Zdraví

Jak zachránit vztah

Jak zachránit vztah

Pokud máte pocit, že se váš vztah dostal na slepou kolej, pak je na čase začít o vztahu přemýšlet a zachránit to, co se dá. Samozřejmě, jen pokud vztah stojí za to. V následujícím příspěvku se podíváme na to, jak vztah zachránit.

Pokud chcete vědět, jak zachránit váš vztah, budete se muset vrátit na začátek vaší cesty a prozkoumat všechny vaše problémy jak nejlépe dovedete. Jak zachránit vztah vám nastíní následující průvodce.

1. Přemýšlejte o tom, co se stalo a jestli má cenu vztah zachránit

Udělejte si čas jít na procházku nebo si psát deník a přemýšlet o tom, co se ve vašem vztahu stalo, případně jak vztah zachránit. Než s partnerem začnete mluvit o vážných věcech, dobře si to promyslete a vytyčte si, co váš vztah dostalo na slepou kolej. Může jít o nevěru, nedostatek lásky, workoholismus i různé banality, které se ve vašem vztahu nahromadily a pak explodovaly.

2. Upřímně si promluvte

Poté, co jste měli nějaký ten čas se nad vším zamyslet, přišel čas si sednout o vše prodiskutovat. Měli byste najít vhodné místo a stanovit si vhodný čas tak, aby na to byly obě strany připraveny. Zeptejte se partnera na jeho názor. Co pokládá ve vašem vztahu za špatné, kde je podle něj chyba. Buďte systematičtí a nevyhýbejte se tématům, které vás bolí, jedině tak máte šanci vztah zachránit.

3. Rozhodněte se, zda váš vztah stojí za upevnění

Mnoho vztahů skončí, protože k tomu má jeden či oba z partnerů dobrý důvod. I vy se musíte rozhodnout, zda chcete vztah napravit a jít kupředu společně. Pokud se rozhodnete ve vztahu setrvat, pak přišel čas na společný plán.

4. Vypracujte si společný plán

Společný plán je důležitá věc. Jakmile jste se oba rozhodli, že spolu budete pokračovat, začněte společně pracovat na zlepšení předchozích problémů a tvoření vaší nové budoucnosti. Možná se rozhodnete pro partnerského poradce, který do vašich problémů vnese nadhled a nebo se do toho pustíte sami. Ať tak nebo tak, důležité je vyhradit si na práci na vztahu čas.

5. Překlenutí komunikační propasti

Základem je naučit se znovu jeden druhému se otevřít. Mnoho párů selhalo, protože jednoduše přestalo společně sdílet myšlenky a události ve svém každodenním životě. Buďte upřímní! Naučte se sdílet své obavy, úzkosti a nejistoty! Nezapomeňte se však dělit i o pozitivní věci. Podělte se i o menší detaily z vašeho dne. Stanovte si každý den čas na rozhovory o těchto věcech. Může to být u večeře, před spaním nebo na dlouhé procházce.

6. Vztah může zachránit práce na kompromisech

Kámenem úrazu většinu vztahu je, když si oba partneři myslí, že je lepší mít pravdu, než být šťastný. Jak můžete zachránit vztah, když preferujete vlastní ego, před společným dobrem? Pokud chcete váš vztah zachránit, budete muset zapracovat na dosažení společné řeči. Velké věci rozhodujte společně. Před velkým rozhodnutím se snažte vést racionální diskuzi. Ujistěte se, že oba umíte dělat kompromisy. Není v pořádku, když jeden stále ustupuje a druhý trvá na svém.

7. Přestaňte bojovat

Mnoho vztahů se rozpadne, protože páry tráví většinu společného času dohadováním se o všem možném, často i o takových banalitách jako o tom, zda je lepší ta či ona značka zubní pasta a podobně. Pokud chcete vztah zachránit, je třeba si osvojit nadhled a vyrovnanost. V žádném případě na sebe nekřičte ani nezvyšujte hlas. Naučte se mluvit pomalu a rozvážně. Naučte se poslouchat. Jedním z důvodů, proč lidé křičí je pocit, že je ten druhý neslyší nebo nechce slyšet. V žádném případě se nepouštějte do boje.

8. Nebuďte pasivně-agresivní

Pokud vás něco skutečně trápí, mluvte a nehromaďte to v sobě. Pokud nechcete sdílet své pocity, často můžete věci udělat ještě horší, protože si začnete vylívat vztek jinde. Pokud si myslíte, že váš partner zaujímá pasivně agresivní postoj, zeptejte se ho, co se děje. Nepoužívejte ke komunikaci v těchto případech maily, poznámky a jiné způsoby, které se vyhýbají osobní konfrontaci.

9. Opětovné propojení

Najděte nové společné zájmy. Společné aktivity dokáží zázraky. Můžete se třeba jen společně dívat na televizní pořad, kterým jste posedlí. I když je to jen malý krok, je to něco, na co se můžete společně těšit a může to být další krok k tomu, jak váš vztah zachránit. Najděte si společného koníčka. Tancujte, malujte nebo se spolu přihlašte na karate. Přečtěte si každý měsíc nějakou knihu a pak o ní diskutujte u večeře. Choďte na výlety, na procházky nebo do posilovny.

10. Udělejte si čas na romantiku

Připravte se na klasické rande. Oba se pečlivě oblečte a navoňte tak, jakoby to bylo poprvé. Měli byste zkusit něco nového. Připravte si pro partnera překvapení. A dodržujte tento zvyk aspoň jednou týdně.

11. Vydejte se na výlet

Přesto, že dovolená není dlouhodobé řešení jak zachránit vztah, může to být způsob, jak získat na vaší lásku nový pohled a najít v novém prostředí novou vášeň. Zkuste zcela exotické místo. Čím více se budete mimo svou zónu komfortu, tím víc se budete na sebe vzájemně spoléhat.

12. Udělejte společně něco, co oba milujete

Ačkoliv se vaše preference mohou časem měnit. Měli byste si udělat čas na něco, co jste spolu rádi dělali. Pokud jste třeba rádi společně vařili čínské jídla, pusťte se do toho. Možná jste rádi hráli kulečník nebo trénovali na maraton. Stanovte si společné výzvy, které chcete pokořit.

13. Vzpomínejte

Udělejte si čas na vaše staré vzpomínky. Projděte si alba s fotkami, zasmějte se nad vtipnými situacemi. Pusťte si vaše oblíbené písničky, zajděte si do restaurace, kde jste měli první rande. Přečtěte si emaily, které jste si ve vašich začátcích psali. Podívejte se na váš vztah očima vaší staré lásky.

Zdroj: Wikihow

Jak zachránit vztah - projděte si 13 rad, jak zachránit vztah. Rady jak zachránit váš vztah byste měli mít na paměti i když zrovna žádné problémy nemáte. Záchrana vztahu je vždy složitá, ale
Zdravá výživa

 308 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Alex|29.06 2017 15:05
Bohužel neexistuje žádná jednoduchá nebo samospasitelná odpověď :-(
Odpovědět
 1