Zdraví

Oceánský fytoplankton - tajemství pevného zdraví a dlouhověkosti?

29.08 2021|Potraviny
Oceánský fytoplankton - tajemství pevného zdraví a dlouhověkosti?

NASA jej označila za nejdůležitější rostlinu na světě. Podle vědců je budoucností přírodní medicíny. Oceánský fytoplankton je vynikajícím zdrojem všech stopových minerálů, které lidské tělo potřebuje a kterých má většina z nás chronický nedostatek. Podívejte se s námi, co je to oceánský fytoplankton a jak geniálně může zlepšit vaše zdraví.

Co je to oceánský fytoplankton?

Jedná se o jednobuněčný organismus mikrořas, který je bohatý na stopové minerály, chlorofyl, esenciální aminokyseliny, DHA, EPA, karotenoidy, antioxidanty, nukleové kyseliny a potřebné vitamíny. Jak název napovídá, pochází původně z oceánu, kde je zodpovědný za vytváření více než 90 procent zásob kyslíku na Zemi.

NASA dokonce označila mořský fytoplankton za nejdůležitější rostlinu na světě. Poskytuje téměř veškerý kyslík na zemi a slouží jako důležitá potrava pro mořské živočichy (a lidi!). Tvoří asi 25 procent veškeré vegetace planety, ale je jedinečný v tom, jak rychle se dokáže sám reprodukovat, což z něj činí vysoce udržitelný zdroj potravy. Nejčistší formy se pěstují spíše ve specializovaných laboratořích než v oceánu, protože to vědcům umožňuje maximalizovat hladinu silných fytochemikálií a zabránit kontaminaci těžkými kovy.

Oceánský fytoplankton má stejný okysličující a detoxikační účinek na tělo jako na oceán. Přítomnost stovek synergických prvků ve fytoplanktonu vedlo vědce a výzkumníky k tomu, že ho nazývají budoucností přírodní medicíny s kombinovanou silou dalších superpotravin, jako je spirulina, chlorella, astaxanthin a jiných.

Antioxidant plný živin

Laboratorní testování odhalilo v mořském fytoplanktonu stovky nutričních látek, včetně všech známých nutričních molekul a desítek dalších, které nebyly identifikovány ani studovány až do jeho objevení. Toto jedinečné složení a skutečnost, že molekuly fytoplanktonu jsou pětkrát menší než červené krvinky, mu umožňuje jedinečným způsobem pronikat do buněk a vyživovat je. Jednobuněčné fytoplanktony při svém zpracování nezávisí na trávicím systému nebo játrech, což z nich dělá extrémně biologicky dostupný zdroj živin na buněčné úrovni.

Superschopnost SOD

Vědci identifikovali látku nalezenou v živých tvorech, která, jak se zdá, přímo souvisí s délkou života. Myši mají velmi nízkou hladinu této sloučeniny, zatímco želvy Galapaga mají jedny z nejvyšších úrovní (a mohou běžně žít více než 150 let)., Tato látka je antioxidační enzym zvaný superoxiddismutáza (SOD). SOD se obvykle vytváří interně, a ačkoliv ho mají všichni lidé, úrovně se mohou značně lišit a vědci spekulují, že to může být součástí záhady, proč někteří lidé (a kultury lidí) žijí déle než ostatní.

SOD je důležitý pro ochranu buněk a pomáhá řídit schopnost buňky odstraňovat toxiny. Ti, kteří mají vysoké hladiny SOD, mají zvýšenou schopnost odstraňovat toxiny a opravovat buňky, což je možná důvod, proč souvisí s dlouhověkostí. Deaktivuje volný radikál zvaný superoxid procesem zvaným dismutace, a mění volný radikál na peroxid vodíku, který se rozpadá na neškodný kyslík a vodu.

Říká se, že je 3 500 krát účinnější než vitamin C, a je tak důležitý pro zdraví, že jeho produkce začíná v děloze, než se dítě vůbec narodí. Už roky je známo, že volné radikály mohou přispívat k nemocem a vést k předčasnému úmrtí, a antioxidanty jako SOD mohou tento proces zpomalit.

Nezbytné minerály

Stopové minerály jsou oblíbeným doplňkem v kruzích přirozeného zdraví, protože odhadem více než 80 procent z nás má nedostatek určitých životně důležitých stopových minerálů. Ačkoli existují specifické doplňky stopových minerálů, mořský fytoplankton je vynikajícím zdrojem všech stopových minerálů, které tělo potřebuje v co nejvíce biologicky dostupné formě.

Podpora jater

Játra jsou hlavním orgánem pro detoxikaci v těle a jsou nezbytná pro vstřebávání živin. Jak stárneme nebo se setkáváme se zdravotními problémy, může se snížit schopnost jater provádět tyto funkce, což ztěžuje vstřebávání životně důležitých živin. Fytoplankton může být absorbován na buněčné úrovni, takže se tělo nemusí při zpracování spoléhat na trávicí systém nebo játra. To nejen pomáhá tělu získávat potřebné živiny, když je narušena funkce jater, ale může také pomoci obnovit zdraví jater. Konzumace vysoce kvalitního fytoplanktonu nabudí tělo, které vytváří a regeneruje zdravé buňky.

Zdravé buněčné membrány a regenerace

Snad jednou z nejdůležitějších výhod mořského fytoplanktonu je jeho jedinečná schopnost posilovat buněčné membrány a vyvolávat regeneraci buněk. Proto lékaři, kteří používali fytoplankton u svých pacientů, zaznamenali u pacientů s chronickým onemocněním během několika dní drastická zlepšení. Vysvětlení může spočívat v jedinečné schopnosti fytoplanktonu rychle se množit a podporovat regeneraci buněk v těle.

Mnoho z nás má oslabené buněčné stěny z různých důvodů. Jedním z nich může být nebezpečí zpracovaných a žluklých rostlinných olejů. Pokud jsou tyto tuky vše, co konzumujeme, a vše, co má tělo k dispozici, musí je použít k vybudování nových tkání a buněčných stěn. Existují výzkumy, které říkají, že pokud jsou tyto umělé tuky zabudovány do buněk, existuje větší šance na jejich mutaci a další problémy. Ale existuje ještě bezprostřednější problém. Zdravá buňka by měla mít dobrý počet extra elektronů, což koreluje s množstvím kyslíku, které buňky mají k dispozici. Čím více elektronů a kyslíku buňky mají, tím jsou zdravější a mají vyšší regenerační schopnost. Když jsou buněčné stěny vytvořeny z umělých tuků, protože to je vše, co tělo má k dispozici, nemohou se držet těchto extra elektronů a jejich zdraví je ohroženo.

Oceánský fytoplankton pomáhá zlepšit buněčné zdraví dvěma způsoby:
- Poskytnutím nezbytných elektronů buňkám pro zvýšení kyslíku a schopnost regenerace
- Poskytnutím esenciálních aminokyselin a mastných kyselin, které tělo potřebuje k vytvoření zdravých buněčných stěn, aby se mohly správně regenerovat

Správná methylace

Od doby početí lidské tělo neustále prochází procesem methylace. Tento methylační proces je životně důležitý metabolický proces, který se v těle děje miliardakrát za sekundu. Stručně řečeno, methylace nastává, když jedna molekula předá methylovou skupinu jiné molekule. Tento proces je nezbytný pro asimilaci různých živin (jako je folát, B12 a další) v těle. Je snadné pochopit, proč by poškozená methylace mohla mít negativní vliv na tělo, čímž mnozí z nás trpí, aniž by o tom věděli. Na praktické úrovni methylace pomáhá opravit DNA, odstranit toxiny z těla a snížit záněty. De-methylace je na druhé straně spojena s buněčným rozpadem, množením rakoviny a buněčnými mutacemi.

Díky přítomnosti všech nezbytných vitamínů, minerálů a aminokyselin podporuje mořský fytoplankton přirozený proces methylace v těle a napomáhá správnému dělení a růstu buněk. To také pomáhá vysvětlit, proč může rychle pomoci s chronickým onemocněním a prodloužit délku života.

Posílení imunity a energie

Studie na univerzitě v Utahu zjistila, že ti, kteří pravidelně užívali mořský fytoplankton, měli vyšší hladinu CD3, indikátoru imunitních buněk odpovědných za boj proti virům a bakteriím. Účastníci, kteří užívali fytoplankton, také zaznamenali vyšší skóre v testech duševního zdraví.

Hledejte vysoce kvalitní fytoplankton

Ne všechny fytoplanktony jsou stvořeny stejně. Některé formy fytoplanktonu mohou být kontaminovány, zředěny nebo neaktivní. Je důležité najít fytoplankton obsahující kmen mořského fytoplanktonu Nannochloropsis Gaditana ze seriózního zdroje, který byl geneticky vybrán jako nejkvalitnější. V ideálním případě by tento fytoplankton měl obsahovat také kmen „Gala“, pojmenovaný podle želvy Galapagos, protože tento kmen je nejvyšší v superoxiddismutáze (ve vztahu k dlouhověkosti).

Genetický výběr ve fytoplanktonu

Jedinečná schopnost fytoplanktonu rychle se množit umožňuje vědcům vytvořit extrémně kvalitní kmen. Proces je komplikovaný a nákladný, ale základní myšlenka je tato…

Pokud byste měli ekologickou, geneticky nemodifikovanou zahradu nejvyšších kmenů každého ovoce a zeleniny a každý rok jste byli schopni najmout vědce, aby otestovali a identifikovali semena, která produkují nejlepší plodiny z vašich plodin, takže by pouze tato semena byla vysazena další rok, mohli byste svoji zahradu neustále rok od roku vylepšovat. Za pár desetiletí byste měli úžasnou úrodu organických rostlin bez GMO, které byly optimalizovány pro nejlepší velikost, chuť, obsah živiny a odolnost. S fytoplanktonem trvá „období růstu“ pouze 24 hodin, protože se tak rychle množí. Takže vědci mohou rychle optimalizovat nejlepší kmeny fytoplanktonu, díky čemuž jsou kvalitní značky tisíckrát účinnější.

Nekontaminovaný fytoplankton

Fytoplankton by měl být pěstován v nekontaminovaném prostředí. Bohužel je dnes oceánská voda často kontaminována těžkými kovy, chemickými látkami z plastických hmot a dalšími nečistotami. Fytoplankton nejvyšší kvality lze pěstovat ve foto-bioreaktoru, který vytváří optimální podmínky pro jeho množení v nádržích s kontrolovanou kvalitou, a to pouze s použitím čisté mořské vody, CO2 a slunečního světla se specifickými kmeny požadovaného fytoplanktonu.

Autor: Ian, wellnessmama

Oceánský fytoplankton je označován za nejdůležitější rostlinu na světě i budoucnost přírodní medicíny. Mořský fytoplankton má geniální účinky na lidský organismus.
Zdravá výživa

 300 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
slávka|22.11 2021 18:21
dobrý den. Dá se právě tento, zde popisovaný fytoplankton kmen mořského fytoplanktonu Nannochloropsis Gaditana někde koupit? Děkuji za odpověď

Zdroj: https://zdravezdravi.cz/potraviny/oceansky-fytoplankton-tajemstvi-pevneho-zdravi-a-dlouhovekosti
Odpovědět
 0