Zdraví

8 příznaků překyselení organismu

12.08 2016|Zdraví
8 příznaků překyselení organismu

Překyselení organismu znamená, že ve vašich tělesných tekutinách se nachází velké množství kyseliny. Pokud je váš organismus zásaditý, znamená to, že vaše tělo je schopné kyseliny neutralizovat. Tělesné tekutiny, jako jsou sliny, moč a krev, jsou rozhodující pro základní procesy, jako je transport kyslíku a živin po celém těle, trávení a ochranu těla. Hladiny kyseliny v těle se musí pohybovat v určitém rozmezí, aby se zabránilo poškození těla.

Určitě jste v tomto spojení již slyšeli termín pH. Je to zkratka pro "potenciální vodíku". Hodnota pH vašeho těla měří vodíko-iontovou koncentraci tělních tekutin. Stupnice pH vašeho těla se počítá od 0 do 14. Čím vyšší je úroveň pH vašich tělesných tekutin, tím bohatší na kyslík a zásaditější budou. Čím nižší je hodnota pH vašich tělesných tekutin, tím budou méně okysličené a budou kyselé. PH 7,0 se považuje za neutrální. Hladiny pH vašich tělesných tekutin by se měly pohybovat v následujících rozmezích, které jsou považovány za zdravé:

pH krve: 7,35-7,45
pH moči: 4,6 - 8,0
pH sliny: 7,0 - 7,5


Úroveň pH, která je nižší než předepsaného rozmezí pro každý typ kapaliny znamená, že vaše tělo nepracuje správně a zbavuje vás kyseliny, což ukazuje na to, že váš organismus může být překyselený. Nicméně, většina lidí si pH ani nekontroluje, protože nezná základní příznaky překyselení organismu. Proto pro vás dnes Zdravé zdraví připravilo 8 příznaků, které vám napoví, že je vaše tělo překyselené.

1. Nadváha

Když vaše tělo neudrží alkalickou rovnováhu, vytváří se v něm nadbytek odpadních produktů ve formě kyseliny. Tento nadbytek kyseliny se nevylučuje, protože tlusté střevo, ledviny, lymfatický systém a kůže, které jsou odpovědné za proplachování toxinů, jsou zahlcené přívalem toxinů z přebytku kyseliny. Tělo tak přebytek kyseliny zatlačí zpět do tukových tkání, kde se kyselina přilne na tukové buňky. To je důvod, proč se vám nedaří zhubnout, když je vaše tělo překyselené. Vaše tělo potřebuje tukové buňky pro uložení přebytku kyseliny.

2. Slabé kosti

Když jsou vaše tekutiny příliš kyselé, vaše tělo bude dělat vše, co je v jeho silách, aby zachovalo alkalickou rovnováhu. Tělo to bude kompenzovat vytahováním minerálů z vašich tkání a dalších orgánů. Jedním z těchto minerálů je vápník z kostí, který je nezbytný pro udržení jejich síly.

Pokud vaše tělo vyčerpá rezervy vápníku na neutralizaci kyselosti vašeho těla, tak vaše kosti zeslábnou. Pokud máte osteroporózu nebo osteopenii, nebo se vám lehce lámou kosti, může být váš organismus překyselený. To je důvod, proč pacienti s osteoporózou a osteopenii nesmí jíst kyselé potraviny, jako je hovězí, kofein a soda.

3. Problémy se zuby

Stejně jako kosti udržují rezervy vápníku, mají je i zuby. Pokud je organismus překyselený, tak si tělo vytáhne potřebný vápník i ze zubů. Studie z roku 2015, publikovaná v časopise International Journal of Chemical Engineering and Application konstatuje, že nízká hladina pH v ústech může způsobit demineralizaci zubní skloviny.

Další přísun bakterií do úst ze sladkých jídel a nápojů může zhoršit množství produkce kyseliny mléčné v ústech, což má za následek vznik zubních kazů. Když začne být váš organismus překyselený, můžete zaznamenat zvýšenou citlivost vůči potravinám a nápojům, které jsou příliš studené nebo příliš horké. Po konzumaci sladkého se v ústech mohou vytvořit dutiny, které mohou být obzvláště bolestivé. Dalším příznakem překyselení organismu je krvácení z dásní, které se objeví ihned po čištění zubů.

4. Únava

Překyselení organismu dělá tělo náchylnějším vůči bakteriím, houbám a virům. Kyselé prostředí je pro tyto mikroorganismy ideální. Velké množství mikroorganismu pronikne do zažívacího traktu, dásní, tkání a jiných orgánů. Imunitní systém se spouští na plné obrátky a začíná bojovat s těmito infekčními subjekty.

Po čase se imunitní systém opotřebovává a tělo ztratí energii. Navíc tyto organismy narušují schopnost těla vstřebávat důležité živiny, jako jsou minerály a vitamíny. Špatné vstřebávání živin má vliv na výrobu hormonů a enzymů, potřebných k výrobě energie. Z toho vzniká únava.

5. Kožní problémy

Kožní problémy jsou dermatologickým projevem nízké hodnoty pH. Kůže je také jedním z detoxikačních tělesných orgánů. Pokud ve vašem krevním oběhu plave příliš mnoho kyseliny, tělo se stává náchylnější vůči bakteriím a přetížení toxiny. V takovém stavu nedokáží játra odstranit veškerou kyselou toxicitu z těla a kůže se to snaží kompenzovat tím, že toxiny a špínu vyplaví na povrch. Tento proces detoxikace se projevuje ve formě akné, alergie, vyrážek a ekzémů.

6. Rýma

Produkce hlenu formou rýmy je přirozený obranný mechanismus proti překyselení. Pokud pravidelně trpíte na hlenovitou rýmu, pak by to mohlo znamenat, že je vaše tělo překyselené. V tomto případě je určitě potřebná lékařská pomoc, protože neléčená rýma může vést k chronickému kašli, sípání, problémům s dýcháním a k bolesti na hrudi.

7. Bolesti svalů

Příliš mnoho kyseliny v těle může způsobit stahování svalů, což brání krevním kapilárám v přenosu kyslíku přes svaly, a to způsobuje napětí a nedostatek kyslíku. To také brání vstřebávání živin a vitamínů z krve, které jsou nezbytné pro správné fungování. V takovém případě jsou namáhané svaly přetíženy, což má za následek bolesti. Svalová bolest doprovázená únavou je ještě jasnějším signálem překyselení organismu.

8. Nespavost

Pokud se cítíte unaveni a vyčerpání a vaše tělo přesto nechce usnout, může to být známkou toho, že máte nízké pH. Jedná se o další klasický příznak toho, že vaše tělo vytahuje vápník z kostí a používá ho k neutralizováni kyselosti vašeho organismu. Nedostatek vápníku v těle může způsobit nespavost.

Co pomáhá proti překyselení

  • Udržujte se hydratovaní
  • Začínejte svůj den s teplou citronovou vodou
  • Konzumujte hodně zelené listové zeleniny
  • Přestaňte konzumovat kafe, alkohol, nealkoholické nápoje, zpracované maso, zpracované nezdravé potraviny a umělé cukry
  • Doplňujte vápník a hořčík
  • Jezte biopotraviny

Autor: Liv

8 příznaků překyselení organismu. Co způsobuje překyselení organismu. Jak se projevuje překyselení organismu a jak se mu bránit. Překyselení organismu znamená, že ve
Zdravá výživa

 305 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Danka|28.02 2017 12:30
Dobrý den,
pracuju se ruční svářečkou, vyrábím obalovou techniku. Balíme např. Kontejnery, rozvaděče. Výška i 3,5 m. Práce je to náročná a dost mě to vyčerpává, Mám bolavé ramenní svaly i svaly kolem lopatek a lokty. Masáže nepomáhají, někdy spíš naopak. Dočetla jsem se, že mám nejspíš překyselené svaly. Co s tim?
Děkuji
Odpovědět
 -3 
Lucie|16.06 2019 21:45
Překyselení organismu je nebezpečné a může způsobovat i nadbytek vody v těle. Tak pozor.
Odpovědět
 0