Zdraví

Ovocné a zeleninové šťávy, které si zamilujete

05.11 2015|Zdravé recepty
Ovocné a zeleninové šťávy, které si zamilujete

Čerstvé šťávy a koktejly z ovoce a zeleniny jsou vynikající nejen svou lahodnou chutí, ale především vysokým obsahem vitamínů, minerálů, živých enzymů a dalších biologicky významných látek. Pití čerstvě vylisovaných šťáv čistí a detoxikuje organismus, podporuje trávení, snižuje nadváhu, odstraňuje únavu a dodává tělu energii a vitalitu.

Proč pít ovocné a zeleninové šťávy?

  • V zelenině a ovoci jsou výživné látky.Konzumace ovoce a zeleniny v syrovém stavu nám dává velké množství nezbytných vitaminů, minerálních látek, enzymů a vlákniny.
  • Syrová zelenina a ovoce obsahují enzymy a více živin. V čerstvých šťávách jsou enzymy, které napomáhají při trávení. Odstraňují plynné prostředí, které může vést ke kvašení, přemnožení bakterií a nerovnováze ve střevech.
  • Příprava šťávy je velmi snadná. S kvalitním odšťavňovačem s mikrosíťovinou je příprava šťáv bezproblémová a rychlá: včetně umytí vše zvládnete za pár minut.
  • Šťávy z ovoce a zeleniny pomáhají v našem těle udržovat správné pH.
  • Odšťavňování je levnější než nákup freshů. Vlastní příprava šťáv vyjde levněji a ještě tím získáte plnou kontrolu nad jejich kvalitou.
  • Šťávu můžete mít kdykoliv s sebou. Doma připravenou čerstvou šťávu si můžete vzít s sebou a mít tak snadný, rychlý a levný přístup k zelenině.
  • Pochutnáte si. Čerstvé šťávy chutnají skvěle.

Každá šťáva má konkrétní léčivé účinky

Jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, a tedy i z nich získaná šťáva, mají specifické vlastnosti pro podporu našeho organizmu. Můžete si tak snadno nachystat koktejl, který posílí vaši imunitu, podpoří tvorbu červených krvinek, růst vlasů nebo skvěle poslouží k očistě organizmu.

Pomerančová šťáva
Pomeranče obecně podporují látkovou přeměnu v buňkách, odstraňují nedostatek soustředění, aktivují všechny tělesné žlázy, posilují libido a potenci, posilují imunitní systém a krvetvorbu a zlepšují vzhled vlasů.

Jablečná šťáva
Jablka snižují krevní tlak, hladinu cholesterolu a krevních tuků, posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh, stabilizují hladinu cukru v krvi a posilují cévy. Jsou bohatá na draslík, který podporuje funkci ledvin a činnost svalů.

Grapefruitová šťáva
Grapefruitová šťáva má, podobně jako pomerančová šťáva, silné alkalické účinky, čistí krev od jedovatých kyselých látek. Také pomáhá při rozpouštění anorganického vápníku, například při artritidě. Obsahuje draslík a vitamin C.

Ananasová šťáva
Pomáhá čistit a působí močopudně. Zlepšuje prokrvování, snižuje krevní tlak, působí protizánětlivě, uvolňuje svalové napětí a křeče. Odvodňuje a odbourává, pomáhá při střevních poruchách. Je bohatá na draslík, vápník, sodík, B12 i všechny E vitaminy.

Mrkvová šťáva
Mrkev obsahuje velké množství betakarotenu, který přispívá k normalizaci všech tělesných funkcí, je nejlepším zdrojem vitaminu A. Obsahuje také vitaminy B, C, D, E, K a selen, prvek odvádějící z těla volné radikály. Podporuje trávení, působí proti hemoroidům, zvyšuje odolnost proti infekcím. Šťáva z mrkve podporuje zrak a dýchací orgány. Pomáhá udržovat zdravé zuby a kosti. Chrání nervový systém a je vhodná při očistách jater.

Šťáva z červené řepy
Podporuje tvorbu červených krvinek, celkově posiluje organismus, čistí krev, má vynikající čistící účinek pro játra, ledviny a žlučník, povzbuzuje činnost lymfatického systému a je vhodnou podporou v období klimakteria.

Zelná šťáva
Pomáhá při zácpě a tím podporuje i kvalitu pleti. Šťáva ze zelí podporuje léčbu vředů, čistí organizmus. Zelí čistí zažívací trakt, obsahuje vitamin C, chlor, jód, síru. Nevýhodou při pití zelné šťávy je plynatost.

Okurková šťáva
Čistí pleť, stabilizuje krevní tlak, pomáhá při zánětech dásní a je silně zásadotvorná.

Bramborová šťáva
Podporuje léčbu dny a pomáhá při žaludečních potížích. Při přípravě nápojů je vhodné ji kombinovat s mrkví a celerem.

Hrušková šťáva
Tento přirozený zdroj vlákniny detoxikuje a odvodňuje (má močopudné účinky).

Melounová šťáva
Melounová šťáva je mimořádně zásadotvorná, podporuje léčbu poruch ledvin. Mimo jiné obsahuje vitaminy A a C a foláty.

Autor: Eve

Ovocné a zeleninové šťávy, které si zamilujete. Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy jsou chutné a navíc zdravé. Máme pro vás několik receptů na ovocné a zeleninové šťávy
Zdravá výživa

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ