Zdraví

Stereotyp ve vztahu - je to váš případ?

Stereotyp ve vztahu - je to váš případ?

Ovlivňuje váš vztah stereotyp? Zde je pár návodů, jak vašemu vztahu přitopit a nedovolit stereotypu uhasit plápolající oheň.

Stereotyp ve vztahu vidíme všude kolem nás. Vidíme ho v reklamách, kde šťastné maminky tančí kolem svých domovů a oslavují nový funkční mop. Vidíme ho ve filmech, kde mužští hrdinové stále zachraňují bezradné hrdinky. Vidíme jej tam, kde se svobodné ženy touží provdat a líní milenci chtějí jen sledovat sitcomy a sport. Stereotypu se zkrátka nevyhneme.

Mnozí z nás se učí škodlivým postojům již v raném věku. Často přebíráme stereotypní role chtě nechtě v našich rodinách, později od našich spolužáků, přátel, kolegů. A právě v důsledků těchto stereotypních předsudků, které nás celý život obklopují, se podle psychologů ocitáme v destruktivní spirále, která nás nutí tyto stereotypní zvyky udržovat. Vy ale toužíte po něčem jiném. Nevšedním. Zážitkovém. Chcete, aby váš vztah vzkvétal a nehnil stereotypem.

Stereotyp ve vztahu začíná v posteli

Zcela určitě bude postel místo, kde se stereotyp ve vztahu objeví jako první. Pokud vyprchá vzrušení a jiskra, je jasné, že to s vaším vztahem půjde pěkně z kopce. Nic není ovšem ztraceno, v dobách internetu existují miliony rad a nápadů, které vám váš postelový život pomůžou zpestřit. Není nad to, nechat se inspirovat někým, kdo už podobným problémem prošel a úspěšně jej vyřešil. Navštivte fóra a diskuze zaměřena na toto téma a experimentujte. Můžete vyzkoušet třeba role play a zahrát si tak na někoho zcela neznámého. Určitě vyzkoušejte i různé kostýmy. Tím milování dostane nový náboj a váš partner bude nadšený. Někdy je ovšem jednodušší cestou obyčejná komunikace. Zeptejte se partnera, co by si přál.

Překvapení není nikdy dost

Využijte chvíle, kdy váš partner není doma a připravte mu malé překvapení. Klidně může jít o nějakou banalitu. Například pokud stále hovoří o nějakém filmu, který se mu líbí, zkuste se s ním na něj podívat. Připravte láhev vína, něco dobrého na zub, děti svěřte na noc prarodičům a udělejte si hezký, ničim nerušený večer. Vrcholem vašeho překvapení pak může být nové svůdné prádlo, které ještě nezná. Večer tak u filmu určitě neskončí a můžete ho překvapit i jinak. Záleží čistě na vaší fantazii a na tom, co má váš partner rád. Originalitě se meze nekladou.

Proti stereotypu ve vztahu pomůže zaručeně společně strávený čas

Trávíte váš večer tak, že oba přijdete unavení z práce a sednete si k televizi? Zkuste to jinak! Tím zaručeně odbouráte stereotyp ve vztahu. Můžete vyrazit na procházku, do kina nebo na večeři, případně vyzkoušet nějaký nový společný koníček či vyrazit za sportem. Podnikání nejrůznějších výletů je dobrým trikem, jak se ze stereotypu vymanit. Navíc spolu začnete komunikovat v jiném duchu a velice vás to sblíží. Základem vztahu je totiž vždy výtečná KOMUNIKACE.

Autor: Liv

Stereotyp ve vztahu - dřív nebo později přijde. Nečekejte příliš a začněte stereotyp ve vztahu řešit, než bude pozdě. Stereotyp ve vztahu začíná...
Zdravá výživa

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ