koníčky.

3. Izolujete se

Když se cítíte nešťastní, pak se jistě chcete zašít doma a s nikým nemluvit. Toto chování se však dá nazvat velkou chybou. Samozřejmě, že v životě každého z nás jsou chvíle, kdy chceme být jen sami se sebou a schovat se před ostatními. Ale pokud se to stane, všimněte si, že když se sociálně izolujete, vaše nálada se změní ještě k horšímu. Takže přinuťte sami sebe opustit dům, komunikovat s lidmi a uvidíte, že se bude rychle cítit lépe.

4. Děláte se sebe oběť

Nešťastní lidé mají tendenci přesvědčit sami sebe, že jejich život na nich nezávisí. Proto věří, že není v jejich silách svůj život zlepšit. Tento přístup však jen posiluje pocit bezmocnosti. Je třeba si vždy připomenout, že problémy a potíže se vyskytují u všech lidí. A vždy je v jejich moci se k nim postavit čelem a vyřešit je.

5. Pesimismus

Nic nemůže zničit štěstí tak jako pesimismus. Koneckonců, pokud neustále myslíte a čekáte jen špatné věci, je pravděpodobné, že se i stanou. Pesimistických myšlenek je těžké se zbavit. Je třeba se přesvědčit, že jsou nelogické. Přinutit se podívat na fakta a a uvědomit si, že situace není tak zlá, jak jste si zpočátku mysleli.

6. Jste zvyklí si stěžovat

Pokud si neustále stěžujete, vždy budete žít s neustálým pocitem úzkosti. Toto chování můžeme s jistotou nazvat jako destruktivní. Když budete sami sebe neustále přesvědčovat, že všechno je špatné, žádné jiné myšlenky brzy nebudete mít. Není pochyb o tom, že mluvit o tom, co vás trápí, je velmi užitečné. Ale nemůžete dovolit, aby z toho vznikl návyk stěžovat si na všechno. Je to přímá cesta, jak se stát nešťastným.

7. Děláte z komára velblouda

Špatné věci se stávají každému. Rozdíl je však v tom, že šťastní lidé vědí, že jsou to jen dočasné potíže, zatímco nešťastný člověk to bere jako další důkaz toho, že jeho osud je prostě namířen proti němu.

Tak například, pokud se obyčejný člověk po cestě do práce nachomýtne k malé nehodě a přežije nezraněný, bude rád, že se nic vážnějšího nestalo. Chronicky nešťastný člověk to bude vnímat jako jediný důkaz toho, že měl v tom čase špatný den, týden, měsíc a možná i celý život.

8. Zametáte problémy pod koberec

Šťastní lidé jsou zodpovědní za své činy. Pokud udělají chybu, převezmou za ní odpovědnost. Nešťastní lidé se snaží skrýt své problémy, aby se nemuseli přiznat, že se dopustili přehmatu. Jak víte, v případě, že je problém ignorován, může se ještě více zhoršit a způsobit další, možná i větší škody.

9. Jste nesamostatní

Chudí lidé jsou pesimističtí a nesnaží se ovládnout své životy. Obvykle jen nečině čekají, co se s nimi stane dál, namísto toho, aby si stanovili cíle, vzdělávali se a sebezdokonalovali. A když se nic nestane, cítí se překvapení a zklamaní.

10. Porovnáváte se s ostatními

Žárlivost a závist - to jsou pocity, které vám ke šťastnějšímu životu rozhodně nepomohou. Pokud se neustále srovnáváte s ostatními lidmi, pak je na čase přestat.Autor:Mak

10 návyků chronicky nešťastných lidí. Jak být šťastný? Co udělat pro šťastný život. 10 zvyků nešťastných lidí, kterým je třeba se vyvarovat
Zdravá výživa

 308 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ