Zdraví

13 typů chování, které vám ničí život a měli byste se je odnaučit

13.04 2017|Osobní rozvoj
13 typů chování, které vám ničí život a měli byste se je odnaučit

Život je krátký. Z nějakého důvodu ale máme tendenci plýtvat časem, který nám osud vyměřil na zlozvyky, které nám nic nepřinášejí a co víc, v mnoha případech nám i škodí. Následující druhy chování vám připomenout, co je v životě důležité a čeho je lepší se zbavit.

1. Osvoboďte se od potřeby vždy dokazovat svou pravdu

Mezi námi existuje tolik lidí, kteří raději riskují dobré vztahy, způsobují bolest a vytváří stres, než aby přijali názory jiných. Přitom přijmout názor jiných nemusí znamenat, že jste prohráli nebo že nemáte pravdu. Přijmutím názoru jiných jen prostě dáváte najevo, že respektujete názor druhých, což nikdy není na škodu, protože často nemůžete na 100 % říct, že se nemýlíte.

2. Vzdejte se absolutní kontroly

Buďte ochotní vzdát se absolutní kontroly situací, událostí a lidí kolem vás. Ať už je to s rodinou, přáteli, koleny nebo cizinci na ulici. Nechte je prostě jednoduše být a neřešte je.

3. Vyhoďte vinu

Osvoboďte se od potřeby obviňovat druhé za to, co máte nebo nemáte, nebo co cítíte či necítíte. Vy jste strůjcem svého osudu a zároveň jediným člověkem, který je za váš život zodpovědný.

4. Přestaňte o sobě mluvit negativně

Tolik lidí škodí sami sobě tím, že umožňují aby negativní myšlenky a emoce ovládaly jejich životy. Nevěřte všemu, co vám říká vaše logické a střízlivé myšlení. Ve skutečnosti jste lepší a schopnější, než si myslíte.

5. Přestaňte si stěžovat

Přestaňte si stěžovat na lidi, situace a události, které vás činí nešťastnými, smutnými a depresivními. Nikdo vás nemůže udělat nešťastnými a žádná situace vás nemůže zklamat. Všechny tyto pocity si v sobě vytváříte vy sami. Často vychází z toho, že se příliš spoléháte na druhé. Vy jste pánem situace a vy ji ovládáte. Pokud ne, stěžovat si můžete pouze na sebe.

6. Přestaňte kritizovat

Přestaňte kritizovat lidi, kteří jsou od vás odlišní či události, které neodpovídají vašim očekáváním. Každý jsme jiný a je třeba se to naučit respektovat. Vám se určitě také nelíbí, když vás někdo kritizuje, protože máte odlišný názor.

7. Přestaňte se snažit zapůsobit na ostatní

Přestaňte předstírat, že jste někým jiným, než ve skutečnosti jste. Sundejte masku a dovolte ostatním aby vás přijali a milovali takové, jací jste. Pokud vás lidé nebudou mít rádi takové jací jste, není to nic špatného.

8. Přestaňte se bránit změnám

Změna je v pořádku. Dovoluje nám se přesunout z bodu A do bodu B. Tyto změny mohou pomoci změnit naše životy i životy druhých k lepšímu.

9. Přestaňte nálepkovat

Přestaňte nálepkovat lidi a události, které neznáte nebo kterým nerozumíte. Raději se snažte postupně otevřít svou mysl novým znalostem a zkušenostem.

10. Propusťte minulost

Všichni víme, že je to těžké. Zvláště, kdy je minulost nebo spíše současnost a budoucnost trochu děsivá. Je však třeba se s tím smířit a brát přítomnost i budoucnost jako výzvu a příležitost.

11. Přestaňte se bát

Strach je jen iluze, která neexistuje, ale můžete ji vytvořit. Všechno je však ve vaší mysli. Změňte svůj vnitřní postoj a zničite i strach.

12. Přestaňte se vymlouvat

Vysvětlete si, proč vaše výmluva vznikla a pošlete ji do důchodu. Výmluvy vám způsobují jen omezení.

13. Přestaňte žít podle druhých

Příliš mnoho lidí žije život, který jednoduše není jejich. Žijí svůj život v souladu s tím, co si ostatní myslí, že je pro ně nejlepší a dělají to, co od nich očekávají jejich rodiče, přátele, učitelé nebo společnost. Jednoduše ignorují svůj vlastní hlas. Jsou tak zaneprázdněni realizací očekávaní jiných, že ztrácejí kontrolu nad svými životy. Zapomínají, co jim dělá radost, co opravdu chtějí a nakonec zapomenou i na sebe.

Máte jen jeden život. Ten, která se děje právě teď a tady. Tak jej žijte tak, jak se vám líbí, naslouchejte svému vnitřnímu hlasu a nedovolte, aby vás od vaší cesty odradily názory druhých.

Autor: Liv

13 typů chování, které vám ničí život a měli byste se je odnaučit. Některé druhy chování jsou zbytečné a ještě navíc škodlivé.
Zdravá výživa

 303 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ